anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ktoś podszywa się pod Allegro i oferuje Iphone'a. Gdzie mogę to zgłosić?

KS_2005
#7 Wielbiciel#

Otrzymałem post od allegro albo od kogoś kto się podszywa pod allegro, że wygrałem IPhone. Chcą żebym opłacił przesyłkę. Czy ktoś też otrzymał taka propozycję?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

To oszustwo.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@KS_2005 Pomarzyć dobra rzecz i nic nie kosztuje.

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Do 100 osób wyślą, 50 wpłaci te, nie wiem ile ale pewnie koło 20zł koszty wysyłki, nikt nie dostanie  'wygranego" IPhona, 10 osób uda się na policje żeby złożyć doniesienie, usłyszą, że 20 zł to mała szkodliwość społeczna  i wyjdą z posterunku z uczuciem, że szkoda czasu. Pozostałe co najwyżej pożalą na na gadanym a oszust dostał 50x 20zł = 1000 i tak się kończy ta bajka. Na piwo mu wystarczy.

Morał z tego taki, że trzeba twardo stać na ziemi i mieć oczy dookoła głowy czyli jesli masz rozum,  nie wierz w takie cuda.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@KS_2005 Prześlij proszę tę wiadomość do nas przy użyciu opcji [prześlij dalej jako załącznik] lub [prześlij dalej] na adres phishing@allegro.pl

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Maverick69
#2 Obserwator#

Ja też  otrzymałem taki e-mail. Wypełniłem ankietę po czym zatrzymałem  się przy rozdziale opłacić przesyłkę i podać  nr karty. Zapaliła  mi się  dopiero lampka w głowie. Niestety podałem swoje dane adresowe nr tel i e-mail. Wyraziłem zgodę  na powiadomienia i chcąc  się  usunąć  z tamtąd przycisk unscribe nie działa 😞

Doczytałem  że  wciskają  jakąś  płatną subskrybcje  za członkostwo z którego jak wspomniałem  nie da się  usunąć. Przez 3 dni jest za darmo a później prawie 200 na miesiąc.  Czy jestem narażony  na egzekwowanie jakiś  kosztów  wobec mojej osoby pomimo że nie podałem  danych karty?

oznacz moderatorów