anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący otrzymał przesyłkę bez zawartości

Dario237
#7 Wielbiciel#

Proszę o pomoc.

Sprzedaję na Allegro ponad 17 lat i dzisiaj pierwszy raz kupujący zgłosił, że otrzymał przesyłkę ode mnie bez zawartości.

Sprzedaję jako osoba prywatna nie mam konta formowego bo nie potrzebuję.

Pomocy jak to zrobić?

 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

az1rael
#21 Demiurg#

@Dario237 to niech zgłasza do przewoźnika fakt zajumania zawartości paczki ty ze swojej strony powinieneś mieć nagranie pakowania i nadania tej paczki. Czym to wysłane co to było i ile warte? Konkrety bo zabulisz za protecta

oznacz moderatorów

Dario237
#7 Wielbiciel#

Nigdy nie nagrywałem jak pakuję paczkę. Jeśli chodzi o nadanie to raczej monitoring wskaże godzinę i gdzie.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Dario237 jak to paczkomatem szlo to np inpost 2tyg trzyma nagrania jako osoba prywatna odpowiadasz za paczkędo chwili nadania potem ryzyko uszkodzenia lub przepadku rzeczy przechodzi na kupującego. Czyli on sobie sklada reklamację do przewoźnika że mu ktoś podjumal podczas transportu i po 30dniach dostanie odpowiedź z uzasadnieniem czy zawartość wyparowała u przewoźnika. Ty natomiast możesz zglosić kradzież paczki na policji jeśli to wał kupującego to na nagraniach będzie widać że paczka jest cała podczas odbioru przewoźnik waży paczki więc jest wstanie stwierdzić czy po drodze schudła albo po nagraniach z sortowni czy ktoś ją otwierał

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tzn. że sprzedający może np. włożyć pusta paczkę i już go nie obchodzi?

oznacz moderatorów

Dario237
#7 Wielbiciel#

Sugerujesz coś ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Dario237 Pytam, jak jest paczka uszkodzona to kupujący składa reklamacje a Ciebie już to nie obchodzi, jakby paczka była cała to już ....jest problem.

oznacz moderatorów

Dario237
#7 Wielbiciel#

Raczej paczka uszkodzona(opakowanie) a zawartości brak. Tylko jak kupującemu udowodnić 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

W takim przypadku jak paczka uszkodzona to nic nie udowadniaj, niech skalda on reklamacje u przewoźnika.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 to przewoźnik odpisze że paczki u niego nie naruszono czyli oznaczałoby to że poszła pusta a na zdjęciach wygląda jakby ktoś przeciął kopertę

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Masz dowód że towar był w paczce? paczka cała, uszkodzona? 

oznacz moderatorów

Dario237
#7 Wielbiciel#

Kupujący wysłał mi fotkę opakowania.

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Pokaż to zdjęcie tylko wrzuć link do jakiejś strony gdzie to udostępnisz bo masz range 1 i moderacja puścic to może i jutro

oznacz moderatorów

Dario237
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

Dario237
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Dario237 wysyłanie w zwykłej kopercie to proszenie się o kłopoty , przewoźnik nie uzna Ci reklamacji , oddaj kasę klientowi i zapomnij .

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Sprzedaję jako osoba prywatna.

oznacz moderatorów