anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący oddalony o 200 km, a wybrał odbiór osobisty

Artstein
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

Martwię się sytuacją, która niedawno miała miejsce. Sprzedawałem przedmiot przez Kup Teraz i udostępniłem m.in odbiór osobisty. Kupujący, oddalony o 200 km, wybrał tę formę, po czym kontakt nie nastąpił. Jednocześnie została mi naliczona wysoka prowizja. Obawiam się, że Kupujący mógł to zrobić dla zabawy.

Jak postąpić w tej sytuacji? Przeczytałem w innych tematach, że Allegro nie oddaje prowizji, nawet kiedy transakcja nie miała miejsca, gdyż wybrano odbiór osobisty. Czy oznacza to, że jestem na przegranej pozycji i tak naprawdę każdy może sobie zrobić żart Sprzedającym, którzy udostępnią odbiór osobisty i Kup Teraz? Jak się bronić?

Prowizja jest wysoka, ponieważ przedmiot ma dużą wartość.

Bardzo proszę o pomoc.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Artstein Nie sprzedawaj z opcją odbioru osobistego. Zaproponuj mu jakiś paczkomat obok Ciebie i razem pójdziecie odebrać. Może boi się kupić "kota w worku" i chce zobaczyć czy wszystko jest ok

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Artstein
#8 Zapaleniec#

Teraz już wiem. Problem w tym, że dzieli nas duży dystans. O ile podał prawdziwe dane...

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Artstein Przecież to on ma przyjechać a nie Ty 😉 Może ma kogoś blisko Ciebie kogo chętnie przy okazji odwiedzi 🙂 Tylko się umów z nim wcześniej, ogarnij jakoś tą przesyłkę, najwyżej niech zapłaci przez Allegro finanse przy Tobie, przelewem powinieneś dostać od razu mejla o zapłacie, daj mu do podpisania potwierdzenie odbioru osobistego na wydrukowanej sprzedaży lub powiedzeniu płatności (tylko z dowodu sprawdź czy on to on i spisz z dowodu osobistego) Allegro prześlesz, podpisany papier, ze odebrał osobiście

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Artstein
#8 Zapaleniec#

Może martwię się na zapas. Dziękuję 🙂

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Nie mam zielonego pojęcia jak to się odbywa na Allegro Lokalnie. Czy sprzedaż prywatna, czy jako firma.

Jedynie, co mogę zrobić, to udzielić Ci informacji jako sprzedawca (i tylko jako firma) na normalnym Allegro.

Zakładam, że to miała być zapłata przy odbiorze. Jest mała szansa na to, że przyjedzie osobiście odebrać i zapłacić. Chociaż zdarza się - to są np. przedstawiciele handlowi, kierowcy, dostawcy towarów. Trafiają się taki klienci - 100 - 200km nie ma dla nich znaczenia gdy co kilka dni przejeżdżają obok mojego sklepu.

Spróbuj skontaktować się z kupującym. Pisz do Allegro, że po zakupie nie możesz skontaktować się z kupującym. Wyślij do kupującego list polecony (zrób screen) i zanotuj nr przesyłki. To będą 2 listy polecone. Pierwszy z żądaniem wywiązania się z zawartej umowy (wyznacz termin). Drugi z decyzją o anulowaniu zawartej umowy z powodu niewywiązania się z niej przez kupującego. Wysyłanie takich wiadomości na e-mail nie ma sensu - kupujący zawsze może stwierdzić, że jej nie otrzymał. I Allegro to uznaje. Tylko Allegro uznaje fakt wysłania przez swój serwis wysłania wiadomości jako równoznaczny z tym, że adresat ją otrzymał.

Jako firma zawsze wystawiam dowód sprzedaży. Niektórzy wystawiają również dowód wydania z magazynu. Pisz do All o zwrot prowizji - nie otrzymasz - pisz odwołanie i zamieszczaj wszystkie dowody.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Artstein
#8 Zapaleniec#

Dziękuję. Tak, to miała być zapłata przy odbiorze. Nic by się nie stało, gdybym nie udostępnił "Kup teraz". A tak została mi naliczona bardzo wysoka prowizja, podczas gdy kontaktu z Kupującym brak.

Poczekam jeszcze parę dni i zacznę działać, jeśli sprawa się nie rozwiąże.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

ZibiK30 - czytasz coś? 200km i proponujesz paczkomat, gdzie razem pójdą odebrać?

Myślałem, że tylko nożyczki nie czytają tematów wątków.

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów