anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaz na Allegro lokalnie czy może próba oszustwa ?

adasku32
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry 

Wystawilem  ostatnio xboxa series x. Dostałem maila, że rozpoczęto zakup przez Kup Teraz. Nazwa kupującego zaczyna się od Client:44......

Informacja o płatności 

Pyt. 1  "Płatność oczekuje na potwierdzenie. Otrzymasz je w kolejnym mailu". Co oznacza ta wiadomość   ? Czy płatność została zlecona?  

 

Pyt2. Po zakupie w mailu tylko numer Client sprzedawcy i jakieś imię i nazwisko. Żadnego adresu ani żadnego info że osoba wybrała taki sposób dostawy. 

Ps. Pisze do kupującego od wczoraj od 11 kilkanaście wiadomości i zero odzewu. Czy możliwe że to oszustwo?  

 

Pozdrawiam 

 

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

@adasku32 Bardzo możliwe, że to próba wyłudzenia towaru bez wpłaty. Nie sugeruj się powiadomieniami, mogą być fałszywe. Towar wyślij tylko wtedy, gdy zobaczysz pieniądze w swojej zakładce Allegro Finanse lub na koncie bankowym. Na Allegro Lokalnie dosyć często dochodzi do takich wyłudzeń.

oznacz moderatorów

adasku32
#8 Zapaleniec#

Dziękuję Serdecznie za zainteresowanie się tematem.  Dziwi mnie fakt, że pisze wiadomości mailowe przez allegro lokalnie i nic zero odzewu. W mailu tylko imię nazwisko osoby i numer Client. Czy nie powinna ta osoba wypełnić formularzu zakupu i zlecić płatność?  Wtedy chyba bym dostał kolejego maila ? 

Tymczasem nadal tylko 1 mail że rozpoczęto zakup A płatności status 

Płatność oczekuje na potwierdzenie. Otrzymasz je w kolejnym mailu".

 

Żadnego kolejnego maila nie mam

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Zapłacić powinien, ale często bywa, że nie płacą. Nieopłacona aukcja na Allegro Lokalnie odnawia się automatycznie po pięciu dniach.

oznacz moderatorów

adasku32
#8 Zapaleniec#

Zamówione wczoraj przed południem. Kasa już by doszła raczej. Poczekam do jutra. Jeśli nie będzie kolejnego maila to zgłoszę na allegro 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

adasku32
#8 Zapaleniec#

Dzięki. 

Taki mam status 

Liczba sztuk: 1

Płatność: Nieopłacona

Dostawa:

Przesyłka kurierska - przedpłata.

 

Przesyłka nieoplacona. Co mogę powiedzieć o takim statusie?  Co zrobił kupujacy zlecił płatność czy jak 

oznacz moderatorów

adasku32
#8 Zapaleniec#

A wczoraj sobota przelewy nie idą chyba że natychmiastowe.  Mimo wszystko urwany kontakt z kupujacym

oznacz moderatorów