anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie chce przyjąć do wiadomości, że nie posiadam już towaru na stanie

szuki1997
#2 Obserwator#

Witam,

 

Moj chłopak sprzedawał swój prywatny rower i w tym celu wystawił go m.in. na Allegro Lokalnie. Wczoraj tj. 03.01.2020 sprzedał rower przez jeden ze znanych portali społecznościowych, kupujący go odebrał koło godziny 15 ale pojawił się jeden problem - mianowicie o godzinie 17 klient kupił rower na Allegro Lokalnie. Mój chłopak po prostu nie zdarzył zdjąć ogłoszenia, była niedziela i minęły raptem 2h od sprzedaży. Teraz ten kupujący straszy go regulaminem Allegro i nie chce przyjąć do wiadomości, że niestety rower posiada już innego właściciela. Napisał nawet, że go to nie interesuje i mój chłopak ma odkupić go od nowego nabywcy i sprzedać go mu. Nie chcemy jakiś komplikacji prawnych, kupujący w ogóle nie chce przyjąć do wiadomości, że nie mamy 100 rowerów tylko ten jeden który był wystawiony od czerwca. Proszę o informacje czy jest możliwość anulowania transakcji (za pobraniem) i jakie są tego konsekwencje. Gość nie daje za wygrana „bo syn wybrał ten, nie może go zawieźć i co on synowi powie”.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kostas11
#21 Demiurg#

@szuki1997 napisz że się sprzedał i niech poszuka gdzie indziej 🙂 Może pozwać do sądu ale tego nie zrobi, allegro może dać bana na konto ale też wątpię żeby to zrobili 🙂

Jedyne co to opłaty nie odzyskasz bo z Waszej winy nie doszło to transakcji 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@szuki1997 Kupujący ma rację i nie musi niczego przyjmować do wiadomości. Została zawarta prawnie wiążąca umowa, ma więc prawo domagać się wydania roweru, nawet sądownie. Allegro to nie zabawa, jeśli nie macie towaru, nie oferujcie jego sprzedaży. Nie możecie teraz anulować transakcji. Jeśli kupujący pójdzie do sądu, ten może (nie musi) nakazać wam zakup takiego samego przedmiotu i wydnie go kuującemu za pobraniem.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

To że allegro to nie zabawa należy uświadomić również licytującym tylko dla zabawy ,zwłaszcza że ich regulamin lekko mówiąc chroni i są ogólnie bezkarni .

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@szuki1997 "nie może go zawieźć" - no nic dziwnego, skoro nie ma roweru, to i nie może😁
A synowi niech wytłumaczy, że nie zawsze w życiu dostaje się to, czego się chce i nie zawsze wtedy, kiedy się chce.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

kasi_ak
#12 Orędownik#

Nie trawie takich typow...powiedz mu niech spada na drzewo i do sadu idzie.Rozumiem wszystko, regulamin,allegro itp ale pozostaje jeszcze zwykla ludzka przyzwoitosc. A tu sie znajdzie taki....eeech nie rozpedzam sie bo mnie cenzura dopadnie😉

oznacz moderatorów