anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rezygnacja z zakupu na allegro lokalnie.

Tomekccnc
#7 Wielbiciel#

Witam. W dniu dzisiejszym tj. Poniedziałek kupujący kliknąl  na mojej ofercie allegro lokalnie " kup teraz ", przystąpiłem do pakowania przedmiotu jednak zauważyłem że jest on uszkodzony . Skontaktowalem  się z  kupującym i obaj  chcemy polubownie  zakończyć sprawę. W jaki sposób mogę zwrócić pieniądze kupującemu?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

Vryko
#18 Luminarz#

Wyłącznie przelew na podane przezeń konto. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Tomekccnc
#7 Wielbiciel#

Rozumiem że pieniądze które otrzymam będą pomniejszone  o prowizję allegro mimo że do wysyłki nie doszło?

Czyli jedyny sposób to poprosić kupującego O numer konta i odesłać mu jego środki pieniężne, w przypadku allegro lokalnie nawet przy opcji " kup teraz " nie ma innej opcji ?

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

To Lokalnie, nie ma innej opcji. Być może zwrócą Ci prowizję, jak poprosisz - to czasem się zdarza, no. tutaj: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=deaeb72e-573a-4c73-9a8d-79fb2e16f5f1

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Tomekccnc one nie będą pomniejszone będzie tam tyle ile wpłacił kupujący, opłata jest doliczana do salda allegro i opłacasz ją na początku przyszłego miesiąca 🙂 Może do tego czasy Ci zwrócą choć jest bezzwrotna 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Tomekccnc , skorzystaj proszę z linku, który podał Ci @Vryko. Co do zasady nie zwracamy opłaty za obsługę transakcji, jednak zawsze możesz zgłosić swoją sprawę. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

eGroobas
#8 Zapaleniec#

a opłata za koszty dostawy zwracacana jest sprzedającemu, jeśli kupujący zrezygnował i przesyłka nie została nadana?

jestem kupującym. kupiłem, opłaciłem za przedmiot i wysyłkę do paczkomatu. i chciałbym jednak zrezygnować. sprzedający mówi OK, ale jak podejść do tematu, aby miało to ręce i nogi, czyli abym ja odtrzymał zwrot pieniędzy a on zwrot prowizji/opłaty za wysyłkę. co powinniśmy okazać allegro w tej sprawie? rezygnację mogę wysłać emailem wraz z numerem konta do zwrotu. a sprzedający co ma przedstawić?

oznacz moderatorów

JaRz_1988
#8 Zapaleniec#

Hmmm...

Czyli znajduję sprzedającego, który ma sporo aukcji na allegro lokalnie i ma sporo promowania wykupione i kupuje wszystko na kup teraz po czym piszę sprzedającemu, ups..

 przypadek bo nie mam pieniędzy rezygnuję z zakupu a sprzedający traci to co zapłacił za promowanie i naliczacie mu opłatę od sprzedaży?! 

 

Okej! Zgłaszam do UOKiK xD

oznacz moderatorów