anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zbyt krótki czas trwania aukcji.

Belenus7
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Wstawiłem właśnie tę aukcję: https://allegro.pl/oferta/dominika-pamiatki-z-polskiej-wyprawy-po-skarby-10106940103 

Widzę, że aukcje WOŚPu trwają zwykle przynajmniej do początku lutego tymczasem ja mam opcję ustawienia czasu trwania aukcji na maksymalnie 10 dni. Zależy nam oczywiście na tym żeby zebrać jak największą kwotę dla WOŚP, więc aukcja powinna trwać jak najdłużej. Czy ktoś może pomóc? 

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@Belenus7  "Zwykły" user ma tylko opcję wystawiania na 10 dni. Sztaby mogą dłużej.

Trzeba było wystawić aukcję za pomocą "rzeczy od serca" Samo umieszczenie tego w opisie nic nie daje.

Zresztą w opisie trochę jest nieścisłości- konkwistadorów czy konwistadorów jak w opisie?

I czy chodzi o Dominikę czy Dominikanę??.

Teraz ewentualnie @amwoznicka  może jakoś doda do wyróżnionych

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów

amwoznicka
Były Ekspert Allegro

Konta uprawnione do wystawiania na więcej niż 10 dni są weryfikowane przez zespół WOŚP, Fundacja jest właścicielem zbiórki, dlatego decyzje w takich przypadkach należą do organizatora. W tym przypadku aukcja została już wystawiona i ma oferty licytacji. W takiej sytuacji nie mamy możliwości wydłużenia czasu jej trwania. 

 

@wosp zerkniecie na temat? 

oznacz moderatorów

Belenus7
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedzi. Aukcja była wystawiona jako "Rzeczy od serca" i została przez organizatora dodana do strony głównej. Mimo wszystko szkoda, że nie możemy zbierać dłużej. 

Pozdrawiam!

oznacz moderatorów

Client:75111944
#7 Wielbiciel#

@amwoznicka 

 mam ten sam problem, czy da się jeszcze przedłużyć czas oferty, edytować ją?  Czy może powinnam ją anulować i poczekać, aż się da wystawić na dłużej?

https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/moje-oferty?offerType=AUCTION&statuses=ACTIVE&page=1&pageSi...

oznacz moderatorów

amwoznicka
Były Ekspert Allegro

Niestety nie możemy edytować oferty, po jej wystawieniu. Technicznie i prawnie nie mamy takiej funkcjonalności. Jak tylko dostaniemy potwierdzenie od Zespołu WOŚP o nadaniu weryfikacji do publikowania na dłużej - od razu uruchomimy ją na koncie. Trwa to zazwyczaj maksymalnie do godziny. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie odwołanie ofert, anulowanie aukcji oraz wystawienie jej na dłużej. My możemy przekierować link ze starej aukcji na nową. To oznacza, że każdy klient, który kliknie w link poprzedniej znajdzie się od razu na nowej wystawionej aukcji. 

oznacz moderatorów

thecollection
#7 Wielbiciel#

@amwoznicka jak konkretnie zgłosić  aukcję do przedłużenia? Np:

  1. wystawić z wysoką ceną, żeby nie było ofert
  2. wysłać link (gdzie?)
  3. obniżyć cenę i rozpocząć promocję

Czy jak inaczej?

oznacz moderatorów

amwoznicka
Były Ekspert Allegro

kontakt do nadawania uprawnień na dłużej to: aukcje@wosp.org.pl Jeśli nastąpi pozytywna weryfikacja - my je od razu nadamy. Samej aukcji technicznie nie możemy przedłużyć. 

Zamykamy aukcję poprzez zalogowanie się na konto. Następnie sprzedaż, obsługa ofert, moje oferty, licytacje, akcje (odwołaj oferty), zakończ. Jeśli będzie potrzebna pomoc proszę o zgłoszenie tej informacji w tym wątku, postaram się pomóc od razu telefonicznie lub mailowo. 

oznacz moderatorów

Client:75111944
#7 Wielbiciel#

To znaczy, ze obecnej oferty nie da się wydłużyć, tylko trzeba nowa wystawić?

oznacz moderatorów

amwoznicka
Były Ekspert Allegro

Niestety tak właśnie technicznie wygląda proces. Aukcja już wystawiona ma opis, przedmiot i czas trwania, którego po pierwszej ofercie licytacji, nie można już zmienić. 

oznacz moderatorów

starocerkiewny
#10 Popularyzator#

Jakie macie uzasadnienie dzielenia dostawców licytacji na lepszych i gorszych?

Przy okazji doczekam się odpowiedzi, na jakiej podstawie wbrew prawu żądacie skanów dowodu osobistego od klientów od lat korzystających z allegro? Nie wolno żądać ksera dowodu, jest to SPRZECZNE Z PRAWEM! 

