anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uszkodzony towar w transporcie na allegro lokalne

MAMY ROZWIĄZANIE!
BaQ_RaDuch_THC_
#8 Zapaleniec#

Witam. Sprzedalem na allegro lokalne klosze samochodowe. Do kupujacego dotarl jeden klosz pęknięty rozbity. Towar był owinięty folią bąbelkową bez pustej przestrzeni w paczce. Pomiedzy kloszami owinietymi folia babelkowa a ścianami opakowania kartonowego powkladalem przekladki kartonowe. Kupujacy po odebraniu przesylki z paczkomatu założył dyskusję na temat uszkodzonego towaru ale paczka cała. Oczekiwania to zwrot środków za uszkodzony towar. Zlozylem reklamacje do firmy inpost. Ale inpost odrzucil reklamacje pod uzasadnieniem nieprawidlowego zapakowania i wysyłania towarow zakazanych czesci samochodowych o niestandardowuch kształtach.

Jeśli przyjme zwrot i oddam kupujacemu pieniądze przez allegro to co z prowizja od sprzedaży?

Jesli odmówię zwrotu jako osoba prywtna mam do tego prawo. Kupujacy wystąpi o pomoc do allegro protect to jak to rozpatrzy allegro? Jesli jako sprzedajacy dopełniłem swoje obowiązki. Prawidlowo zapakowalem towar a reklamacja z firmy kurierskiej zostala odrzucona. Nie chce takiej sytuacji ze allegro zwroci pieniadze kupujacego a tym samym obciazy moje konto. Zostane bez uszkodzonego towaru i pieniedzy

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
LEW433
#21 Demiurg#

Wszytko opisałeś co się może stać, prywatny sprzedajacy odpowiada za przesyłkę do chwili nadania, źle spakowana działa na korzyść kupującego więc Allegro zapewne zwróci mu środki w ramach rekompensaty i może Cię obciążyć kosztami  i może Ci zablokować konto a więc więcej stracisz niż tylko prowizję.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

inpost odrzucil reklamacje pod uzasadnieniem nieprawidlowego zapakowania i wysyłania towarow zakazanych czesci samochodowych o niestandardowuch kształtach”

Powyższe wyjaśnia wszystko. Jesteś zobowiązany spełnić żądanie kupującego bo jakby nie było - jest to Twoja odpowiedzialność. 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Odpowiedzialność za paczkę ponosisz jako osoba prywatna do momentu wydania przewoźnikowi  więc po jakiego czorta bawiłeś się w składanie reklamacji do inpostu? Reklamację miał składać odbiorca. Druga rzecz inpost prawie zawsze odrzuca reklamację za 1 razem złóż odwołanie. Trzecia rzecz nikt ci nie karze udostępnić pisma zwrotnego od inpostu z treścią co było przyczyną odmowy allegro nie ma mocy sprawczej ani uprawnień w ingerowanie w twoją decyzję reklamacyjną. Jeśli odrzucisz reklamację bo ci wolno to protecta wypłacić mogą tylko na swój koszt no chyba że się pochwaliłeś przyczyną odrzucenia reklamacji w dyskusji. Czwarta rzecz przeszukaj regulamin inpostu czy zabraniają wysyłać lamp samochodowych.

oznacz moderatorów
BaQ_RaDuch_THC_
#8 Zapaleniec#

Reklamacje składałem do inposta poniewaz kupujacy nie chcial tego robic i twierdził że nie ma takoego obowiązku. Opisalem w reklamacji ze klosze owiniete gruba warstwą folii babelkowej i stabilnie usadowione odzielone przekladkami kartonowymi. Inpost na to ze zle zabezpieczony towar i sie przemieszczał. Najlepsze jest to że lista towarów zakazanych w wysyłce w firmie InPost nie wymienia konkretnie poszczególnych części i akcesoriów samochodowych. W duskusji odpisalem ze reklamacja  przewoźnika odrzucona i z jakich powodow. Nie wiemgdzie znaleźć to odwolanie do inpost. 

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@BaQ_RaDuch_THC_ a masz zdjęcia opakowanych i zabezpieczonych przedmiotów w paczce?

oznacz moderatorów
BaQ_RaDuch_THC_
#8 Zapaleniec#

To wlasnie poprosilem kupujacego zeby wysłał i on tak troche zrobil te zdjecia po ciulu

