anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak złożyć legalną zgodną z polskim prawem reklamację za prowizję transakcji jako sprzedający?

kubal7
#8 Zapaleniec#

Zostałem siłą przez alegro przekierowany na alegrolokalnie. Zapomniałem o ogłoszeniu które się automatycznie odnawiało.  Po półroku kupujący kliknął przedmiot i wpłacił.  Transakcji nie zrealizowałem bo przedmiotu już nie posiadam. Wpłatę kupującemu oddałem na konto poprzez przelew. Posiadam to jako dowód ewentualnie przedsądowy. A alegro  nadal nalicza prowizję. Złożyłem reklamację transakcji przez czat z konsultantem. Oczywiście ZERO odpowiedzi. Totalne ignorowanie prawa klienta. Czy iść do sądu  z alegro  za prowizję za 63zł ? ? ? Czy macie problemy z niesłusznie naliczonymi prowizjami ???

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

xyz96
#21 Demiurg#

Niestety w regulaminie Lokalnie widnieje zapis, zgodnie z którym ta opłata za transakcję (prowizja) nie jest zwracana. Użytkownik korzystając z Allegro akceptuje regulamin, więc w sądzie szanse masz małe. W niektórych, wyjątkowych przypadkach Allegro zwraca opłatę transakcyjną - napisz w tej sprawie przez formularz, odpowiednio uzasadniając prośbę i załączając dowód zwrotu wpłaty; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...

Następnym razem wystawiaj na normalnym Allegro. Po kliknięciu wystaw przedmiot, na następnej stronie, na górze po prawej zaznacz "możesz też wystawić przez dotychczasowy formularz".

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kubal7 regulamin to jasno określa, ale jak znam życie nie czytane 🙂 Szkoda czasu nic nie zrobisz w sądzie tez nie wygrasz  na dodatek wyjdzie że skłamałeś logując się że zapoznałeś się z regulaminem 😄 Nikt nie zmusza do Lokalnie możesz wystawić na allegro 😉

hhh.jpg

A reklamacje możesz złożyć oficjalnie na piśmie i wysłać allegro na adres za potwierdzeniem, będą mieli 14 dni na ustosunkowanie się  🙂

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

Co dzień o świcie, a najpóźniej przy śniadaniu, zamiast czytania gazety i na pewno przed każdym zalogowaniem czytać należy regulamin allegro. Także załączniki a w szczególności cennik. Być może coś zmienili w regulaminie. Mają prawo zmieniać co minutę.

oznacz moderatorów

kubal7
#8 Zapaleniec#

Taką **piiip**ką politykę może uprawiać jedynie MONOPOLISTA, Rynek polski aż się prosi o KONKURENCJĘ dla alegro

oznacz moderatorów

kubal7
#8 Zapaleniec#

trolom alegrowym dziękuję za pomoc

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@kubal7 Trochę sam jesteś sobie winien - "Zapomniałem o ogłoszeniu które się automatycznie odnawiało.  Po półroku kupujący kliknął przedmiot i wpłacił." - serio, przez pół roku ani razu nie zajrzałeś na @ (o ile mi wiadomo, to allegro wysyła mejle z informacją o wystawieniu/wznowieniu przedmiotu)?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

kubal7
#8 Zapaleniec#

EJ WY albo jak wolicie:  TEJtej TROLE ? ile wam płaci alegro za trolowanie ?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@kubal7 Niestety nic. Mało tego - to my musimy płacić allegro😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów