anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Błędnie rozliczone zwroty przesyłek Allegro Pocztex Kurier za czerwiec od Poczty Polskiej

fhu-jang
#8 Zapaleniec#

Witam. Otrzymałem fakturę od Poczty Polskiej a na niej trzy płatne zwroty w gabarycie XXL każdy po 25,85 zł netto. Dwa zwroty dotyczyły przesyłek nadanych jeszcze w maju według zapisów starej umowy na przesyłki Allegro gdzie zwroty powinny być darmowe. Jeden zwrot dotyczy przesyłki nadanej na nowych zasadach w gabarycie M. Wszystkie zwroty zostały uwzględnione na fakturze w największym gabarycie. Wydawać by się mogło, że zwroty przesyłek nadanych do 28 maja włącznie powinny być rozliczone jeszcze na starych zasadach, a zwroty paczek nadanych od 29 maja powinny być rozliczone na nowych zasadach. Czeka mnie kolejna reklamacja i kilkumiesięczne oczekiwanie na korektę i zwrot środków.

Czy komuś również Poczta błędnie rozliczyła zwroty w czerwcu?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

mdrogeria
#21 Demiurg#

Niestety poczta nalicza opłaty za zwrot z datą podjęcia decyzji o nim , a nie nadania , 

Możesz reklamować fakturę link masz w informacji e-mail z f-vat , ale raczej nic z tego nie będzie .

oznacz moderatorów

fhu-jang
#8 Zapaleniec#

W przeciągu 2 lat Poczta trzykrotnie błędnie naliczyła opłaty za zwroty i trzykrotnie pozytywnie rozpatrzyli złożone przeze mnie reklamacje. Nawet jeśli przyjąć, że naliczona opłata za zwrot jest z datą przyjęcia decyzji to jeden zwrot był nadany czerwcu w gabarycie M, a i tak został rozliczony jako XXL więc wyjaśnienia ze strony Poczty są konieczne.

oznacz moderatorów