anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro usunęło moją aukcję

karcherhurtdetal
#8 Zapaleniec#

Wczoraj zespół Allegro usunął naszą aukcję.

"

W opisie lub/i tytule Twojej oferty umieszczone zostały słowa kluczowe, które dotyczyły nazw innych marek lub/i nie miały bezpośredniego związku z określeniem przedmiotu. Działanie takie powoduje manipulowanie wynikami wyszukiwarki ofert w Allegro oraz znacznie utrudnia kupującym dotarcie do interesującego ich przedmiotu.

Na Allegro nie możesz umieszczać nazw marek w kontekście porównań (jak H&M, nie H&M), gdyż może to stanowić naruszenie praw producenta."

 

Tytuł oferty brzmiał: FILTRY DO STARMIX FKP 4300 ISP ARD 1625 1635 1425

Nijak się to ma to powodu, z jakiego nasza oferta została zakończona. Skontaktowałem się z konsultantem na Czacie, gdzie wyjaśniono nam, że skoro filtry pasują nie tylko do odkurzaczy firmy Starmix, to są one uniwersalne i tytuł oferty powinien brzmieć: "Filtry uniwersalne do odkurzacza", a klient jak będzie chciał, to sobie znajdzie, czy będzie pasować do jego urządzenia. Dowiedziałem się także, że Allegro przegląda oferty kategoriami i usuwa aukcje niezgodne z regulaminem. Oferty konkurencyjne, których tytuły brzmią niemalże identycznie, nadal są aktywne. Rozmowa przebiegała w atmosferze absurdu, a konsultantka zachowywała się, jakby nie czytała w ogóle tego, co do niej napisałem, dlatego postanowiłem ją zakończyć. Zamówiłem rozmowę telefoniczną, od wczoraj przekierowywano mnie do właściwego działu cztery razy i za każdym razem słyszałem, że powód usunięcia oferty jest absurdalny i zostanie to zweryfikowane, po czym dziś dostałem wiadomość mailową od pracownika Allegro, gdzie dowiedziałem się, że:

"Powodem usunięcia oferty było użycie w tytule oferty sformułowania "STARMIX".
Z opisu oferty wynika, że sprzedawane przez Pana filtry pasują do wielu modeli różnych marek, natomiast z tytułu wynika jedna marka. 
Proszę poprawić tę niespójność i nie umieszczać w tytule przykładowych modeli.
W opisie oferty jak najbardziej może Pan wypisać kompatybilne modele. "

Oferta od wczoraj nie jest aktywna, statystyki spadają, a sprzedaż rośnie u konkurencji. Ja natomiast nadal nie wiem z jakim tytułem mam wznowić ofertę, ponieważ sugerowanie tytułu przez pracownika Allegro, jakobym miał nazwać aukcję "Filtry uniwersalne do odkurzacza", jest niczym więcej jak kpiną. Czy mogę prosić o zajęcie stanowiska?

 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@karcherhurtdetal mam nadzieję, że tę sprawę udało się wyjaśnić podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem. Tak jak napisaliśmy w sprawie nr 31886967, w tytule może pojawić się jedna, konkretna nazwa marki, pod warunkiem, ze towar pasuje wyłącznie do niej. Jeżeli pasuje do innych marek, umieszczenie ich w tytule będzie potraktowane jako naruszenie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

Że co ? 

"w tytule może pojawić się jedna, konkretna nazwa marki, pod warunkiem, ze towar pasuje wyłącznie do niej"

 

Czy Was już totalnie WyElonMuskowało ? 

 

Naprawdę ?

 

Czyli jeśli sprzedaję filtr oleju do 123 marek pojazdów, muszę uciec z Allegro na OtoMoto, Sprzedajemy pl i **piiip** ? o Kurcze. Grubo. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@brakestop nie, wpisujesz np.  filtr oleju Filtron po453 a w specyfikacji pasuje do i zaznaczasz do jakich aut 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

Alle Allegrowe pasuje do.... ma się tak, jak wkręt do drewna porównany  kupiony do Starlinka.

