anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy po wystawieniu aukcji mogę wycofać przedmiot już licytowany?

ncs1008
#1 Nowicjusz#

Czy mogę wycofać licytację i wystawić ją na nowo, jeśli przedmiot jest już licytowany? Jest to zbiórka charytatywna WOŚP.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ncs1008, możesz odwołać oferty i zamknąć licytację, a następnie wystawić ją ponownie. 🙂 

Gdybyś miał z tym jakieś problemy, daj proszę znać, chętnie Ci pomogę.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@mr_oma ale co napisać takiemu licytującemu? Jaki powód, żeby było regulaminowo?

Allegro zdublowało mi aukcje, padły oferty i muszę je odwołać a nie chcę kłopotów.

Z doświadczenia wiem, że nie zawsze wracam do aukcji z której mnie odwołano choć powód podawano ważny- jakaś pomyłka w opisie czy coś. Czasami wracałam a czasami nie

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

"...możesz odwołać oferty i zamknąć licytację, a następnie wystawić ją ponownie. Gdybyś miał z tym jakieś problemy, daj proszę znać, chętnie Ci pomogę."

   Maja
   Moderator

 

@mr_oma mogę od tak sobie wycofać oferty i zamknąć licytację ??????

A czy czasami regulamin nie określa konkretnych przypadków w jakich można wycofać oferty z licytacji ?

oznacz moderatorów

jagoda_ms
#8 Zapaleniec#

Proszę o pomoc w zamknięciu aukcji dla WOŚP. 
Wystawiłam ją dziś o 4.w nocy. Została raz zalicytowana niestety. Z przyczyn ode Mnie niezależnych muszę ją wycofać. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ nie znalazłam informacji jak to zrobić.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@jagoda_ms, informację o tym, w jaki sposób oraz kiedy możesz odwołać licytację, znajdziesz tutaj

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

jagoda_ms
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź. Zapoznałam się z powyższym.

Jednak nastąpiła zmiana od współpracownika i obecnie nie mogę spełnić warunków aukcji. 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@jagoda_ms, czy mogę poprosić Cię o numer oferty, którą chciałabyś odwołać?  

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

jagoda_ms
#8 Zapaleniec#

Jasne, to jest zdaje się ten nr: Oferta 10193469437

oznacz moderatorów

jagoda_ms
#8 Zapaleniec#

O Kochana Pani, bardzo dziękuję ♥️

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ncs1008, @ifonka-zaba, @Klaudiusz1983, jestem Wam winna doprecyzowanie, ponieważ moja odpowiedź mogła kogoś wprowadzić w błąd. Zasady licytacji dla WOŚP są takie same, jak w przypadku zwykłych ofert Allegro. Oznacza to, że Sprzedający może odwołać ofertę kupna złożoną podczas trwania licytacji tylko w wyjątkowych przypadkach. Opisaliśmy je tutaj.

@ifonka-zaba, jeśli doszło do zdublowania ofert, mamy do czynienia z sytuacją wyjątkową i możesz wskazać to jako powód odwołania.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@mr_oma Mam takie zapytanie co do kwestii zdublowania oferty aukcji, jest to jakoś sprawdzane, uwarunkowane? pytam, bo każdy w takim wypadku może wystawiać po 2 aukcje i tą mniej korzystną zawsze anulować tłumacząc się pomyłką. Absolutnie nikogo tu o nic nie podejrzewam ani nie sugeruje w tej sprawie tu opisywanej. Jednak nie ja jedyny widzę różne możliwości nadużyć przy opisywanych problemach 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ZibiK30, nie zakładamy z góry, że ktoś jest nieuczciwy. Wyżej wspomniane działania mogą być skutkiem przypadku czy niedopatrzenia. 

Ponadto w tym konkretnym przykładzie mówimy o ofertach licytowanych w celach charytatywnych. Nie widzę tu możliwości osiągania osobistych korzyści.

Sama nie spotkałam się z tym, by ktoś z premedytacją dublował oferty, by wybrać dla siebie najkorzystniejszą. Jeśli jednak masz wątpliwości dotyczące działań konkretnego Sprzedającego i ich zgodności z Regulaminem, zawsze możesz dać mi znać tutaj, na Gadane, czy też wysyłając wiadomość na naszą skrzynkę spolecznosc@allegro.pl

Oczywiście rozpatrzymy każde takie zgłoszenie.

 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@mr_oma Napisałem, że nikogo nie podejrzewam i nie oskarżam. Jednak ostatnio już kilka przypadków tu było, że licytujący nie chce wysłać wylicytowanego przedmiotu jak i wylicytowanego przedmiotu ktoś nie chce zapłacić. Nie zauważyłem waszych porad typu. napisz tu a zmobilizujemy do zapłaty lub wydania wylicytowanej rzeczy. Był też wcześniej , 2 dni temu podobny przypadek opisany wyżej jak i dublowane aukcje 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

@mr_oma nie prawda. Regulamin Allegro nie przewiduje odwołania ofert w sytuacji zwanej wyjątkową. Regulamin konkretnie określa w jakiej sytuacji można odwołać oferty i nie przewiduje innej możliwości.

Regulamin Allegro.

6.5.

Oferty złożone przez Licytantów wiążą uczestników Licytacji, chyba że Sprzedający dokona ich odrzucenia. Odrzucenie oferty Licytanta może nastąpić wyłącznie przed zakończeniem Licytacji:

a. na prośbę Licytanta albo

b. gdy Sprzedający ma uzasadnione wątpliwości co do wiarygodności Licytanta albo

c. jeżeli w trakcie Licytacji nastąpiła kradzież lub zniszczenie Towaru albo

d. w związku z zakończeniem Licytacji, w przypadkach określonych w art. 6.8. b.

6.8 b

b. Licytacji – zwycięzców ustala się według stanu na chwilę jej zakończenia, zgodnie z art. 7.2.

7.2.

Umowa zostaje zawarta ze zwycięzcą Licytacji. Zwycięzcą Licytacji jest Użytkownik, który w chwili jej zakończenia zaoferował najwyższą cenę za Towar i jego oferta była co najmniej równa cenie minimalnej, jeśli cena ta została określona przez Sprzedającego (przybicie). Jeżeli kilku Licytantów złożyło oferty z taką samą najwyższą ceną – zwycięzcą jest Licytant, który pierwszy przystąpił do Licytacji poprzez wskazanie najwyższej ceny.

oznacz moderatorów