anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zwrócić pieniądze na konto kupującego jeżeli już przelałem na swoje konto?

MAMY ROZWIĄZANIE!
ecikepumu
#8 Zapaleniec#

Wczoraj kupujący stwierdził że zwraca towar ( z licytacji ) nie podając przyczyny, ja już wypłaciłem środki na swoje konto, jak moge je wpłacić z powrotem na allegro finanse ( jest gdzieś nr konta ? lub czy da sie zrobić przelew zwrotny z którego wypłacono mi na konto ? ) bo chciałbym kupującemu zwrócić za pośrednictwem allegro, żeby zwrócili mi później prowizje za sprzedaż. Kupujący od razu zgłosił dyskusje allegro, że problem ze zwrotem towaru, nie pisząc wcześniej do mnie i nie podał o co chodzi że chce zwrócić po wygranej licytacji

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23
xyz96
#21 Demiurg#

Na Allegro Lokalnie nie zwrócisz pieniędzy przez Allegro Finanse. Musisz po wypłacie na swoje konto oddać kupującemu zwykłym przelewem.

Jeśli to zwykłe Allegro, można zwrócić wpłątę przez Allegro Finanse, ale nie można samemu sobie tam pieniędzy wpłacić, trzeba czekać na wpłaty od innych kupujących. Jeśli już wypłaciłeś i nie spodziewasz się kolejnych wpłat, także zwróć zwykłym przelewem.

oznacz moderatorów
ecikepumu
#8 Zapaleniec#

Jeśli zwróce zwykłym przelewem to co z prowizją allegro ? ( bo mam teraz w saldzie 70zł na minusie ) Czy oni to anulują  I w jaki sposób to zgłosić że dokonano zwrotu ?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@ecikepumu Jeśli kupujący złożył reklamację ze względu na niezgodność i już założył Dyskusję, to nie jest zwrot bez podania przyczyny. Reklamację musisz rozpatrzyć i uznać lub odrzucić. Wystąp o zwrot prowizji, jeśli zostanie odrzucony, to powodem nie może być wymóg zwrotu wpłaty przez Allegro Finanse. Nigdzie w regulaminie nie napisano, że jest to warunek.

oznacz moderatorów
ecikepumu
#8 Zapaleniec#

Tylko założył dyskusje z powodu " problem ze zwrotem towaru" nie podał przyczyny

Z prowizją dzieki za odpowiedz jakos sobie dam rade.

Nie wiem teraz tylko czy przyjmowac ten zwrot i znowu wystawiać ponownie na licytacje bo nie chce mi sie juz z tym bawic

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@ecikepumu Po pierwsze nie musisz przyjmować zwrotu jeżeli to była sprzedaż osoba prywatna - osoba prywatna. To działa tylko wobec firm.

Jeżeli jednak chcesz oddać pieniądze to przelewem bankowym. Twój bank - jego bank.

Po trzecie na Allegro Lokalnie nie ma prowizji, tyko opłata transakcyjna. Bezzwrotna. W szczególnych wypadkach zwracają ale musisz o to specjalnie wystapić i uargumentować.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
ecikepumu
#8 Zapaleniec#

Niestety bylo to zwykłe allegro - jeśli zgłosił do dyskusji i napisał że odsyła jutro produkt to nie wiem czy będe sie z nim kłócić ze nie ma zwrotu ?

oznacz moderatorów
ecikepumu
#8 Zapaleniec#

I co w tym wypadku z prowizją jeśli zwróce mu zwyklym przelewem to jak anulować prowizje wystawioną przez allegro ( bo jest to aż 70 zł ) 

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@ecikepumu Sprzedałeś jako osoba prywatna? Jezeli tak - to nie ma zwrotu. Koniec kropka. Twoja dobra wola czy przyjmiesz. A swoją drogą na co on się powołuje ?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
ecikepumu
#8 Zapaleniec#

Nie napisał dlaczego, odrazu zaznaczył dyskusje na allegro "problem ze zwrotem towaru". Mam mu napisać, że jednak nie przyjmuje zwrotu i nie odebrać tej przesyłki ? - allegro nic nie może w tym przypadku zrobić jeśli tak napisze ?

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@ecikepumu Napisz, ze : "sprzedałem jako osoba prywatna. A zwrot bez podania przyczyny obowiązuje tylko w stosunku do firm". Niestety to Cię nie uchroni przed negatywem ( nawet niesłusznym)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
ecikepumu
#8 Zapaleniec#

A co jeśli poda nagle jakąś przyczynę ? ;o Wtedy już zwrot obowiązuje ? czy to tylko się tak nazywa a musi byc jakas konkretna przyczyna ( tym bardziej ze np uszkodzenie nie wchodzi w gre bo licytował juz uszkodzony telefon - tzn oczywiście sprawny ale z rozbitym tynim ekranem )

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@ecikepumu ZWROT nie obowiązuje w stosunku do osoby fizycznej. Masz to już pisane wiele razy. Może REKLAMOWAĆ przedmiot. Wtedy odsyła na swój koszt a Ty rozpatrujesz reklamację ( uznajesz , bądź nie). Nie może reklamować wady o której wiedział już przy zakupie ( np rozbity tylni ekran)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
ecikepumu
#8 Zapaleniec#

Okej dzieki wielkie za dokładne wyjaśnienia. Jednak jak zgłosi reklamacje to nawet jesli jej nie uznam to znowu musze mu wysłać produkt na własny koszt.. no ale trudno 

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@ecikepumu Nie, przy nie uznaniu reklamacji, wzywasz go do odbioru przedmiotu.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@ecikepumu Straszyć Cię nie chcę, ale Allegro często w takich przypadkach, zwłaszcza po założeniu dyskusji i zgłoszeniach wad towarów, uznaje reklamacje za sprzedających i wypłaca kupującym jakieś rekompensaty, a później próbuje wymuszać od sprzedawców zwroty tych rekompensat. Czasem kończy się to blokadą konta.

oznacz moderatorów
ecikepumu
#8 Zapaleniec#

Dzięki za informacje, przyjme ten zwrot już trudno. Nie chce mi się z tym bawić. Pytanie jeszcze czy jak wystawie przez allegro lokalnie to jest jakoś łatwiej ? Czy też zwracają jak im się podoba ? Wiem tylko, że tam przynajmniej nie ma prowizji.

( nie chodzi o to, że chce komus wcisnąć jakiegoś bubla tylko leżał mi ten telefon rok w szufladzie, szkoda mi go tak trzymac a cena juz sporo spadła ( totalnie zapomnialem o tym żeby go wystawic ) juz teraz sie nie przesiądę na iphone bo mnie drazni brak programow ale aparat ma naprawde lepszy niz mój nowy huawei jak porównałem

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@ecikepumu Na Lokalnie nie ma zwrotów bez podania przyczyny od osób prywatnych, podobnie jak na Allegro, ale też można składać reklamacje. Jest tam prowizja, nazywana opłatą za obsługę transakcji. Opłata ta jest naliczana dopiero wtedy, gdy kupujący zapłaci, albo wybierze wysyłkę za pobraniem albo odbiór osobisty. Opłatę tę w przypadku braku finalizacji transakcji jest jeszcze trudniej odzyskać, niż na zwykłym Allegro.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

A jednak reklamacja i to znowu telefon, możesz mieć problemy 🙂

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 Mam wrażenie, że telefony przyciągają kłopoty... (tak jak konsole ) 😁

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów