anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący złożył wniosek o POK chociaż zwróciłem mu połowę wpłaty, gdzie mogę to zgłosić?

BartekMazurek3
#9 Pomysłodawca#

Sprzedałem przedmiot na allegro lokalnie to było konto do gry logowanie Google, podałem wszystkie dane które były poprawne, kupujący zgłosił po kilku godzinach że nie może się zalogować założył spór w którym cały czas twierdził że nie mógł się zalogować na konto do gry i chce zwrotu pieniędzy po 12 dniach doszliśmy do porozumienia że zwrócę połowę kwoty a za miesiąc drugą jeśli dalej nie będzie mógł się zalogować. Spór został nie rozstrzygnięty a kupujący chyba zwrócił się do POK o zwrot wpłaty. Nie moge tego sprawdzić bo w mailu którym dostalem jak klikam to jest błąd , czy ktoś z allegro może sprawdzić : Nowy wniosek w Programie Ochrony Kupujących. [ ref:_00D24aE05._5003VJxDD9:ref ]

Dziś konto odblokowałem i mam niepodważane dowody że kupujący logował się w dniu zakupu zmienił dane podał swój numer telefonu oraz inny mail do logowania dwuetapowego dlatego ja nie mogłem się zalogować mam wszystkie próby jego logowania i że korzystał z konta a twierdził że nie mógł. Praktycznie sprawa na policje ale kwota to 100 zł więc pewnie nie warto.

 

Odpowiadałem w sporze ale nikt z allegro oraz sam kupujący nie odpowiadają może ktoś się zainteresować sprawą bo zaraz otrzyma zwrot z POK oraz to co otrzymał z mojego przelewu.

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@BartekMazurek3 Dzięki za zgłoszenie. Przekazałam sprawę do odpowiedniego zespołu. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

BartekMazurek3
#9 Pomysłodawca#

Ok czekam na odpowiedz kogoś z allegro czy faktycznie taki wniosek został złożony i co dalej w sprawie.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@BartekMazurek3 Na ten moment wniosek POK kupującego został anulowany, ponieważ w Dyskusji potwierdził, że czeka za drugim przelewem. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@BartekMazurek3 Od tego jest POK, aby kupujący czuli się tu bezpiecznie. Na drugi raz nie kombinuj, tylko po zasadnej reklamacji oddaj całą wpłatę, nie będziesz miał problemów. 

oznacz moderatorów

BartekMazurek3
#9 Pomysłodawca#

Co ty człowieku bredzisz? Bezpiecznie to właśnie się czują i bezkarnie. Nie rozumiesz że kupujący otrzymał przedmiot i oszukał allegro że nie otrzymał go a faktycznie otrzymał bo mam nawet jego IP na którym się logował i zmieniał wszystko a allegro oczywiście zwróć pieniądze i ja zwróciłem i jeszcze do POK składał wniosek,czyli 2 razy tyle by mógł otrzymać. Pomyśl dobrze kogo bronisz.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@BartekMazurek3 To ty pomyśl, zamiast kombinować i oddawać połowę otrzymanych środków. Gdybyś oddał całość, nie byłoby tego wątku i nie miałbyś problemu. Sam miałeś pretensję w innym wątku, że sprzedawca nie oddał ci za zwróconą roślinę, tylko za sam pojemnik, choć miałeś prawo do zwrotu. Niech się tu wypowie kupujący, zobaczymy wtedy pełen obraz sytuacji. 

oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

Ale tu w ogóle nie powinien zwracać środków, bo jak wynika z opisu sytuacji został dostarczony pełnowartościowy i zgodny z opisem produkt. Sprzedający się po prostu wystraszył i oddał połowę, chociaż nie powinien.

Zakładam, że jest jak pisze 😁

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zwrot z POK są to środki Allegro i mogą robić co chcą z nimi. Jeżeli towar został dostarczony pełnowartościowy, nie powinieneś zwracać nawet połowy, teraz to wygląda jakby jednak z towarem było coś nie tak.🤔

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."

oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

Moim zdaniem wystraszył się możliwości Allegro i gniewnego tonu reklamacji. Skoro ma listę logowań to kupujący ściemnił.

Chociaż nie znamy wersji drugiej strony

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Teraz napiszę całkiem serio, bo do ciebie nic nie dociera. Czy sam nie dostrzegasz, że bez cienia wątpliwości jesteś na tym forum osobą, która zdecydowanie najczęściej się myli i najczęściej wprowadza w błąd? Poza tym jesteś osobą, której daleko do standardów dyskutowania na pewnym poziomie, a o kulturze wypowiedzi też pewnie wiesz niewiele. 

oznacz moderatorów

BartekMazurek3
#9 Pomysłodawca#

Zwróciłem bo uznałem że faktycznie jest jak pisał kupujący bo ja z swojego telefonu nie mogłem się zalogować ciągle był komunikat od Google że to nie jest moje konto i on to samo miał ale twierdził że nie logował się ani razu że od początku ma blokadę i chciał stare hasło które mu podałem. Dziś się okazuje że logowanie było kilka godzin wcześniej niż napisał i zostały dodane maile oraz JEGO NUMER TELEFONU oraz kilka minut przed rozpoczęciem sporu były logowania z telefonu. W sporze ciągle upierał się również że kontaktu z Google nie ma i że jak konto zostało zablokowane to już nigdy nie odblokują i chce pieniędzy a ja się skontaktowałem i otrzymałem informacje że konto jest aktywne i po wielu próbach dziś mogłem się zalogować i odzyskałem przedmiot.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zobaczymy co na to Allegro, jeżeli tak jest jak piszesz to jest oszustwo i wyłudzenie.🤔

oznacz moderatorów

BartekMazurek3
#9 Pomysłodawca#

Wychodzi na to że allegro nic z tym nie zrobi tylko tyle żeby zwrócić mu resztę kasy jak przecież odzyskałem konto XD

oznacz moderatorów