 

W mojej branży  - Iveco - przestałem używać tej bzdury. Same herezje, pomyłki, sieczka i Science Fiction 😉 

 

Z szacunku do kupujących wolę omijać szerokim łukiem -  Allegrowe PASUJĘ DO .

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@la_nika czy przed napisaniem tego posta próbowałaś użyć wyszukiwarki allegro? Polecam, a nie będziesz miała wyboru. Trzeba będzie usunąć większość aukcji,

oznacz moderatorów

karcherhurtdetal
#8 Zapaleniec#

Sprawy nie udało się wyjaśnić, nadal nie wiem z jakim tytułem mam wznowić ofertę, aby nie została usunięta. Zasugerowano mi, żeby w tytule podać model filtra, czyli konsultant namawia mnie do łamania regulaminu, ponieważ nie mogę napisać, że jest to filtr o symbolu oryginału, jeśli sprzedaję zamiennik. Nadmienię kolejny raz, że aukcje konkurencji są nadal aktywne, mimo tego, że są niezgodne z regulaminem, a pracownik Allegro potwierdził, że się tym zajmie. Od poniedziałku cisza w tej sprawie. Idąc tym tokiem rozumowania, należy zwrócić się do producentów odkurzaczy, żeby zastosowali indywidualny filtr, który będzie kompatybilny tylko i wyłącznie z ich urządzeniem.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@karcherhurtdetal  napisz w tytule: filtr do odkurzacza.

A w treści oferty wymień nazwy modeli odkurzaczy do których pasuje

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Skopiuj tytul oferty konkurencji i dodaj jakieś słowo więcej np zamiennik do i tytul konkurencji 

oznacz moderatorów

ogryz7
#11 Animator#

A myślałem, że mój przypadek jest absurdalny! Mi wczoraj usunęli ok 500 ofert (95% sprzedaży), ponieważ w opisie przedmiotu umieszczałem informację typu "Ważne informacje dotyczące wysyłki i zwrotów w zakładce O Sprzedającym". Podobno nie wolno tego robić...

Czy wy, moje DROGIE (i to dosłownie) allegro, nie rozumiecie, że jeśli sprzedający zwiną się z tego serwisu, to WY przestaniecie zarabiać?

Życzę wszystkim, aby na rynku pojawiła się większa konkurencja - tylko odpływ użytkowników zmusi ten serwis do zmiany podejścia.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Akurat te informacje trzeba zamieszczać w odpowiednich zakładkach i to nie zakładka o sprzedajacym 

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

@karcherhurtdetal  wystaw nowe oferty i w każdej wskaż inny model do którego pasuje

co do "pasuje do" to w 100% zgadzam sie z @brakestop 

masa błędów co moze skutkować niepotrzebnymi konfliktami

oznacz moderatorów

karcherhurtdetal
#8 Zapaleniec#

Pomyślałem też o tym i już chciałem zrobić w ten sposób, ale taką dostałem odpowiedź od pracownika Allegro:

"Zgodnie z Pana opisem te filtry pasują też do innych marek. Jeżeli teraz usunie je Pan z opisu - dojdzie do niedozwolonej zmiany właściwości towaru (ciężko takim samym filtrem nazwać filtr, który nagle przestaje pasować do części produktów, do których wcześniej pasował), a to zdecydowanie poważniejsze naruszenie niż słowa kluczowe. 

Jeżeli sprzedaje Pan jakiś filtr dedykowany wyłącznie jakiejś marce i tak też wynika z opisu - wtedy uzasadnione będzie wykorzystanie takiej marki w tytule (oczywiście w formie sugerującej, że to produkt dedykowany do marki, a nie produkt tejże marki)
"

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

z dnia na dzien jest gorzej na allegro

ludzie ktorzy nie mają pojęcia o sprzedaży na platformie wymyslają nowe "ulepszenia" i tylko komplikują to co 10-15 lat temu było łatwe, proste i przejrzyste

@karcherhurtdetal jesli dopasujesz tytuł i opis pod jeden konkretny model to nie bedzie ok ?

 

oznacz moderatorów