anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wygrywający licytację nie zapłacił a chciałbym sprzedać drugiemu licytującemu, tyle że Go nie widzę

miron70_0r
#8 Zapaleniec#

Wygrywający licytację nie płaci a było kilku licytujących. Czy jest możliwość sprzedaży osobie która była druga na liście licytujących ?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

TOBI421
#11 Animator#

Jeżeli wystawione było na AL to po 5 dniach aukcja znów się pojawi na allegro.A kontaktu z drugim licytującym allegro nie udostępni.

oznacz moderatorów

miron70_0r
#8 Zapaleniec#

To czy w takim razie udostępni mi dane Kupującego abym mógł sprawę rozwiązać we własnym zakresie (sądownie).

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@miron70_0r Nikt Ci danych nie udostępni, klient ma 5 dni na zapłacenie, umowa jest tu warunkowa.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@miron70_0r Nie zmusisz go sądownie do zapłaty, ponieważ na Lokalnie, zgodnie z regulaminem, umowa zakupu po pięciu dniach bez wpłaty jest automatycznie rozwiązywana, a transakcja uznana za niebyłą. Aukcja Ci się odnowi po tym czasie, otrzymasz maila od Allegro w tej sprawie. Po otrzymaniu maila, możesz zablokować automatyczne odnowienie. Jeśli wiesz na pewno, że kupujący nie zapłaci, wystaw już teraz licytację od początku, a tą pierwszą, która ma się odnowić, zablokuj po otrzymaniu maila.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@miron70_0r Jako sprzedawca musisz się przyzwyczaić że tu są takie zasady gdzie tylko klient może się skarżyć na twoje poczynania i rację będzie miał nawet wtedy gdy wszelka logika będzie temu zaprzeczać.

oznacz moderatorów

miron70_0r
#8 Zapaleniec#

Bardzo dziwny ten regulamin, oczywiście, jak się nie podoba, wiadomo co zrobić ale pozwalać na takie rzeczy, że pseudo kupujący klika kup teraz tylko po to, aby pozbyć się konkurencji na 5 dni... Osobiście miałem taką sytuację. Niby EU,  a zasady jak... no nie wiem w jakim kraju, nie chciałbym jakiegoś obrazić.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@miron70_0r Dlatego Ci napisałem wystawiaj  na zwykłym Allegro, tam są "lepsze" zasady.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@miron70_0r Staraj się wystawiać na normalnym allegro tam regulamin też nie jest idealny ale transakcje pewniejsze.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@miron70_0r Nie ma takiej możliwości. Nieopłacona licytacja na Lokalnie odnowi Ci się automatycznie po pięciu dniach z ceną wywoławczą.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@miron70_0r Zakończ i wystaw na zwykłym Allegro: Screenshot_2021-02-01 Wystaw przedmiot - Allegro Lokalnie.png

oznacz moderatorów