anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niezarejestrowany uzytkownik dokonal zakupu ale chce anulowac

MOTOFORTY
#7 Wielbiciel#

Czy moze tak jak zarejestrowany i czy dlugo bd czekal na zwrot?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

kostas11
#21 Demiurg#

@MOTOFORTY czego zwrot ? opłat za ogłoszenie, jest bezzwrotna, można próbować ale czy zwrócą nie wiadomo 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@MOTOFORTY Tak, niezarejestrowany może anulować, czyli odstąpić od umowy. Wystarczy, że mailem poinformuje Cię o rezygnacji. Po anulowaniu ma 14 dni na odesłanie paczki.

oznacz moderatorów

MOTOFORTY
#7 Wielbiciel#

Tylko ze,Kupujacy niezarejestrowany kupil u nas jeden pojazd, ale dzisiaj dzwonił ze jednak go nie chce, ze pomylil firmy. Jak moze anulowac zakup? Wystarczy ze zadzwonil? I co my mozemy w tej sytuacji zrobic aby zwrocic mu pieniadze, poniewaz juz zaplacil za towar. Jeszcze go nie wysłaliśmy. Czy wystarczy ze my anulujemy zakup i zwrocimy mu pieniądze? Jak dlugo PayU dokonije zwrotów ?Dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@MOTOFORTY Ustawa nie określa, że odstąpienie od umowy ma być w formie pisemnej, ale dla celów dowodowych warto by było, aby klient wysłał rezygnację mailem. W przeciwnym razie może być problem ze zwrotem prowizji. Kupujący powinien podać numer konta do zwrotu wpłaty. W przypadku użytkowników niezarejestrowanych zwrot wpłaty przez PayU może być problematyczny - oni nie mają konta Allegro, więc nie mają jak zlecić wypłaty środków.

oznacz moderatorów

MOTOFORTY
#7 Wielbiciel#

Czyli rozumiem, że kupujący powinien na emaila firmowego wysłać wiadomość o prośbę z anulacją zamówienia z numer swojego konta na który chce zwrot?. Dodam że jest to dość problematyczny klient. I później ja przesyłam to  do allegro. A nie wiesz może jak długo musi czekać na zwrot kwoty? Bo ten klient chce kupić gdzieś indziej i domaga się na juz zwrotu...próbowałam sie skontaktować z #allegro przez formularz kontaktowy, czat, telefon, ale nic nie działa niestety:(

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@MOTOFORTY Dziś, o godz. 11:43, otrzymałeś od nas odpowiedź mailową na swoje zgłoszenie. Zgodnie z zasadami, Kupujący może odstąpić od umowy w jakiejkolwiek formie, zarówno poprzez wiadomość mailową, jak i formularz zwrotu Allegro.

Jako Sprzedający w przypadku odstąpienia od umowy, masz obowiązek zwrócić środki Kupującemu w terminie do 14 dni. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów