anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie przeczytał opisu ogłoszenia, a teraz chce zwrócić zakupiony przedmiot. Proszę o pomoc.

P_Bri
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry. Sprzedałem przez Allegro Lokalnie obiektyw fotograficzny, który miał usterkę. Opis przedmiotu był dokładny. Szczegółowo opisałem usterkę i niczego nie ukrywałem. Żeby nie zagłębiać się w szczegóły napiszę tylko, że cena obiektywu była 4x niższa niż sklepowa i ok. 30% niższa w stosunku do innych ogłoszeń tego obiektywu na Allegro Lokalnie. Cena więc była bardzo okazyjna, właśnie z uwagi na tę usterkę. 

Kupujący wpłacił pieniądze, wysłałem mu obiektyw i zgłosił zastrzeżenie, że przedmiot ma wadę i jest niesprawny. Twierdzi, że nie przeczytał całego opisu ogłoszenia i chce zwrócić obiektyw. Czy w tej sytuacji reklamacja jest zasadna? Czy Allegro może np. zablokować mi konto, gdy nie przyjmę zwrotu? Dodam jeszcze, że sprzedaję jako osoba prywatna. Z góry dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

mdrogeria
#21 Demiurg#

@P_Bri obowiązkiem kupującego jest dokładne zapoznanie się z opisem oferty ,jeśli opis był rzetelny masz prawo reklamację uznać jako bezzasadną .

oznacz moderatorów

P_Bri
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź. Też wydaje mi się, że reklamacja jest bezzasadna. Nie mogłem zakładać, że kupujący nie przeczyta opisu i wpłaci pieniądze w ciemno. Załączę może treść ogłoszenia. Czy ten opis mógł wprowadzić kupującego w błąd?

ogloszenie.jpg

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@P_Bri Obrazków nie widzimy - musi je zatwierdzić moderacja.

Jeśli kupujący po zakupie zgłasza wadę którą opisałeś w treści oferty to reklamacja jest bezzasadna i możesz ją bez konsekwencji odrzucić.

Pamiętaj, że jest to reklamacja i musisz się do niej odnieść (uznać lub odrzucić) w ciągu 14 dni od zgłoszenia. Jeśli tego nie zrobisz w tym terminie to zostaje ona automatycznie uznana.

oznacz moderatorów

P_Bri
#8 Zapaleniec#

Może w takim razie link do ogłoszenia przejdzie: CANON EF-S 17-55 mm f/2.8 IS USM + DODATKI. OKAZJA | Ostrołęka | Kup teraz na Allegro Lokalnie 

Oczywiście odpisałem kupującemu, że opis przedmiotu był dokładny i niczego nie ukrywałem. Zobaczymy co na to Allegro.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@P_Bri Wróć do nas jak wypowie się allegro 😁

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@mdrogeria Jestem na 90% pewien, że nawet jak sprzedający odrzuci reklamację, to kupujący zamknie dyskusję jako nierozwiązaną, zgłosi wniosek do POKu i otrzyma rekompensatę, a Allegro przyklepie, bo kupujący musi być zadowolony z korzystania z Allegro.

Działasz zgodnie z prawem, ale Allegro i tak zrobi po swojemu na korzyść kupującego 🙂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@DarkStoorM scenariusz zapewne będzie taki jak piszesz , ale w tym przypadku powinno ! się to odbyć bez konsekwencji dla autora wątku .

oznacz moderatorów

P_Bri
#8 Zapaleniec#

Czyli kupujący może zachować sobie obiektyw, a i tak otrzyma od Allegro zwrot pieniędzy? To byłby jakiś absurd, mam nadzieję, że jednak Allegro tak nie działa i też chroni sprzedających. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@P_Bri Najpewniej skończy się to tak, że aby wywołać u kupującego "pozytywne wrażenie zakupowe" allegro odda pieniądze bez obciążania Ciebie kosztami.
Kupujący będzie miał obiektyw i pieniądze.


oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@komis-bell tak , tylko te wrażenia zakupowe są dość kosztowne i pokrywają je inni klienci , a nie jest to do końca uczciwe .

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@mdrogeria Ja też uważam, że to jest patologia 🙂
Ale co zrobisz jak nic nie zrobisz?

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@P_Bri Nawet jeżeli kupujący zdecyduje się na POK, to bez konsekwencji dla Ciebie, czyli oddadzą ze swojej kieszeni. Pamiętaj tylko o wypowiadaniu się w dyskusji, bo przerzucą wszystko na Ciebie jak "porzucisz" dyskusję.

oznacz moderatorów

P_Bri
#8 Zapaleniec#

Mam nadzieję, że bez konsekwencji dla mnie, bo nie widzę tutaj żadnej swojej winy. Co masz na myśli pisząc o wypowiadaniu się w dyskusji? Z kupującym wymieniłem kilka wiadomości, reklamacji nie przyjmuję. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@P_Bri Kupujący otworzył tzw 'dyskusję' czy po prostu rozmawiacie przez centrum wiadomości?

oznacz moderatorów

P_Bri
#8 Zapaleniec#

Tak, otworzył dyskusję. Dla mnie to jednocześnie smutne i zabawne. Bo opisał usterkę, o której ja dokładnie napisałem w treści ogłoszenia, a potem jeszcze się przyznał, że nie doczytał ogłoszenia i gdyby wiedział o tej wadzie, to by ode mnie tego obiektywu nie kupił. 

Jeśli jest tak, jak piszecie, że Allegro oddaje pieniądze i pozwala zachować przedmiot, to jest to kompletny absurd. W ten sposób przecież można wyłudzać. Kupujesz przedmiot, potem udajesz, że nie czytałeś opisu i chcesz zwrócić. Sprzedający nie zgadza się, a mimo to kupujący dostaje zwrot pieniędzy. Niezłe pole do popisu dla oszustów. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@P_Bri W takim razie pamiętaj, żeby zawsze odpowiadać w dyskusji i to im szybciej tym lepiej. To ważne bo jeśli nie będziesz odpowiadał nawet mając rację w 100% po swojej stronie allegro może się do Ciebie przyczepić...

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@P_Bri no ... miałem podobną sytuację , klientka wymyśliła cuda , skończyło się zamkniętą dyskusją przez allegro i zwrotem z POK bez konsekwencji dla mnie . Pozostał tylko negatyw , ale nawet nie wysłałem prośby o zmianę oceny  .

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Spoko spoko. Kupujący złoży wniosek allegro protect po namowie allegro na koniec dyskusji.

a pracownik pewnie nawet nie przeczyta tylko enter. tumblr_ntgb9ptoEq1tdhimpo1_640

 

oznacz moderatorów