Allegro wie o tym przynajmniej od roku, ale nadal nie przestrzega polskiego prawa.

oznacz moderatorów

amwoznicka
Były Ekspert Allegro

Weryfikacja odbywa się na podstawie jakiejkolwiek formy potwierdzenia danych min. może to być dowód osobisty. Ten mechanizm zabezpiecza aukcje na rzecz 29. Finału przed fałszywymi kontami i ofertami licytacji. Chcemy usprawnić ten proces, pracujemy nad rozwiązaniem, które nie będzie uciążliwe dla klientów. Rozumiemy te uwagi, jednak zapewniam, że nie dzielimy dostawców. Staramy się pomóc każdej osobie, która się do nas zgłasza. 

oznacz moderatorów

starocerkiewny
#10 Popularyzator#

@amwoznicka 
1) Pani kłamie, bo od roku jest zgłaszany ten mechanizm jako wadliwy
2) Nie ma podstaw do żadnego zabezpieczenia czy weryfikacji licytantów, bo allegro nie robi tego przy zwykłej sprzedaży
3) Nie ma tego w regulaminie portalu
4) Roszczenie dowodu jest NADMIAROWE, sprzeczne z RODO i przed niczym nie zabezpiecza.
5) Tylko niekompetencja lub lenistwo pracowników allegro uzasadnia ten mechanizm, gdy macie do czynienia z wieloletnim kontrahentem, podpiętą kartą płatniczą, setkami transakcji, dziesiątkami wystawionych opinii i niezmienianymi od lat adresami dostawy...

Pani kłamie, żeby ratować niekompetencję korporacji. A zarzucam to, bo nie dostałem ani jednej racjonalnej odpowiedzi uzasadniającej cokolwiek w tej sprawie - po prostu jakiś wasz pracownik "sobie pomyślał i sobie wdrożył" i od roku mimo wielu napomnień tego nie poprawił. 

Ale wielomilionowa kara RODO może wreszcie wam przyśpieszy "pomaganie innym", skoro jakiekolwiek racjonalne argumenty i wiadomości nie są w stanie przebić się przez korporacyjny beton.

oznacz moderatorów

Belenus7
#7 Wielbiciel#

Aukcja była wystawiona jako "Rzeczy od serca" i została przez organizatora dodana do strony głównej. "Konwistadorów" jest oczywistą literówką, ale niestety nie mamy już możliwości edycji. Oczywiście chodzi o Dominikę 🙂

Pozdrawiam!

oznacz moderatorów

amwoznicka
Były Ekspert Allegro

Bardzo dziękuję za zwrócenie uwagi. Już zgłosiłam literówkę do odpowiedniego zespołu. 

oznacz moderatorów

Epson_Polska
#1 Nowicjusz#

Dobry wieczór,

Chcę wrzucić kilka przedmiotów na licytację charytatywną na rzecz WOŚP. Chciałabym każdą z tych licytacji ustawić na czas trwania - do końca akcji, czyli 14 lutego. Widziałam wiele takich istniejących licytacji, więc jak widzę jest taka możliwość. Niestety kiedy ja taką licytację ustawiam nie mam takiej opcji - do wyboru mam tylko od 1 do 10 dni i nic więcej. Jak to zrobić? Czy ktoś pomoże? Pięknie dziękuję!   

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak ma być, już tu pytali.

lew433_0-1610832715509.png

 

oznacz moderatorów

Epson_Polska
#1 Nowicjusz#

A czy w takim razie takie aukcje jak ta: Niesamowity Zestaw Xiaomi od Mi-Home 10095959541 - Charytatywni Allegro albo ta: PAPA DANCE - 1985 10093218098 - Charytatywni Allegro  są jakimiś specjalnymi? Skoro tu aukcja trwa do końca (14 luty)? To pierwsze z brzegu. Czy autorzy tych aukcji mają inny status? Czy te aukcje są innego typu? Czy to równi i "równiejsi"?

Dziękuję!

oznacz moderatorów

Epson_Polska
#1 Nowicjusz#

Rozumiem. Czyli trzeba się zgłosić do WOSP. Jasne, bardzo dziękuję! 🙂

oznacz moderatorów

thecollection
#7 Wielbiciel#

Jeżeli dobrze rozumiem, to nowych aukcji charytatywnych NIE DA się automatycznie wystawić na dłużej, bo:

- jeżeli już wystawię aukcję i pojawi się pierwsza oferta to już nie można zmienić jej okresu trwania? 

- na zgłoszenie do WOŚP nie widzę szansy aby o tej porze roku ktoś się tam zainteresował ręcznym zmienieniem czasu aukcji. Na razie wysłałem jedno pytanie i brak odpowiedzi. 

oznacz moderatorów