anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący wygrał licytacje nie zapłacił i nie ma z nim kontaktu.

daanju
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, kupujący wygrał licytację, wybrał formę płatności "gotówka przy odbiorze". Teraz nie ma z nim kontaktu, nie odbiera telefonu i nie odpisuje. Mam tylko prowizję do zapłacenia. Co mogę z tym zrobić?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

Agent555
#17 Koryfeusz#

Na allegro lokalnie kupujący nie ma obowiązku płacić za przedmiot, nawet gdy wygra licytacje

oznacz moderatorów

daanju
#8 Zapaleniec#

I co dalej? Oficjalnie nie zrezygnował z zakupu, prowizja jest do zapłacenia a kupujący unika kontaktu?

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@daanju Zrezygnuj z opcji dostawy z płatnościa przy odbiorze. To tylko same kłopoty.

oznacz moderatorów

daanju
#8 Zapaleniec#

 Teraz już będę wiedzieć. Ale nie wiem co zrobić teraz 😞 

 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Jedyne co to możesz poczekać ale trudno ci będzie odzyskać prowizję nie mając z nim kontaktu a będziesz musiał przekonać ich że do transakcji nie doszło . Nawet jak uda ci się to udowodnić to nie masz i tak gwarancji że dostaniesz zwrot bo regulamin AL mówi że zwrotów opłat transakcyjnych (tak tam nazywają prowizje) nie zwracają . Wszystko zależy od nich.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak możesz nie udostępniaj odbioru osobistego i za pobraniem, trudno odzyskać prowizje(trzeba mieć dowód na brak transakcji).

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@daanju napisz do nas proszę za pomocą tego formularza, odpowiedni zespół będzie mógł zweryfikować sprawę i wykonać korektę jeśli będzie to możliwe. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

daanju
#8 Zapaleniec#

Dziękuję, wypełniłam formularz.

oznacz moderatorów

daanju
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za podpowiedzi, sprawa rozwiązana pozytywnie.  Prowizja skorygowana.

oznacz moderatorów