anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający wysłał link do oferty na komunikatorze, płatność tylko BLIK, czy to prawdziwa oferta?

Client:106930527
#2 Obserwator#

https://allegro.lokalniepay.pl/oferta/170171222047685085611023803403424440952  
czy ten link do oferty jest bezpieczny?

Dostałem od pana z Facebooka, aczkolwiek porównałem inne linki z ofert z allegro lokalnie, i różnią się.

Nie jestem pewny czy jest bezpieczny zakup.

oznacz moderatorów
740 ODPOWIEDZI 740

Client:45042564
#2 Obserwator#

Właśnie o to chodzi że nie ma już sprawdzałem dzisiej 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:45042564 Przecież już ci napisałem w pierwszej wypowiedzi, kasy nie ma i nie odzyskasz, zgłoś na Policję.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@Client:45042564 

Niech zgadnę 🙂

Iphone 13

 

oznacz moderatorów

Client:45042564
#2 Obserwator#

Wyslala mi link na allegro lokalnie zapłaciłem i teraz ani widu ani słychu żadnej odpowiedzi wcześniej jeszcze wysłała mi faktura zakupu z mediaexspert a teraz już zero odzewu 

oznacz moderatorów

Client:45042564
#2 Obserwator#

1000005313.jpg

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@Client:45042564 

To wklej ten link

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Zostałeś oszukany. 
Ten link nie prowadził do allegro tylko do fałszywej strony imitującej serwis allegro. 
Zerknij na potwierdzenie płatności w banku - najpewniej zobaczysz tam wypłatę w bankomacie…

Możesz się zgłosić na policję ale pieniędzy niestety nie odzyskasz 😐

oznacz moderatorów

NipponShorty
#13 Ambasador#

@Client:45042564  klasyczne oszustwo i niestety cenna nauczka by nie klikać w "linki" przesłane przez dziwnych ludzi tylko zawsze sprawdzać oferty na portalu. Pozostaje teraz tylko zgłoszenie na Policję.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Oszustwo na podesłany link imitujący lokalnie kasy nie odzyskasz

oznacz moderatorów

NipponShorty
#13 Ambasador#

@RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  Czy jest szansa w przyszłości na jakiś krótki materiał wideo dla kupujących instruktażowy i edukacyjny by uniknąć tego typu spraw? Bo ostatnio to już plaga 😕 tak żeby zwiększyć świadomość kupujących.

oznacz moderatorów

ayo80
Moderatorka
Moderatorka

Ja z całego serca polecam naszą stronę: https://cert.allegro.com/. Naszą misją jest podnoszenie poziomu bezpieczeństwa Allegro oraz budowanie świadomości o bezpieczeństwie wśród pracowników oraz Was użytkowników platformy. Filmik też znajduje się na tej stronie w dziale: "Bezpieczne zakupy w internecie". Od razu podrzucam go dla zainteresowanych: https://www.youtube.com/watch?v=3NmS70vZS-I 

   Paula
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:106930527 Oczywiście że tylko kupujesz będąc zalogowanym, podesłane linki to potencjalne oszustwo.

oznacz moderatorów

Client:102543284
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry wczoraj po godzinie 23 zarobiłam zakup iPhone 13 128gb od klienta 118564173 za 900zl niestety nie dostałem żadnej informacji że jest to zakupiony przedmiot po skonatkowanius się z panią powiedziała mi że dostała informacje że musi zwrócić mi pieniądze, (sama zaproponowała żebym kupiła ten telefon na allegro lokalnie) dzisiaj chciałam się z nią skontaktować czy na pewno zrobiła zwrot tych pieniędzy lecz pokazuje mi że jest jakiś błąd strony. Czy mogli by państwo powiedzieć czy to ogłoszenie jest prawdziwe czy fake?

Nie wiem co mam dalej zrobić z tym

https://allegrolokalnie.pl-5838.pl/?id=ahnFJGKegHEdhAgf1CD48kc09AOd3M

To jest ten link do allegro lokalnie 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

To nie jest link do allegro. 
Link prowadzi do fałszywej strony imitującej serwis allegro. 
Zostałaś oszukana.

Możesz się zgłosić na policję ale na odzyskanie pieniędzy nie licz. 

Jak zerkniesz na potwierdzenie płatności w banku to najpewniej zobaczysz tą transakcję jako wypłatę pieniędzy w bankomacie 😐

 

oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@Client:102543284 To nie jest link do Allegro lokalnie, tylko wyłudzenie kasy na fałszywą stronę. Pozostaje wizyta na policji, ale na odzyskanie pieniędzy bym nie liczył.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

NipponShorty
#13 Ambasador#

@Client:102543284 niestety jest to oszustwo. Cenna lekcja na przyszłość by nie klikać w tego typu linki tylko sprawdzać oferty na oficjalnej stronie - na przyszłość poproś by podwali numer oferty a nie link. Teraz pozostaje zgłoszenie na policję. Tak na marginesie - sama cena za ten model nie wzbudziła Twoich wątpliwości?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:102543284 Ty to lepiej wpisz w straty, zostałaś oszukana i kasy nie odzyskasz, zgłoś na Policję.

oznacz moderatorów

Client:45042564
#2 Obserwator#

14 pro a juz byl problem z Tą Panią?

oznacz moderatorów

NipponShorty
#13 Ambasador#

Tego kwiatu pół światu - napisz coś więcej o co chodzi.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Pewnie nie raz, a podeślij cos więcej.

oznacz moderatorów