anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedałem niespłacony telefon, Kupujący reklamuje, co zrobić?

789a987
#7 Wielbiciel#

Witam sprzedalem telefon na allegro lokalnie. W tresci aukcji zamiescilem date zakupu, ale nie napisalem gdzie telefon byl kupiony. Kupujacy sprawdzil telefon w pewnej sieci i dowiedzial sie ze telefon jest nie do konca splacony. A nie zapytal mnie o to w trakcie trwania licytacji. Teraz twierdzi ze towar jest nie zgodny z opisem i chce mi go odeslac lub zebym go slacil szybciej. Czy taka sytacja to wlasnie nie zgodnosc towaru z opisem? 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mdrogeria
#21 Demiurg#

@789a987 tak , jest to niezgodność , a może inaczej ,, ,zatajenie istotnych  szczegółów / informacji  ,,,

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@789a987  hmm zdaje sie że na umowie zakupu na raty jest informacja że do momentu zaplaty ostatniej raty telefon jest własnością operatora ? 

Wiec tak naprawde nawet nie mialeś możliwości sprzedaży tego telefonu zgodnie z prawem poniewaz nie było to Twój telefon ani nie miałeś upoważnienia do sprzedaży od właściciela. Sugeruje jak najszybciej odebrać zakup lub spłacić raty bo w ostateczności takie sprawy moga sie nawet na policji skonczyć.

Kupujacy ma racje

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście że to jest problem i to dla Ciebie, musisz go rozwiązać>zataiłeś ważne wiadomości. Telefon nie jest twoją własnością tylko operatora do czasu spłaty kredytu>rat.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

tak umowa nie ważna nie było informacji że telefon ma wadę prawną może domagać się zwrotu kasy

oznacz moderatorów

789a987
#7 Wielbiciel#

Dziękuje za odpowiedzi. Temat zamkniety. Spłaciłem telefon szybciej. 

oznacz moderatorów