anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot poprzez decyzję sprzedawcy przez Allegro Lokalnie

Mattblues
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

Miałem na Allegro lokalnie wystawioną płytę CD, która myślałem, że jest wydaniem kolekcjonerskim. Życzliwy ekspert do mnie jednak napisał przez allegro dzień później, że płyta może być nieoryginalna. Natychmiast wycofałem aukcję, zamierzam płytę zniszczyć. Niestety jednak ktoś już zdążył na płytę licytować i to nie małą kwotę jak na płytę (91zł) Oczywiście mam także do zapłaty prowizję. Nie miałem opcji wycofania oferty.

Czy jest jakiś sposób, aby zwrócić kupującemu pieniądze przez allegro? Napisałem na kilka różnych sposobów do kupującego, na Allegro Lokalnie, Allegro zwykłym oraz podanego e-maila na allegro lokalnie, jednak nie reaguje. Utratę prowizji jakoś przeżyję, 7zł trudno, ale nie chcę, aby kupujący dostał coś co może być nieoryginalne.

Nie wiedziałem, że płyta może być nieoryginalna, nie jestem oszustem. Nawet jeśli jest oryginalna, wyrzuty sumienia nie pozwoliłyby mi spokojnie w nocy spać z myślą, że może tak nie byc. Wysłałem od razu wiadomosć do kupującego przez kilka kanałów zanim zapłacił, ale ten nie odczytał żadnej i zapłacił. Zgłosiłem natychmiast sprawę Allegro. Mogę to jakoś samodzielnie zrobić zanim obsługa Allegro mi odpisze?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

konto zamknięte
Nie dotyczy

za samą szczerość dam ci łapkę w górę 🙂

oznacz moderatorów

Mattblues
#8 Zapaleniec#

Dziękuję, nie jestem oszustem, wolę stracić kilka zł niż kogoś przypadkiem oszukać. Pozostaje trzymać kciuki, że obsługa allegro będzie pomocna (zawsze są.) 😊. Wolę mieć pewność, że nikt nie został oszukani niż 90zł więcej na koncie bankowym.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

obsługa allegro będzie pomocna (zawsze są.)

😂 🤣 😂 🤣

Szczególnie pani Dominika 😂

oznacz moderatorów

Mattblues
#8 Zapaleniec#

Ah, kupujący się loguje co godzinę i ignoruje wszystkie wiadomości i telefony... cudownie 😂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Mattblues Przez Allegro nie zwrócisz. Musisz wypłacić na swoje konto i zwrócić zwykłym przelewem. https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/konfiguracja-konta-do-wyplat/jak-wyplacic-pieniadze-z-all...

oznacz moderatorów

Mattblues
#8 Zapaleniec#

OK, sprawa rozwiązana. Allegro jest bezużyteczne w tym. Pieniądze jako sprzedawca oczywiście straciłem za koszt aukcji.

 

W końcu kupujący się odezwał i zwróciłem mu pieniądze.

Allegro odpisało, że to jedyny sposób na rozwiązanie sprawy... zero wsparcia i pomocy.

Wydawałoby się, że anulowanie aukcji to podstawowa funkcja, a jednak nie.

Dołączam do grupy "zabić Allegro lokalnie!". Następnym razem wystawię przedmiot na oeliksie 😊. Klient pieniądze odzyskał, a płyta została rozjechana samochodem.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Mattblues, płyty to jedynie o ścianę rysuj, żadne samochodem, przecież to plastik 🙂
Na AL wystawiaj normalnie ale.. JAKO OGŁOSZENIE, za free 🙂

oznacz moderatorów