anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący w licytacji na Allegro lokalnie złożył ofertę na ponad 200.000,00 zł, jak ją usunąć?

MAMY ROZWIĄZANIE!
DARU
#7 Wielbiciel#

Niestety mnie też się przytrafiło, kupujący złożył ofertę w licytacji Allegro lokalnie za kartę graficzną na ponad 200.000,00 zł tym samym psując mi całą aukcję której koniec celowo zaplanowałem na weekend. Nie mam możliwości wycofania oferty. Poprosiłem Allegro o jej wycofanie ale od wczoraj nie dostałem żadnej odpowiedzi a czas leci. Powiem szczerze, że jestem podirytowany, licytujący taką kwotę nawet nie przysłał głupiego przepraszam za zepsucie aukcji. W zasadzie już widziałem takie aukcje z bezsensowną ceną i coś trzeba z tym zrobić. Sprzedaję jako osoba fizyczna i noszę się z zamiarem wyegzekwowania tej sprzedaży aby nieco nagłośnić sprawę nie zważając na regulaminy tylko na kodeks cywilny skoro nastąpi sprzedaż przez osobę fizyczną osobie fizycznej. Przez przelicytowanie i zakończenie aukcji rozumiem, że nastąpi zawarcie umowy kupna sprzedaży. Ja nie będę już właścicielem przedmiotu i będę miał prawo rościć zapłaty za przedmiot zgodnie z umową kupna sprzedaży (wymagana przedpłata zgodnie z opisem aukcji). Myślę, że przedmiot sporu ponad 200.000,00 jest duży i znajdzie się kancelaria która zajmie się tematem za odpowiednio wysokie honorarium. Przepraszam ale mój czas na wystawienie aukcji też kosztuje i nie można dłużej tolerować takiej dziecinady. Rozumiem, że będę musiał jedynie poprosić Allegro o ujawnienie pełnych danych osobowych kupującego celem rozpoczęcia odpowiednich kroków prawnych?  

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
xyz96
#21 Demiurg#

Nie usuniesz tego, a on nie zapłaci. Wtedy prowizja nie będzie naliczona, a ogłoszenie wznowi się automatycznie po pięciu dniach.

Na Lokalnie zawiera się umowy sprzedaży warunkowe - warunkiem jest zapłata. Brak wpłaty w ciągu pięciu dni powoduje automatyczne rozwiązanie umowy, a transakcja jest uznana za niebyłą. Tak stanowi regulamin.

oznacz moderatorów
DARU
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź. Czyli to dziecinada i licytacja Allegro lokalnie to starta czasu. Szkoda, że form lokalny podpowiada się jako domyślny. Nigdy więcej nie skorzystam z tej opcji, szkoda cennego czasu!

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Wystawiaj na zwykłym Allegro - kliknij link zaznaczony na czerwono;

AAAA.JPG

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Tak to zwykła dziecinada jak całe to AL ,na przyszłość staraj wystawiać na normalnym allegro tam trochę mniej takich dowcipnisiów .Najlepiej po 5 dniach jak wznowi się ogłoszenie zakończ je i wystaw na normalnym allegro .

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@DARU wyślij mu prośbę o zmianę tej kwoty, może to skorygować licytując ponownie za mniejszą kwotę, dodaj tylko grzecznie że jak tego nie zrobi to będziesz się domagał sądownie pokrycia strat zepsutej licytacji oraz zgłosisz allegro i zablokują mu konto 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

 Takie rozwiązanie jest dobre ale może być zupełnie nie skuteczne .Tak wysoka przebitka to ewidentnie zabawa .Raz tylko miałem taki przypadek ale na normalnym allegro gdzie dwóch licytujących poprzez snajpera ustawiło cenę kilkukrotnie wyższą od rynkowej ale w moim przypadku honorowo zachował się zwycięzca  .

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Taaa, najlepiej od razu lewe pismo z kancelarii wysłać i postraszyć zawiadomieniem do prokuratury 😄

oznacz moderatorów
DARU
#7 Wielbiciel#

Niestety nie mam możliwości skontaktowania się z licytującym. Nie wiem kto wpisał taką kwotę.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@DARU Pozostaje "gorzka nauczka"i nie wystawiane na AL.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@kostas11 Na lokalnie licytacja nie działa tak, jak na tradycyjnym allegro - wpisana kwota jest od razu widoczna, a nie ustawiana jako maksimum danego licytanta.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Knowhere to wiem, ale wpisanie ponownie mniejszej nie zmieni w licytacji ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@kostas11 No właśnie nie, nie możesz wpisać mniejszej - na lokalnie można licytować tylko do góry, nie ma maksimum (które można obniżyć), bo nie ma automatu, który do tego maksimum przebija. Nie można też odwołać ofert.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów