anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący zrobił dwa zamówienia, co zrobić w tej sytuacji?

Amoraz6969JP2
#2 Obserwator#

Witam mam problem a mianowicie Kupujący zrobił mi dwa zamówienia i nie mam pojęcia w jaki sposób miałbym połączyć te dwa zamówienia w jedno. Sprzedaje te właśnie rzeczy na Allegro Lokalnie

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

LEW433
#21 Demiurg#

Tam musicie między sobą ustalić jak wysłać takie połączone rzeczy, chyba że da się w wybranej przesyłce wysłać dwa zamówienia.

oznacz moderatorów

Amoraz6969JP2
#2 Obserwator#

Niestety nie mogę wybrać takiej opcji żeby połączyć przesyłkę

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Bo jej nie ma na AL, musie sami ustalić między sobą.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Nie da się.

Jeśli zmieszczą się do jednej paczki to dogadaj się z kupującym że nadasz całość zamówienia w jednej paczce ale wszystkie ustalenia z kupującym prowadź przez centrum wiadomości allegro tak żeby wszystko mieć na piśmie. 
Za drugą przesyłkę możesz zwrócić kupującemu przelewem na konto. 

Ewentualnie możesz po prostu nadać dwie osobne przesyłki. 

oznacz moderatorów

Amoraz6969JP2
#2 Obserwator#

Na allegro lokalnie jest tak że kupujący płaci za przesyłkę mi a ja potem te środki co dostałem na przesyłkę muszę przelać na allegro lokalnie

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie, płaci całość przez Allegro.

oznacz moderatorów

Amoraz6969JP2
#2 Obserwator#

Amoraz6969JP2_0-1720215267493.png

Dziwne bo za każdym razem muszę płacić za to

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ty płacisz za wysyłkę? 

oznacz moderatorów

Amoraz6969JP2
#2 Obserwator#

Kupujący opłaca przesyłkę do paczkomatu gdzie trafia do mojego konta a potem tyle samo muszę oddać allegro gdzie naprawdę mogliby to zautomatyzować

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

No tak ale przecież nie płacisz tylko się rozliczasz z Allegro.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Amoraz6969JP2  No tak bo Allegro organizuje przesyłkę więc ty zwracasz do Allegro pieniądze za  przesyłki a w zamian dostajesz "darmową" etykietę. Nic nie zyskujesz i nie tracisz, tyle że jeszcze prowizję od tej  nie swojej ino allegrowej przesyłki musisz zapłacić. Strasznie to skomplikowali.

Możesz wysłać sam przez menadżera InPost nie pobierając od Allegro etykiet, ale będzie to kosztować około 16 zł za paczkę. Wysyłając przez Allegro zapłacisz chyba 2 x 11 zł  więc nie wiem czy dla tych 6 zł warto kombinować. Oszczędnośc na kartonie co najwyżej będzie jeśli wyślesz jedną paczkę.

No i dla Allegro się to nie spodoba bo pozbawisz ich "należnego" zarobku.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#18 Luminarz#

Smart?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@milka1234567890  Gdyby był smart to kupujący nic by mu nie zapłącił, a od allegro dostałby 2 "darmowe" etykiety. Gdyby wykorzystał tylko jedną etykietę nic by się nie stało, zakupy poszłyby jedną paczką.

oznacz moderatorów

MiMary
Moderatorka
Moderatorka

Cześć @Amoraz6969JP2. Jeśli kupujący złożył u Ciebie dwa osobne zamówienia i opłacił dwie dostawy, to możesz po prostu wysłać do niego dwie przesyłki. 
Jeżeli klient połączył ze sobą zamówienia, zgodnie z instrukcją z tego artykułu, to powinniście między sobą ustalić metodę dostawy i jej koszt. 

   Marysia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów