anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witam, kupujący twierdzi że wysłałem mu uszkodzony wyświetlacz.

MAMY ROZWIĄZANIE!
AcerDerp
#8 Zapaleniec#

Tutaj są zdjęcia z mojego ogłoszenia, wyświetlacz był nowy, otworzony do zrobienia zdjęć.20230731_210518.jpg

20230731_210536.jpg20230731_210632.jpg6d5a476f496ea5666ff247cd7c25.jpg

A tutaj zdjęcie które wysłał mi kupujący, który zażądał ode mnie 30zł za uszkodzony konektor, bądź zwrot, odpisałem mu żeby w takim razie założył sprawę allegro.

obraz_2023-08-10_094158395.png

Cały Pomazany markerem i porysowany, podobno zrobił zdjęcie od razu po otworzeniu, czego się moge spodziewać?

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
mirex2005
#12 Orędownik#

@AcerDerp to źle zrobiłeś. Jeżeli sprzedałeś prywatnie a uszkodzenie powstało w transporcie (zdjęć nie widać do momentu zatwierdzenia przez moderacje) to kupujący powinien złożyć reklamacje do przewoźnika.

oznacz moderatorów
AcerDerp
#8 Zapaleniec#

Też mu to zasugerowałem, ale napisał że nie było tego zatrzasku, tak jak bym specjalnie go urwał przed wysyłką

oznacz moderatorów
mirex2005
#12 Orędownik#

@AcerDerp jak dla mnie to są dwie różne wyświetlacze. A te numery to są seryjne może być że są unikatowe czy mogą się powtarzać.

oznacz moderatorów
AcerDerp
#8 Zapaleniec#

Właśnie taki miałem pomysł, na całe szczęście widać wyraźnie ten numer na moim zdjęciu,  u niego nie bardzo, chciałem poczekać z tym aż się allegro wypowie i co on powie, bo jak na razie to zwyzywał mnie od oszustów, i że allegro odda mu pieniądze a mi zamkną konto bo tak się robi, przedstawiłem mu mimo wszystko kilka faktów tz, marker niebieski, bo niby zdjęcie zrobił od razu po otworzeniu i jeszcze zdąrzyl coś na nim nabazgrać, ta taśma czarna wygląda inaczej, no i jest porysowany na tej metalowej obudowie wewnętrznej a przecież ten wyswietlacz wysłałem nowy. 

A

oznacz moderatorów
mirex2005
#12 Orędownik#

@AcerDerp te zdjęcia były umieszczone w opisie oferty? 

oznacz moderatorów
AcerDerp
#8 Zapaleniec#

https://allegrolokalnie.pl/oferta/nowy-wyswietlacz-samsung-galaxy-tab-a8-2021smx200 

Tak, nie wiem czy się wyświetli ale warto spróbować 

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@AcerDerp Poproś aby wysłał Ci wyraźne zdjęcie tylnej strony rzekomo uszkodzonego wyświetlacza - takie jak w Twojej aukcji nr.2 aby porównać szczegóły, numer seryjny itd.

oznacz moderatorów
AcerDerp
#8 Zapaleniec#

Tak właśnie zrobię, chciałem jeszcze tylko zobaczyć jak wypowie się allegro w tej sprawie, I co on odpisze, bo stwierdził że on juz pisać nie będzie, I allegro się zajmie takimi jak ja, jemu oddadzą pieniądze a mi zablokują konto, coś takiego, a tego numeru seryjnego nie przeskoczy, i ciekaw jestem czy allegro podejmie jakieś działania w sprawie wyłudzania pieniędzy, powiem szczerze że trochę mi podniósł ciśnienie, bo ogólnie wystawiam ostatnio sporo przedmiotów tych uszkodzonych i całych, ale robię wszystkiemu dokładne zdjęcia i opisuje usterki jeżeli takie są, a jeszcze mi się ogólnie nie zdarzyła taka akcja 

 

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@AcerDerp Jedyne działania jakie ewentualnie podejmie allegro "w sprawie wyłudzania" to jeśli odrzucisz reklamację (bo to jest reklamacja pamiętaj) - wypłacą rekompensatę kupującemu 🙂
Taki tu klimat.

Teraz co do samej reklamacji - musisz ją rozpatrzyć i wydać decyzję w ciągu 14 dni od dnia jej zgłoszenia - pozytywnie lub negatywnie ale musisz bo jeśli tego nie zrobisz w ciągu tych 14 dni to roszczenia kupującego zostaną automatycznie uznane za zasadne.

Jeśli kupujący otworzy dyskusję to poproś o podesłanie zdjęcia tak jak mówiłem i już na tej podstawie masz prawo reklamację odrzucić - masz dowody, że to nie wyświetlacz który wysłałeś.

Ewentualnie masz prawo oczekiwać odesłania towaru w celu rozpatrzenia reklamacji - wtedy możesz osobiście obejrzeć towar i wydać decyzję.
Jeśli ją odrzucisz to wtedy prosisz kupującego o podesłanie kuriera po odbiór towaru lub odbiór we własnym zakresie.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@AcerDerp Te zdjęcia się kompletnie nie zgadzają - chociażby to przesłane przez kupującego ma naklejkę (?) z kółkiem a na Twoich tego nie ma.
Mam wrażenie, że próbuje Cię on zrobić w balona - jeśli faktycznie wysłałeś to co miałeś w ofercie.

oznacz moderatorów
AcerDerp
#8 Zapaleniec#

Wysłałem ten wyswietlacz ze zdjęć, kupiłem  go przy okazji z innym wyświetlaczem a ten miałem promocje na 50% więc sobie pomyślałem że wezmę go i sprzedam u nas 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@AcerDerp poprosiłam o wypowiedź pracownika Allegro w prowadzonej dyskusji, bo kupujący tego nie zrobił, więc nie wiem, dlaczego uważał że dzisiaj zajmiemy głos w tej sprawie 🙂

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
AcerDerp
#8 Zapaleniec#

Screenshot_20230810-141543_Samsung Internet.jpg

 Dorzucam gdyby ktoś się interesował 

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@AcerDerp Zdjęcia nie widać - musi je zatwierdzić moderacja.

oznacz moderatorów
AcerDerp
#8 Zapaleniec#

zaza.png
zazazaaa.jpg Zbliżamy się do końca przygody, dałem mu szanse na odzyskanie swoich 30 zł z  jednej strony bardzo mu na nich zależy a z drugiej odmawia wykonania tak prostej rzeczy, ja nie wiem co się dzieje xD

oznacz moderatorów