anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zawieszenie-czy mógłbym wiedzieć dlaczego?

belife
#2 Obserwator#

Witam,  Przedwczoraj założyłem konto na Allegro jako osoba fizyczna a wczoraj wystawiłem 4 używane produkty z domu na sprzedaż. Wybrałem opcję ogłoszenia darmowe i bez opcji "Kup Teraz" z odbiorem osobistym , płatność na miejscu. Rano otrzymuję info, że konto sprzedaży jest zablokowane i potrzebują ode mnie dowody, że produkty u mnie z dowodem osobistym, selfi itp. Jestem przerażony, czuje się, tak jakbym był podejrzany o coś,  nie czuję się przez ten sposób dobrze traktowany. Napisałem do nich na stronie Allegro -pomoc-zawieszenie konta, żeby odpowiedzieli konkretny rzeczowy powód, co tak naprawdę się stało, że używane dwa telefony, tv i monitor, które chciałem sprzedać, to po tym taka reakcja  ze strony Allegro.



oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@belife, przykro mi, że czujesz się niekomfortowo. Bardzo dbamy o bezpieczeństwo użytkowników Allegro. W wiadomości mejlowej poprosiliśmy o załączenie potwierdzenia posiadania oferowanego towaru. Pomoże to w wyjaśnieniu tej sprawy.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

belife
#2 Obserwator#

to za każdym razem, jak użytkownik będzie chciał czegoś sprzedać, to  Allegro będzie prosiła o potwierdzenia posiadania towaru?  Czuję się jak odprawa celna, tylko to nie jest lotnisko, lub przejście graniczne, tylko Allegro, co musi mieć podstawę, żeby zwrócić się do konkretnego użytkownika z podejrzeniem.
Czy tak ma być za każdym razem, jak użytkownik wystawi produkt na sprzedaż, czy są wybrańcy przez Allegro, lub losowanie , który padnie na Kowalskiego?  Dlatego chcę znać przyczynę, co ja spowodowałem, że otrzymałem takie info.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie, jesteś nowym i dlatego.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Często tak tu się dzieje, wyślij co chcą i będzie odblokowane.

oznacz moderatorów

belife
#2 Obserwator#

system Allegro szwankuję? No chyba nie sądzę. Rutynowa kontrola, tak jak u policjantów, ale już takiego nie ma , tylko u drogówki, " bezpieczne lato" w tym stylu i zatrzymają, ze względu bezpieczeństwa.. Ale tego nawet nie robią na co dzień.
Wiesz, tu nie chodzi o to, że wyślę i będzie spokój, nie czuję się komfortowo, nie chcę czuć jak w obozie, że jak starszyzna coś chce, to trzeba dać i będzie święty spokój . Teraz nie te czasy. Teraz, jak od kogoś coś chcą, a zwłaszcza tego typu rzeczy, to muszą uzasadnić, a nie ogólnikowo pisać, ze względu bezpieczeństwa....itp itc
 Po prostu chcę wiedzieć, może ja czegoś nie dopełniłem i spowodowałem u nich wątpliwości, albo mam pecha, że akurat JA.? Mam nadzieje, że mnie rozumiecie moje oburzenie

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie, jakbyś śledził dłużej forum to nie był byś tak oburzony, tylko dosłał zdjęcia i byłoby po wszystkim.

oznacz moderatorów

belife
#2 Obserwator#

a kto wiedział, że teraz takie rzeczy się dzieją na Allegro. 
Dobra, zakładamy, że jestem nowy, i musza wiedzieć. To teraz, ja muszę rozpakować swoje produkty i obok wstawić swojego dowodu i zrobić zdjęcia?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zrób i już, szkoda nerwów.🤗

oznacz moderatorów

belife
#2 Obserwator#

Dziękuję wszystkim za udział pomocy.

 

oznacz moderatorów