anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący otwierają dyskusje bez powodu, nie wypowiadają się w niej

Bogi_Abi
#7 Wielbiciel#

3 tygodnie już czekam aż kupujący cokolwiek się odezwie w dyskusji, allegro go pyta czy sprawa rozwiązana a on tylko Nie. Kolejne odpowiedź allegro to będzie złóż wniosek o allegro protect, co pewnie będę musiał pokryć, mimo, że kupujący nie ma dowodów na wadliwy produkt, bo jestem pewien, że on działa. Jestem prywatnym sprzedawcom, sprzedaje 3 produkty miesięcznie może, a każdy może otwierać dyskusje i napisać, że coś nie działa. 

 

Chodzi o allegro lokalnie.

Dlaczego ta platforma traktuje sprzedawców jak jakiś wyklętych? Ani razu jeszcze nie stanęła po mojej stronie. Da się tu zadzwonić jakoś do allegro żeby ktoś to telefonicznie wyjaśnił dlaczego to tak działa? 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

serwis-texas
#20 Guru#

@Bogi_Abi 

Dla platformy liczą się głównie kupujący. Nic tu się więcej dodać nie da.

Wybierz odpowiednią treść i na końcu wypełniania jest szansa że będzie możliwość zamówienia rozmowy telefonicznej.

https://allegro.pl/pomoc/kontakt

oznacz moderatorów

Bogi_Abi
#7 Wielbiciel#

Co jest dziwne, bo to co ja sprzedaje nawet na tej platformie nie ma 😅 Nie starają się zaangażować sprzedających, najlepsze to było jak aktywowałem allegro Smart dla kupujących, a się okazało, że ja mam dopłacać 4.90 do każdej przesyłki, próbowałem znaleźć taką informację gdziekolwiek i nic takiego nie było, nie ma w ogóle wspomnianych informacji na żadnej oficjalnej stronie, że sprzedający będzie pokrywał koszt wysyłki. Przy produkcie za 40zl mam 2.5zl prowizji, jakieś dziwne promocje na wyróżnienia, gdzie nagle.okres wyróżnienia mija i mam dopłacić 14zl. 

 

Na prawdę ta platforma nie nadaje się do sprzedaży pojedynczej. 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@Bogi_Abi 

Bardzo trudna platforma dla wszystkich

Tutaj artykuł

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/poznaj-allegro-lokalnie/jak-dziala-allegro-smart-na-alleg...

a tam

Jak sprzedawać ze Smart! bez limitów

Jeśli masz Allegro Smart!, możesz aktywować Smart! bez limitu. Usługa nie jest dostępna, jeśli korzystasz ze Smart! na Start lub Smart! Student.

Gdy aktywujesz Smart! bez limitu, Twoje oferty zachowają oznaczenie Smart!, po tym jak wykorzystasz limit 6 wysyłek w kwartale.
Za kolejne wysyłki paczki Smart!:

  • dopłacisz 4,99 zł – jeśli sprzedany przedmiot kosztował 45 zł lub więcej, a kupujący korzysta z darmowej dostawy Smart!
  • opłatę naliczymy na Twój rachunek po dostarczeniu paczki.

Nie dopłacisz do przesyłki z ogłoszeń z oznaczeniem Smart! jeśli:

  • włączysz Smart! bez limitu, ale nadal korzystasz z przysługujących Ci darmowych dostaw Smart!
  • nie sprzedasz przedmiotu z ogłoszenia
  • sprzedany przedmiot kosztował mniej niż 45 zł
  • kupujący nie skorzystał z darmowej dostawy Smart!
oznacz moderatorów

Bogi_Abi
#7 Wielbiciel#

Pani podczas rozmowy telefonicznej powiedziała, że kupujący zawsze ma podczas zakupów prawo do roszczeń do 14 dni. Wczoraj zakończył się termin dyskusji, a kupujący dostał jeszcze 1 dzień do decyzji i będę, nie będę się musiał ustosunkować. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A powodem dyskusji jest, było?

oznacz moderatorów

Bogi_Abi
#7 Wielbiciel#

Generalnie sprzedaje akumulatorki. Podaje model słuchawek pod który pasują, napięcie, pojemność, tak aby klient mógł zamówić prawidłowe akumulatorki. Klient napisał, że obie słuchawki mu się grzeją od tych akumulatorków, sprzedałem już ich z kilkadziesiąt, nigdy nie miałem takiej sytuacji i zaproponowałem, że może zamówił nieodpowiednie napięcie pod te słuchawki i może żeby sprawdził czy na pewno odpowiedni model zamówił. Ja nie mogę przyjść takiej reklamacji, bo wszystkie potrzebne informacje na ich temat są w opisie. Pani podczas rozmowy sama nie wierzyła w to, że jakiekolwiek prawo może być po stronie sprzedającego, bo liczy się prawo konsumenta i to jest najważniejsze. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

I jednoznacznie odrzuciłeś reklamację?

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Bogi_Abi "najlepsze to było jak aktywowałem allegro Smart dla kupujących, a się okazało, że ja mam dopłacać 4.90 do każdej przesyłki" 

Profesjonalni sprzedawcy dopłacają zdecydowanie więcej 😉 

oznacz moderatorów