anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytanie odnośnie większej kwoty po sprzedaży przez allegro lokalnie

MAMY ROZWIĄZANIE!
Brodaty97
#7 Wielbiciel#

Witam, sprzedałem pierwszą rzecz na allegro lokalnie, cena przedmiotu wynosiła 42,75pln i opcja wysyłki to allegro paczkomaty inpost. W zakładce Historia operacji widnieje kwota do wypłaty 52,74pln (czyli doliczona jest też kwota za przesyłkę wynosząca 9,99pln). Z mojej strony nie były poniesione żadne koszta związane z wysyłką paczki tylko gotowa etykieta do druku sporządzona na karcie zamówień. Moje pytanie brzmi czy ta kwota za przesyłkę (9,99pln) zostanie mi dodana do rozliczeń z allegro czy ta kwota do wypłaty jest całościowo moja? W rozliczeniach z allegro mam pobrane jedynie prowizje za operację transakcji a nic nie ma o potrąceniu za koszt przesyłki.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam!

 

Dodaje screeny dla jasności poniżej.

 

Screenshot_1.jpg

 

 

Screenshot_2.jpg

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Brodaty97 jeśli nadasz przesyłkę z tym zamówieniem przez nasz system według tej instrukcji, to opłatę za tę przesyłkę doliczymy do Twojego rachunku. Jeśli nadasz ją poza naszym system, to będziesz musiał sam ją opłacić i pokryć ze środków, które wypłacisz ze sprzedaży. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Brodaty97 jak nadałeś przez allegro to Ci doliczą do rachunku po nadaniu w paczkomacie, więc wyjdziesz na 0 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Brodaty97
#7 Wielbiciel#

Właśnie dla mnie to jest dziwne bo nadałem wczoraj przez allegro dokładnie tak jak napisałeś i mam tylko naliczoną prowizję do tej pory więc właśnie napisałem to zapytanie. Paczka już w drodze, odebrana przez kuriera, może po jakimś czasie doliczą mi do rachunku, myślałem że od razu ściągają przy wygenerowaniu etykiety i nadaniu w paczkomacie. Zobaczymy jak to dalej będzie 🤔

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Brodaty97 jeślii otworzysz artykuł, który podlinkowałam, w pytaniu numer 5 FAQ znajdziesz odpowiedź na swoje wątpliwości, a mianowicie informację: "Opłatę naliczymy w momencie, gdy kupujący odbierze paczkę." 😉 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów