anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witam.Na Allegro sprzedałem uszkodzony sprzęt

asus777
#7 Wielbiciel#

Na Allegro sprzedałem uszkodzony sprzęt,wyraźnie zaznaczyłem to w opisie aukcji iż sprzęt włącza się lecz nie reaguje na przyciski,kupujący po odebraniu paczki otworzył sprzęt i stwierdził iż brakuje kilku elementów,kupujący sprzedaje na Allegro różne elementy z takich sprzętów,mam obawy czy jest uczciwy.Czy muszę uznać reklamację,sprzedaż przez osobę prywatną.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LEW433
#21 Demiurg#

Po pierwsze rękojmie i jak nie wyłączyłeś jej to po złożeniu przez kupującego reklamacji musisz ją rozpatrzyć, czy musisz uznać-nie, jeżeli uznasz że masz argumenty i dowody ze towar jest zgodny z opisem, odrzucasz reklamację, możesz także zaproponować inne rozwiązanie obniżenie ceny itd. Rozpatrzyć musisz.

oznacz moderatorów

asus777
#7 Wielbiciel#

Sprzedajesz wadliwy towar i wyraźnie o tym informujesz? Klient, który taki produkt nabył z pełną świadomością, nie może starać się o jego wymianę lub naprawę. Jest to więc podstawa do odrzucenia reklamacji.

Takie info na szybko dostałem od prawnika który pracuję u nas w firmie.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@asus777 masz opinie prawną to nad czym ty się zastanawiasz.

oznacz moderatorów

asus777
#7 Wielbiciel#

Allegro uważa inaczej.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@asus777 a sprzedawałeś prywatnie?

oznacz moderatorów

asus777
#7 Wielbiciel#

Tak

oznacz moderatorów

Client:78952210
#7 Wielbiciel#

Witaj asus777 też miałem kiedyś taką sytuację,kupują uszkodzone rozgrabiają wnętrze i  domagają się  zwrotu,a jeśli jeszcze handlują takimi częściami to na bank pruba wyłudzenia.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@asus777  " Klient, który taki produkt nabył z pełną świadomością, nie może starać się o jego wymianę lub naprawę" - i tutaj prawnik ma racje 

Natomiast z Twojego wpisu wynika że:"kupujący po odebraniu paczki otworzył sprzęt i stwierdził iż brakuje kilku elementów," - jeżeli wymontowałeś jakies elelmenty i nie napisałeś o tym w aukcji klient SŁUSZNIE REKLAMUJE . Klient kupił sprzęt NIESPRAWNY ( i tego zdaje sie nie podnosi w reklamacji) lecz otrzymał sprzęt  NIEKOMPLETNY . A to dwie zupełnie różne rzeczy.

Jeżeli ze środka wymontowane były jakieś elementy i nie napisaleś o tym w aukcji to moim zdaniem reklamacja jest słuszna. 

Nie można sprzedawac obudowy laptopa i napisać że sie sprzedaje uszkodzony/niesprawny laptop.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@asus777 Klient może reklamować wady ale tylko te O KTÓRYCH NIE BYŁ POINFORMOWANY. Tzn jeżeli sprzęt nie reaguje na przyciski - nie moze reklamować bo o tym wiedział. Jezeli nie ma jakiś przycisków - może reklamować - bo o tym nie wiedział. Oczywiście jest jeszcze pytanie co było na zdjęciach. Czy tam te braki były wyraźnie widoczne...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

ulala1976
#8 Zapaleniec#
 
oznacz moderatorów

asus777
#7 Wielbiciel#

Przedmiotem aukcji był magnetofon.https://allegrolokalnie.pl/oferta/technics-rs-bx601-gu6

oznacz moderatorów