anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot opłaty za obsługę transakcji i odstąpienie od zakupu

haz3l
#7 Wielbiciel#

Pani kupiła na allegrolokalnie ode mnie przedmiot i wybrała odbiór osobisty z płatnością przy odbiorze, po czym stwierdziła, że chce kuriera za pobraniem. W ogłoszeniu udostępniłem jedynie opcje odbioru osobistego z płatnością przy odbiorze oraz wysyłki do paczkomatu z przedpłatą. Pani nie chce odebrać przedmiotu i pisze, że odstępuje od zakupu. Jestem osobą prywatną i z tego co wiem w takiej transakcji takie prawa konsumenta nie obowiązują.

Czy allegro wyegzekwuje jakoś dokonanie płatności przez tą panią?

Jeśli nie to jak mam otrzymać zwrot opłaty za obsługę płatności i przywrócić ogłoszenie w którym opłaciłem promowanie go na allegro?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

konto zamknięte
Nie dotyczy

@haz3l 

Na Allegro Lokalnie jeśli nie dokona wpłaty w ciągu 5 dni, to umowa uważa się za nie zawartą.

Odstąpienie od umowy (...) nie ma zastosowania pomiędzy konsumentami.

Możesz opisać sytuację w formularzu kontaktu z Allegro, to może Ci zwrócą oplatę za obsługę transakcji.

Ja omijam szerokim łukiem Allegro Lokalnie, również ze względu na takie właśnie sytuacje.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Allegro nie wyegzekwuje zapłaty od tej Pani, ale Ty możesz w tej sytuacji poprosić Allegro o zwrot naliczonych Ci opłat. Prośbę wyślij przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... Opisz dokładnie sytuację i załącz dowód na rezygnację kupującej.

oznacz moderatorów