anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący kupił przedmiot, ale nie skontaktował się sfinalizować zakupu

Hanusia74
#1 Nowicjusz#

Wystawiłem przedmiot na Allegro Lokalnie. Ktoś kupił przedmiot, ale nie było z jego strony żadnego kontaktu w celu finalizacji sprzedaży. Nadmienię, że kupujący miał dziwny NIK, który nie wzbudził mojego zaufania. Odbieram to jako próbę oszustwa. 

Tymczasem Allegro naliczyło mi opłatę z tytułu sprzedanej rzeczy, mimo że nie doszło do sfinalizowania transakcji. 

Proszę o wsparcie, bo nie czuję się zobligowany do zapłaty prowizji od sprzedazy na rzecz Allegro. Jak można anulować taką niesfinalizowaną transakcję?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mwmonety
#21 Demiurg#

Na AL nieopłacona aukcja sama się po 5 dniach wznowi . Najlepiej nie wystawiaj w opcji odbiór osobisty albo za pobraniem bo wtedy trudno odzyskać opłatę transakcyjna bo tak to się na lokalnym nazywa .

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Hanusia74 napisz do nas proszę w tej sprawie tutaj

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

coOLOser
#1 Nowicjusz#

Allegro łaskawie ci odda kasę za sprzedaż, konta kupującego nie zablokują a jeśli było promowanie oferty to tej kasy się nie odzyska. Ja już mam kilka sytuacji, że kupujący nie zapłacił i allegro umywa totalnie ręce od tego, zarabia swoje i ma cię ... no właśnie gdzie nas ma?

Niestety allegro lokalnie to jest teraz najmniej wiarygodne forum ogłoszeń, serwisem tego nie można nazwać.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Hanusia74 Na AL narzekają i kupujący i sprzedający więc należałoby coś  z tym zrobić, ale co...jeżeli nie doszło do zakupu a masz na to dowód to pisz o zwrot prowizji: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...

oznacz moderatorów

coOLOser
#1 Nowicjusz#

Ale ja chcę by doszło do zakupu, ktoś klikną i zablokował opcję zakupu innym. Ja się męczę kolejny raz z wystawionym przedmiotem, mijają kolejne tygodnie a towar u mnie. Z takim podejściem to lepiej nic na allegro nie wystawiać i wyjdzie na to samo, ja nie stracę kasy na sprzedaży a towar będzie u mnie. Allegro postawiło na swój zarobek i nawet nie blokuje kont oszustów.

oznacz moderatorów