anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący kupił w kilku moich ofertach, w jaki sposób mogę wysłać produkty jedną przesyłką?

Behmen
#7 Wielbiciel#

Witam

W jaki sposób ominąć koszt przesyłki na Allegro lokalnie ?

Mianowicie chodzi mi o sytuację tego typu :

Mam wystawionych kilka przedmiotów na osobnych aukcjach kup teraz , ktoś chce kupić 2 różne ale bezsensem byłoby płacić za 2 przesyłki .

czekam na  odpowiedż  🙂

pozderawiam

ps. raz zrobiłem w ten sposób :

usunąłem  2 aukcje i wystawiłem jedną wspólną  - ale to nie tędy droga 🙂

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

xyz96
#21 Demiurg#

Niech Ci zapłaci bezpośrednio na Twoje konto za przedmioty i jedną wysyłkę. Na Lokalnie systemowo, przez Allegro, musi płacić za każdy przedmiot osobno z osobną wysyłką.

oznacz moderatorów

Behmen
#7 Wielbiciel#

Czyli jednak pozostaje opcja z której skorzystałem aukcja zbiorcza

😞 ehh głupie to troche i szczerze mówiąc średnio fajne

- wychodzi na to że allegro lokalnie jest sporo za allegro

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Behmen wystawiaj na zwykłym allegro :Wystaw przedmiot - Allegro Lokalnie.jpeg

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Behmen
#7 Wielbiciel#

O widzisz nie wiedziałem że tak można , dziękuje

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Behmen Tak się zastanawiając jak by to obejść na lokalnym, to może wystarczy dodać metodę odbioru osobistego za 0 PLN lub elektroniczny za 0 PLN, aby nie dodawało do licytowanych przedmiotów kosztu wysyłki.

Osobno zaś dla tego celu wystawić usługę oferty wysyłki paczkomatem w cenie 8.99. Teraz taki klient zaznacza wszystkie przesyłki z darmową wysyłką plus ta płatna usługa wysyłki i je opłaca a Ty wysyłasz mu je w tej jednej przesyłce, która jest płatną usługą wysyłki 😄 Jeśli kilka przedmiotów trzeba by było wysłać w 2 paczkach to klient zamawia 2 płatne usługi wysyłki 😄

Trochę to pokręcone i może sprawiać problemy przy zwrotach, więc musisz mieć korespondencje o wyrażeniu zgody kupującego na wysłanie wszystkich przedmiotów w tej jednej płatnej przesyłce zamiast ich odbioru osobistego 😛

Ale to realne chyba do zrealizowania o ile allegro nie zabrania sprzedaży samej usługi wysyłki 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@cookie000 Noo 🙂 Jak widać więcej ludzi może wpaść na podobne pomysły 😅 Tylko ja nie myślałem w ogóle o kategorii usługi dostawy. Z pewnością dałoby się ją umieścić w jakichś usługach 😄 A sprawdzałeś czy taka usługa wysyłki na sprzedaż byłaby zgodna z regulaminem? Bo to mnie najbardziej zastanawiało i kwestia tego gdy ktoś by zamówił i chciał odbiór na miejscu, a sprzedawca by nie chciał lub elektronicznie np jakiś towar fizyczny 😄

Ja mam w koszyku klapki kroksy, dość masywne i spore są, nawet rozmiar 45 z możliwością wysyłki listem poleconym ekonomicznym 🙂

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@ZibiK30 

Nie sprawdzałem, ale znając tutejsze historie (i własne doświadczenie) odnośnie czytania opisów, to na bank powstałyby z tego problemy natury praktycznej.

I co ? Zamierzasz sprawdzić czy te klapki wejdą do poleconego ? 😉

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@cookie000 bardzo mnie to intryguje z tymi klapkami, bo jestem ciekaw czy by się zmieściły i jak 😄

Myślę, ze nie będzie to reklama, bo i też nie ma za bardzo czego, więc wkleję linka z kontrowersyjną możliwością wysyłki listem poleconym ekonomicznym 😄

https://allegro.pl/oferta/lekkie-kroksy-klapki-croksy-pianka-eva-45-27-5cm-9630174432#shippingInfo

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@ZibiK30 

W "chińskim" poleconym się zmieści 😉

Zostaw bidulę, bo nie wiedział co wybrać z cenników allegrowych dla Polski 😉

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@cookie000No właśnie to odbiega od reguł, gdyż u nich zwykle wszystko mniejsze więc idąc tą drogą to na logikę listy też powinny być mniejsze 😉

Ja go trzymam odkąd tam nielegalne rzeczy sprzedawał i ktoś tu o nim coś pisał. wtedy zwróciłem uwagę na te klapki i tak sobie są w koszyku 😄

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ZibiK30 Tyle, że na lokalnie udostępnienie odbioru osobistego oznacza skasowanie prowizji jeszcze przed zapłatą za przedmiot (a chyba sam wiesz ile tu jest wątków tego typu "ktoś wybrał odbiór osobisty albo pobraniówkę i olał temat, a sprzedający buja się z odzyskaniem prowizji").

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Knowhere Czyli przypuszczam, że elektronicznie też by się to tyczyło tej prowizji, no cóż trzeba szacować cenami aby ewentualne koszty były już zawarte w cenie aby zarobić przy drobnej sprzedaży. W tym wypadku w sprzedawanej cenie usługi wysyłki, która musiałaby być skonstruowana tak aby nie było jej zwrotu bez realizacji odbioru towaru.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ZibiK30 Po co kombinować jak koń pod górę, skoro wyżej opisałem prostszy sposób😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Knowhere masz na myśli poniżej? 😉 "Wystarczy poprosić kupującego o nr konta i zwrócić mu nadpłatę za przesyłki."

No prosty i szybki sposób, jednak przy zwrocie mógłby być problemem jeśli kupujący by chciał i się uparł, nie zwróci Ci już z tym Twoim wcześniejszym zwrotem bo stwierdzi że np i tak go chciałeś oszukać jak to niektórzy potrafią sobie pisać czy rościć jakieś wymyślone odszkodowania 🙂  Byłbyś wtedy stratny i przy całej operacji dodatkowo zapłaciłbyś koszt prowizji od wysyłki.

Ale tak też można .

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ZibiK30 Na lokalnie nie ma prowizji od kosztów wysyłki. Zwrotów też nie ma.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Behmen Wystarczy poprosić kupującego o nr konta i zwrócić mu nadpłatę za przesyłki.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów