anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oszukany przez kupującego, który kupił, nigdy nie zapłacił i zniknął...

Client:61697613
#8 Zapaleniec#

Temat istotny, bo allegro widze albo nie wie co sie dzieje, albo nie ma kontroli, albo nie chce...

wystawilem przedmiot na sprzedaz, pojawil sie na allegro lokalne.

pierwsza osoba, ktora sie zglosila do kupna (i tu jest pytanie jak to mozliwe??) to okazala sie scamer z nigerii... po wstepnej rozmowie dowiedzialem sie iz Jane czy jak sie tam ten czarny brat nazwal, 'znajduje' sie w USA, ale wujek w NIgerii....wiec szybko odpisalem prosze kupic/zaplacic przez alegro i tyle.... koles przepadl.. kilka dni pozniej pojawia sie info - sprzedales przedmiot - hura, pieniadze potrzebne, przedmiot to drogi laptop wiec sie ciesze....tyle tylko ze calosc przebiega w jakiejs mrocznej tajemnicy... nie wiadomo kim jest osoba, ktora kupila (a nie zaplacila), tylko jakis pseudonim..Zdzicho czy cos...proboje sie komunikowac z osoba - zero odpowiedzi...tajemnica na maxa, ani nie ma gdzie sprawdzic feedbacku Zdzicha, ani profilu, nic...wiec dzwonie do allegro i pytam - dostalem info ze wszystko w pozadku, musze czekac 5 dni na pieniadze.... OK, ale pytam jak to wyglada na allegro, bo mam doswiadczenie na ebauy (UK) ponad 15 lat 200 ponad transakcji w te i wewte, i ta jest to przejzyscie, w momencie kupna kupujacy de facto zawiera umowe ze sprzedajacym i jezeli sprzedajacy nie dopuscie sie sciemy (z towarem, czasem wysylki itd) to juz tylko pozostaje czekac na kase...sprzedajacy ma wglad do danych kupujacego - jego feedback (czy koles zalozyl konto dzien wczesniej czy tez funkcjonuje od lat i ma pozytywne opinie itd..) tutaj  na allegro - nic...tajemnica, pan Zdzicho niby kupil, ale wszystko to od poczatku wygladalo jak to mowla anglicy - dodgy... telefon do allegro nic nie wyjasnil, powiedziano mi ze tak kupujacy jest zobowiazany zaplacic, i nie moge nic innego zrobic jak czekac cierpliwie 5 dni...czas minal i pan Zdzicho ani nie odpisal anie pieniedzy nie zaplacil...sciema na maxa...czekam na kontakt z allegro, ktore juz mnie za ta domniemana spzredaz obciazylo!!! no i chcialbym sie dowiedziec jak to teraz wyglada?? bo jezeli oni nie gwarantuja nic, to w takim razie kazdy z nigerii czy z innego kraju sobie zaklada konto i kupuje ile wlezie....i nigdy nie placi....dodatkowo ogloszenie znika z allegro ze statusem sprzedane, wiec ja nie tylko trace czas ale rowniez potencjalni kupujacy nie widza przedmiotu, wiec to nie jest OK.... allegro - jak na razie to czerwona kartka dla was...fatalnie to macie zorganizowane, a raczej nie zorganizowane w ogole...jak ktos pomysli to moze w ten sposob robic problemy sprzedajacym, bo oferta bedzie usunieta z allegro do momentu kiedy nie wplyna pieniadze... allegro - co wy na to? porownujac was z **piiip**em (a raczej to od nich wzieliscie pomysl a nie odrwotnie) to musze wam wystawic negatywna ocene....fatalny serwis...najpierw nigeryjczyk z bajka o wujku, a pozniej Zdzicho co kupil i przepadl.... w ten sposob (ja si etylko domyslam ze to moze byc ten sam nigeryjczyk, ktoremu scam sie nie udal w pierwszym miejscu zarejestrowal sie jako Zdzicho i wykorzystal wasz dziurawy system - lub raczej jego brak...) na **piiip**.uk takie sytuacje sa niedopuszczalne, w wyjatkowych sytuacjach moze sie zdarzyc (1%) ze kupujacy po dokonaniu kupna zrezygnuje i nie zaplaci - do tego sa konsekwencje dla takiej osoby... trzeba sie po prostu wyniesc na **piiip**.de albo UK, bo za chwie sie nowy Zdzicho lub inny koles pojawi, kupi, nie zaplaci a oferta zniknie z allegro...a allegro skrzetnie wysle fakture dla mnie za sprzedaz, ktora si eni odbyla/odbedzie....

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

max-bit
#7 Wielbiciel#

Stary numer jak samo allegro. Sprawa jest tu banalna nie ma kasy nie ma wysyłki. I tyle. 

