anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego allegro żąda weryfikacji konta z 12 letnią historią?

starocerkiewny
#10 Popularyzator#

Proszę mi wyjaśnić, jaką logiką kieruje się allegro, żądając nielegalnie SKANÓW DOKUMENTÓW (co jest zakazane) wobec kont z wieloletnią historią zakupów, znanym od lat kontem, 100% płatnością za licytacje, podpiętą kartą bankową? 

Czy ktoś mi jest w stanie wyjaśnić, co chce zagwarantować blokadą na 10 000 w tej sprawie "kierownictwo" tej firmy?

I gdzie można złożyć oficjalną skargę na nielegalne żądanie skanów dokumentów, do czego allegro nie ma żadnego prawa?

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

starocerkiewny
#10 Popularyzator#

Kary pieniężne nakładane na podstawie przepisów RODO mogą sięgać 20 mln euro lub 4% obrotu spółki.

I wierzcie mi allegro, że będę domagał się od was tej kary, bo nic nie uzasadnia żądania skanu dokumentów dla zakupów i licytacji. Na swoim koncie zrobiłem kilka tysięcy obrotu w zakupach i nigdy niczego nie weryfikowaliście. Nagle do licytacji, bez podstawy i bez żadnego punktu regulaminu bezprawnie ograniczacie zakup popełniając wykroczenie i dodatkowo próbując wyłudzić dane.

oznacz moderatorów

w.skrzypinski
#10 Popularyzator#

Kiedyś na Aukcjach WOŚP przy licytowaniu droższych ofert robili tylko blokadę na karcie kredytowej na 1000 PLN.

oznacz moderatorów

starocerkiewny
#10 Popularyzator#

Kiedyś można było też puścić 1-złotówkowy przelew. Ale to i tak wszystko bez sensu, skoro allegro ma podpiętą kartę do konta, dziesiątki uczciwych transakcji a i tak żąda skanu dowodu, który może być sfałszowany, bo traktuje swoich własnych klientów jak oszustów.

oznacz moderatorów