anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Klient rezygnuje z zakupu, a towar został wysłany. Czy Allegro lok. zwraca prowizję za sprzedaż?

quazarek
#8 Zapaleniec#

1 Klient rezygnuje z zakupu, a towar został wysłany. Czy Allegro zwraca prowizję za sprzedaż? Kto ponosi koszt powrotu towaru?

2 Klient rezygnuje z zakupu, a towar  nie został jeszcze wysłany. Czy Allegro zwraca prowizję za sprzedaż? Czy  przelewam  całą kwotę wraz z przesyłką, czy Allegro reguluje opłaty wysyłki?

3 Sprzedałem towar, za pobraniem. Klient nie odebrał bo nie miał pieniędzy. Totalna zlewka, podobno dostał upomnienie. Koszt przesyłki nadania i powrotnej oczywiście po stronie sprzedającego. Podobno mogę wystąpić na drogę sądową 🙂

(W związku z niejedną podobną sytuacją usunąłem wszelkie zakupy z  płatnością przy odbiorze.

4 Czemu nie ma komentarzy  na Allegro lokalnie?

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

Na Lokalnie?

Możesz poprosić o zwrot prowizji przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... Trzeba dołączyć jakiś dowód na rezygnację kupującego lub potwierdzenie zwrotu wpłaty.

Komentarzy nie ma, bo nie ma. Miały być - tak pisało Allegro, ale już tego nie pisze.

Kto ponosi koszt przesyłek? To zależy. Jeśli sprzedajesz jako firma i klient odstąpi od umowy, ponosi on tylko koszt powrotu paczki. Jeśli sprzedajesz jako osoba prywatna, kupujący powinien ponieść koszty wysyłek w obie strony, ale zmusisz go do tego tylko sądownie.

Allegro nie reguluje żadnych opłat wysyłki.

oznacz moderatorów

quazarek
#8 Zapaleniec#

A nie łatwiej klientowi przelać kwotę otrzymaną minus prowizja jaką ponieśliśmy i wszelkie koszty. Niech się sam buja, skoro klika gdzie popadnie bez przemyślenia....

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Niestety, obciążanie klienta kosztami prowizji jest niezgodne z regulaminem Allegro. Inne koszty - to już zależy od konkretnej sytuacji.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@quazarek Prowizje na AL daje się odzyskać(opłatę transakcyjną):https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oplaty-i-cenniki/jak-odzyskac-prowizje-od-sprzedazy-rabat.... Jeżeli chodzi sprzedaż za pobraniem, najlepiej nie udostępniać, mniej problemów. Koszty wysyłki jak osoba prywatna ponosi kupujący.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 podaje wyżej błędny link, który dotyczy zwrotu prowizji na zwykłym Allegro. Ta metoda nie działa na Lokalnie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

4. Można tylko spekulować dlaczego nie ma. Wg mnie dlatego, aby nie było to zbyt atrakcyjne miejsce do robienia zakupów i nie odciągało kupujących od zwykłego Allegro. To ma być taki gorszy serwis, bez komentarzy, bez śledzenia przesyłek i z nigeryjskimi oszustami 😉

oznacz moderatorów