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@Client:61697613 Niestety tak to już na lokalnie jest.Ostry cień mgły- nic nie widać, nic nie jest pewne. Na lokalnie jeżeli nie masz wpłaty za towar,to nie otrzymujesz żadnych opłat transakcji, a po 5-ciu dniach oferta wznawia się sama- taki cyrk. Nie dawaj tylko opcji- odbiór osobisty, bo to jest gwóźdź do trumny, naliczą ci kasę za transakcję, BEZ zwrotnie- Taki myk.

Na pocieszenie powiem ci- lepiej być wylulanym w tę stronę niż odwrotnie. Wpłacasz kasę- a towaru nie widzisz. Ostry Cień Mgły.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:61697613 USUŃ Z OPCJI DOSTAWY PRZESYLKĘ ZA POBRANIEM I ODBIÓR OSOBISTY . NIE OPŁACONE TRANSAKCJE WZNAWIAJĄ SIĘ AUTOMATYCZNIE PO 5 DNIACH BEZ NALICZANIA OPLATY TRANSAKCYJNEJ .NIE MA PLATNOŚCI NIEMA WYSYŁKI .undecided

oznacz moderatorów

Client:61697613
#8 Zapaleniec#

mam tylko opcje przelew bankowy i kurier jezeli chodzi o doreczenie....tak, tylko w takim razie allegro system jest do d... dziurawy i tyle bo kazdy Zdzicho moze sobie kupowac i nie placic....gdzie jest profil goscia??? gdzie feedback ?? allegro - wake up, bo takich Zdzichow bedzie tysiace..... jak tez pierwszy nigeryjski sciemniacz zalogowal sie i skontaktowal ze mna ?? jakim cudem....no tu jest po prostu pole do matactwa.... z drugiej strony jak ktos wspomnial - lepiej ze nie jest odwrotnie, ale to zadne pocieszenie dla mnie... system allegro jest dziurawy..... powinien ktos sie tym zajac, skoro tak sie chwala jacy to oni super itd.... no nie bardzo, moi drodzy, skoro na ebayu to dziala i dziala dobrze, to dlaczego wy nie mozecie ?? przeciez byloby to proste i z dobrem dla obu stron transakcji... kazdy kupujacy/sprzedajacy powinien przechodzic weryfikacje (przez bank&media socjalne), kazdy powinien miec feedback i komentarze za sprzedane/kupione przedmioty.... na ebayu, mozna bylo zastrzec sobie ze nie sprzedaje sie 'swierzakom' co maja profil pare godzin czy dni...i proste, osczedza sie czas i pieniadze i zmartwienia....jestem mega niezadowolony z serwisu allegro - nic nie zalatwiaja pozadnie, sa tylko posrednikiem co bierze kase....

oznacz moderatorów

Client:61697613
#8 Zapaleniec#

wlanie lekko niemila Pani z allegro do mnie oddzwonila i powiedziala, ze jedyne co sie stanie w tej sytuacji, to allegro poinformuje kupujacego, ktory nie zaplacil i zmarnowal moj czas i 5 dni oferty zdjetej z serwisu...zero mozliwosci wystawienia negatywnej opinii...przesla mu maila, ze jak bedzie tak dalej robil to mu zawiesza konto....smiech na sali i klaps po rekach dla goscia, ktory nadal funkcjonuje na allegro...a wiec bedzie nabieral innych nieswiadomych....sorry, byc moze jestem 'zepsuty' serwisem ktory oferowal ebay, ale allegro dostaje ode mnie czerwona kartke...taki 'kupujacy bedzie tylko generowal straty dla wszystkich, bo i czas zmarnowany i czas stracony kiedy oferta znika na 5 dni....i zero konsekwnecji, poza klapsem po raczce nieuczciwego kupujacego....a sprawa 'smierdziala' od pierwszych chwil, dlatego skontaktowalem sie z allegro nastepnego dnia, i co ?? marnuje ich czas, swoj, i nic z tego....trzeba wrocic do profesjonalnego serwisu w uk, bo allegro to jakis zart

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

Przywileje monopolisty... Brak konkurencji prowadzi do patologii. Ale pycha kroczy przed upadkiem. To kwestia czasu. Ale ten co lata se w kosmos za własną kasę, ak będzie chciał - dwa maile, jeden przelew i będzie logo zielone.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@max-bit Przecież @Client:61697613 nie wysłał przedmiotu. Chodziło mu o to, że allegro skasowało go na prowizję, mimo braku wpłaty przez "kupującego".

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Client:61697613
#8 Zapaleniec#

bardziej chodzilo o to ze stracony czas, przez nieuczciwa osobe, oferta znika na 5 dni, wiec to tez strata i kontakty z allegro wte i wewte - znowu stracony czas, oraz finalnie, ze nieuczciwa osoba nie ponosi praktycznie zadnych konsekwencji, poza klapsem po raczkach tzw 'upomnienie'...nie ma zadnych mozliwosci ani zabezpieczenia sie na przyszlosc ani wystawienia opinii kupujacemu; wniosek prosty - albo olx albo ebay, bo tam to przynajmiej dziala sensownie

oznacz moderatorów