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

No i wlasnie tak to jest jak sie nie zna swoich praw cyt kupujacy nie chcial tego zrobic i twierdzil ze nie ma takiego obowiazku... niestety mial obowiazek a jak nie chcial a mineloby 7 dni od odbioru zostalby z niczym bo prywatny sprzedawca odpowiada za paczke do chwili wydania przewoznikowi a firma do chwili doreczenia do rak kupujacego. Ryzyko uszkodzenia i / lub przepadku rzeczy przechodzi wiec na kupujacego w momencie  wydania paczki przewoznikowi w sprzedazy od osoby prywatnej

oznacz moderatorów
BaQ_RaDuch_THC_
#8 Zapaleniec#

No to pięknie. To co powinienem teraz zrobić? Dyskusja trwa juz pinad miesiac. Zadalem doradcy allegro pytanie w dyskusji takie jak tutaj co w przypadku przyjecia zwrotu z prowizja od sprzedazy i co w przypadku jesli reklamacji nie przyjmę. Odpowiedzi nie dostałem. Ze względu na dlugi czas trwania dyskusji i allegro automatycznie ja zakonczylo. Wczoraj kupujacy rozpaczal dyskusje od nowa. Doradca odpisal kupujący reklamuje uszkodzenie i oczekuje zwrotu środków, proszę o odniesienie się do roszczeń i wydanie terminowej decyzji reklamacyjnej. Co powinnienem zrobic. Podpowiedzcie proszę 

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@BaQ_RaDuch_THC_ możesz uznać reklamację i zwrócić kasę, albo możesz w dyskusji stać na stanowisku, że paczka była dobrze zabezpieczona i jako osoba prywatna, odpowiadasz za paczkę do momentu nadania. Kupujący pewnie zakończy wtedy dyskusję jako nierozwiązaną i wystąpi o odszkodowanie z allegro protect (nie dziwię się mu) - wtedy myślę, że allegro zwróci mu pieniądze, bez obciążania Ciebie tą kwotą. Czyli można powiedzieć, że obie strony nie będą stratne. Istnieje tu jednak pewne ryzyko, że allegro jednak będzie chciało ściągnąć od Ciebie tę kwotę..

oznacz moderatorów
BaQ_RaDuch_THC_
#8 Zapaleniec#

Dzięki za odpowiedź. A jesli kupujacy wystapi do allegro protect i allegro mnie obciąży. To nie dostane z powrotem towaru i jeszcze bede musial za to zaplacic? 

oznacz moderatorów
milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Możesz nie dostać towaru a ściągną z Ciebie.

oznacz moderatorów
BaQ_RaDuch_THC_
#8 Zapaleniec#

Rozumiem. A za przesyłkę zwrotną moze zapłacić kupujacy czy to jest w moim obowiązku? 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@BaQ_RaDuch_THC_ allegro nie ma mocy sprawczej obciążać cię ap bo nie jest stroną transakcji w sądzie zostaną zaorani jak to zrobią bo nie udowodnią pochodzenia długu w sądzie. Nawet jakby nasłali na coebie swoją windykację to mogą tylko dzwonić bo tytułu egzekucyjnego nie uzyskają tylko trzeba pilnować pism i terminów i czy coś dziady nie kręcą. Umowa kupna sprzedaży obowiązuje ciebie i kupującego jako osoby prywatne czyli odpowiadacie z kc więc jak kupującemu coś nie pasuje to może zakładać powództwo cywilne tobie a nie allegru się mieszać w tą umowę. Możesz dostać bana na konto jako sankcję. Gdyby dali sprawę do windykacji należy ich pozwać i udowodnić że nie mieli uprawnień do podważenia twojej decyzji reklamacyjnej. Plus złóż odwołanie do inpost tj ponów tą reklamację wskazując gdzie w regulaminie inpost jest zapis że nie można wysłać lampy samochodowej. Na potrzeby ewentualnego mat dowodowego zabezpiecz całą korespondencję z inpostem kupującym dyskusją z nim i allegro screenshootami na dysku plus zdjęcia uszkodzeń etc

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@BaQ_RaDuch_THC_ na początek na użytek w dyskusji ponów reklamację do inpost czyli złóż odwołanie. Jak złożysz napisz w dyskusji że złożyłeś odwołanie od decyzji inpost i nie  zgadzasz się z ich decyzją, a ogólnie prawo polskie nie przewiduje byś ty jako osoba prywatna składał reklamację za odbiorcę bo odpowiadasz za paczkę do momentu nadania a nie doręczenia bo nie jesteś firmą i wprowadzono cię w błąd. Następnie zerknij czy pracownik allegro ci wyznaczył termin na odpowiedź reklamacyjną czy wstrzyma się do rozpatrzenia odwołania

oznacz moderatorów
BaQ_RaDuch_THC_
#8 Zapaleniec#

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i porady. Dyskusja juz zakończona powodzeniem dla mnie i kupujacego. Napisalem ze nie uznaje reklamacji. Ze towar starannie zapakowalem itd. Allegro zakoczylo dyskusje a kupujacy wystapil o rekompensate do protect. I oddali mu całość pieniedzy a mnie nie obciazyli ani nie wprowadzili sankcji. Przed ta czynnoscia napisalem na WhatsApp do doradcy allegro i wszystko mi wytlumaczyl. Dzieki wszystkim

oznacz moderatorów