anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytanie o dostawę przedmiotu

MAMY ROZWIĄZANIE!
mik_2
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, chciałbym dla WOŚP wystawić aukcję ze sprzedażą hali namiotowej o wartości około 12-15 tys.

Mam kilka pytań, kto pokrywa podatki od wylicytowanej sumy i w jaki sposób mogę to zdjąć ze stanu firmy ( miałaby to być hala wyprodukowana konkretnie pod zapotrzebowanie Darczyńcy WOŚP - ja jestem producentem).

Kwestia transportu - ja mogę zaoferować transport w odległości do 50 km od Warszawy za darmo, powyżej tej odległości liczę 4 zł/km - jak do tego podchodzi Allegro.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
mik_2
#8 Zapaleniec#

Halo

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@wosp Człowiek pyta, potrzebna pomoc😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@wosp @amwoznicka @mr_oma @_HolaOla_ Ktoś tu żyje?😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
amwoznicka
Były Ekspert Allegro

Dzień Dobry,

obecnie znajdujemy się na finiszu przygotowań udziału Allegro w 29. Finale WOŚP. To oznacza, że nasza dostępność dramatycznie się ograniczyła. Bardzo proszę o wyrozumiałość w przypadku braku odpowiedzi, nie wynika ona ze złej woli a  jedynie ze zbyt krótkiej doby.

 

Podatek od wylicytowanej sumy - czekamy na oficjalne potwierdzenie działu podatkowego. 

Transport - ta informacja powinna być uwzględniona w opisie oferty. Wynika ona z możliwości transportu wystawiającego nie złej woli. 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@mik_2W kwestiach podatkowych niestety nie pomogę, dlatego w tej sprawie musisz porozmawiać ze swoim księgowym lub księgową. Oni z pewnością doradzą lepiej, jak ująć taką transakcję w rozliczeniach. 

Natomiast jeśli chodzi o transport, to nie ma możliwości takiego podziału. Proponuję w formularzu wystawiania oferty udostępnić "Odbiór osobisty w punkcie sprzedawcy", jeśli prowadzisz działalność w Warszawie oraz inne formy wysyłki dla pozostałych miejscowości. Wszystkie dostępne formy wysyłki znajdziesz w polu "Dostawa i płatność", tam możesz też uzupełnić właściwe cenniki dostawy dla metod, które wybierzesz. Zaznaczam, że są tam dostępne tylko te, w których można zapłacić z góry przy pomocy PayU.

 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
mik_2
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za pomoc - księgowa już mi wyjaśniła te kwestie, a z dostawą skorzystam z porady.

oznacz moderatorów
akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@mik_2 Różowo nie jest.

Musisz ustalić koszt wytworzenia hali netto (koszty bezpośrednie i pośrednie) i o taką kwotę pomniejszyć koszty. Możesz to zrobić fakturą wewnętrzną lub innym zestawieniem.

Od tak wyliczonej kwoty naliczysz VAT23%, wykażesz w ewidencji sprzedaży i wpłacisz do US. 

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@mik_2 obstawiam że 16% w tej grupie cenowej

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów