anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący błędnie zaznaczył odbiór osobisty, a chce kupić przedmiot z wysyłką po przedpłacie.

moruniek
#1 Nowicjusz#

Witam,

kupujący omyłkowo zaznaczył odbiór osobisty, a chce kupić przedmiot z wysyłką po przedpłacie, jak można to zmienić. Przedmiotu nie odbierze, bo jest z Gdańska, a przedmiot znajduje się w Warszawie. Poniżej pytanie od  kupującego.

"Witam serdecznie, omyłkowo zaznaczyłam odbiór osobisty ,a chciałabym z wysyłką ..jak to zmienić?"

Dlaczego została automatycznie pobrana prowizja, skoro do transakcji faktycznie nie doszło, przedmiotu nie sprzedałem, pieniędzy za niego również nie otrzymałem ?

Pozdrawiam

Krzysztof

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

Zawsze możesz wysłać samodzielnie bo na AL masz tylko etykietę na wysyłkę paczkomaty InPost, a prowizje pobrano zgodnie z regulaminem, dotyczy to za pobranie i odbioru osobistego. Zawsze kupujący może anulować zakup a ty napisz wówczas o zwrot prowizji, dołączając rezygnację z zakupu: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@moruniek 

Dlaczego została automatycznie pobrana prowizja, skoro do transakcji faktycznie nie doszło, przedmiotu nie sprzedałem, pieniędzy za niego również nie otrzymałem ?

Bo udostępniłeś opcję płatności przy odbiorze.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@moruniek Cześć. 🙂 W takim razie są dwa wyjścia: wystaw ofertę ponownie lub poproś Kupującego o opłacenie zamówienia i wyślij paczkę na poczcie lub u brokera kurierskiego. 

Opłata transakcyjna została pobrana, ponieważ Kupujący wybrał metodę dostawy i płatności "Odbiór osobisty - płatność przy odbiorze". Opłata za sprzedaż na Lokalnie zostaje naliczona, kiedy Kupujący wypełni formularz opcji dostawy – w przypadku płatności za pobraniem lub przy odbiorze osobistym.

Jeśli zdecydujesz się wystawić nową ofertę, o zwrot opłaty transakcyjnej możesz napisać przez ten formularz. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów