anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie zapłacił za towar, a licytuje ponownie

wojcikanna
#8 Zapaleniec#

Mam pytanie

Kupujacy wylicytowal towar wygral licytacje -platnosc z gory wysylka poczta poleconym.  Po wygraniu aukcji zaczelam dostawiac wiadomosci ze z gory nie zaplaci ze przyjedzie osobiscie ze moze wplacic 10 procent ewentualnie. Odpisalam ze warunki znal zanim wylicytowal , Ostatecznie nie zaplaci  po kilku dniach aukcja zostala wznowiona automatycznie . Po jakims czasie znowu dostalam wiadomosc ze jest zaintersowany zakupem i postawil swoje warunki, wiec odpisalam grzecznie ze juz raz nie zaplacil i nie zamierzam z taka osoba dyskutowac i dodalam go na Czarna liste. Ku mojemu zdziwieniu mimo Czarnej Listy ponownie wygral aukcje. Co moge zrobic w tej sytuacji ?Bo napewno nie zaplaci i bedzie pisal elaboraty i zablokuje aucje na 5 dni 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

pinsplash
#21 Demiurg#

@wojcikanna zgłoś przez formularz do Allegro, ale nie wiele to da. Na Lokalnie niestety takie i podobne wypadki to norma. Nie ustawiaj tylko odbioru osobistego bo wtedy po zakończonej aukcji automatycznie nalicza opłatę !

ps. a może wystawić tutaj :

Wystaw przedmiot - Allegro Lokalnie.jpeg

 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

zmienili miejsce, cwaniaki, niedługo pewnie całkowicie zniknie ta opcja widać 😮

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

No kurła cwani 😄

Najlepiej dodać do zakładki taki link, żeby to pominąć https://allegro.pl/offer/?lokalnie

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

dodalam go na Czarna liste

tiaa.. na AL nie działa Allegrowa CL 🙂 przykro mi 😞

Przypominaj kupującemu licytującemu, że to sprzedający ustala warunki.
Ma wybór albo płaci jak jest ustalone albo niech spada do kogoś innego.
Next time nie wystawiaj jako licytacja albo kup teraz tylko ogłoszenie, za free 🙂

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@wojcikanna z mojego doświadczenia wiem że jest mnóstwo osób które kupują przez dłuższy czas a potem płacą (na AL nie wiem nie wystawiam i po tym co czytam to nikomu nie polecam tam wystawiać) u mnie niektórzy płacą po miesiącu jak uzbiera im się kilkanaście ,kilkadziesiąt pozycji potem płacą a jak ktoś nie płaci występuję o zwrot prowizji (stałym klientom pozwalam licytować do miesiąca) . tych co nie płacą wpisuję do czarnej księgi.

oznacz moderatorów

wojcikanna
#8 Zapaleniec#

Tylko że ja nie mogę wystawić na normalne Allegro od razu ogłoszenie wpada do AL ☹

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@wojcikanna To jeszcze raz :

TUTAJ WYSTAWISZ NA NORMALNYM ALLEGRO

Wystaw przedmiot - Allegro Lokalnie.jpeg

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@wojcikanna Czarna lista na Lokalnie nie działa. Jeśli nie zapłaci, oferta wznowi się po pięciu dniach i będzie to trwało w nieskończoność, aż ktoś inny wreszcie kupi i zapłaci. Możesz zakończyć ogłoszenie przed złożeniem oferty zakupu. Jeśli wystawisz towar na zwykłym Allegro, zwycięzca licytacji także może nie zapłacić i do zapłaty bez sądu go nie zmusisz. Takich kupujących możesz zgłaszać do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=214387b5-397a-4941-9f72-7d844023040c , ale na wiele nie licz.

oznacz moderatorów

wojcikanna
#8 Zapaleniec#

Słabo że nie można wrzucić na Czarną na lokalnie . 

Ps jakim trzeba być marnym bytem żeby coś U kogoś licytowac nie zapłacić I później licytowac ponownie .  I jeszcze ta bezsensowna pisanina. Wylicytowalem towar za 200 ale zaproponuje 10 zl które może Pani dam jak mi się towar spodoba. Zenada.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

daj jako ogłoszenie i obniżaj cenę co jakiś czas, czekaj na telefony 🙂

oznacz moderatorów