anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący otrzymał rekompensatę z POK. Co mam teraz zrobić?

Robert_Kurtysiak
#7 Wielbiciel#

Witam, zdarzyła mi się przykra sytuacja, kupujący zgłosił mnie do POK ponieważ jego telefon nie dotarł na gwiazdkę gdzie mi się za kurierów z Chin oberwało, nalegali żebym wysłał dowód że telefon jest już wysłany, wysłałem dowody ale POK ich nie uznał i zwrócił pieniądze kupującemu gdzie telefon już jest w drodze do niego, allegro mi odpisało że mam prawo żeby klient mi telefon zwrócił "pewnie nie zwróci" ponieważ jest typowym cwaniaczkiem który wykorzystuję sytuację, dodam że telefon kosztował 5500 tys zł , proszę doradzić mi co mam robić 😞

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mdrogeria
#21 Demiurg#

Robert_Kurtysiak Jeśli odbierze przesyłkę wyślij mu na piśmie za potwierdzeniem odbioru przedsądowe wezwanie do zwrotu towaru lub środków , wyznacz termin . Dalej policja , sąd . Nic więcej nie można Ci poradzić .

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Robert_Kurtysiak technicznie : 5500 tys czy 5,5 tys?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Robert_Kurtysiak Telefonu najprawdopodobniej kupujący nie odbierze, bo on nie chciał tyle czekać i otrzymał pieniądze z POK. Jeśli możesz, zatrzymaj dostawę i przekieruj ją z powrotem do siebie. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli odbierze musi oddać środki z POK allegro wg regulaminu, ty wówczas napisz do Allegro że odebrał towar. Ale żeby nie było problemów to spróbuj przekierować przesyłkę.

oznacz moderatorów