anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada wypłaty środków z Przelewy24 z powodu braku weryfikacji w PayU

skomaa
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry,

Mam zablokowaną wypłatę środków z Przelewy24 pomimo przejścia weryfikacji i wykonania przelewu weryfikacyjnego. Wysłałam zapytanie w tej sprawie do przelewy24 i otrzymałam odpowiedź, cytuję: "Jest to technicznie niemożliwe by wypłacić środki zgromadzone w p24 bez zakończenia weryfikacji w PayU ponieważ dopiero wtedy allegro odblokuje Pani możliwość wypłaty środków. W tej chwili będąc w procesie weryfikacji po stronie allegro nie wykona Pani ze swojego konta allegro wypłaty środków a tylko w ten sposób jest możliwa wypłata środków zgromadzonych w p24"

Czy ktoś wie na podstawie jakiego przepisu prawa lub którego zapisu w Regulaminie wypłata środków z Przelewy24 jest uzależniona od weryfikacji w Payu?  Ani Allegro ani Przelewy24 nie wskazały w prowadzonej korespondencji e-mailowej przepisu prawa czy zapisu w Regulaminie, który jest podstawą blokowania wypłaty środków z Przelewy24 z powodu braku weryfikacji w PayU. Pytałam i Allegro i Przelewy24 o wskazanie przepisu prawa czy zapisu w Regulaminie i niestety nie wskazano mi takiego zapisu, a pomimo tego środki są blokowane

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

Nie ma.

oznacz moderatorów

skomaa
#9 Pomysłodawca#

To na jakiej podstawie w ten sposób blokują ? Trudno jest mi nawet wydobyć informację kto blokuje: Allegro czy Przelewy24? Oczywiście wyślę oficjalną rejklamację do Przelewy24. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@skomaa Punkt 5.7. do regulaminu Allegro brzmi następująco: "Sprzedający zobowiązuje się do akceptowania zapłaty od Kupujących za Transakcję za pomocą wszystkich metod płatności dostępnych w Allegro dla kraju siedziby Sprzedającego, w tym z wykorzystaniem Kart podarunkowych Allegro. Obsługa realizacji płatności Kupującego, w zależności od wybranej przez niego metody płatności, odbywa się na zasadach określonych w Załączniku nr 7A, Załączniku 7B do Regulaminu lub Regulaminie Kart Podarunkowych Allegro ." Akceptując regulamin zgadzasz się na udostępnienie w swoich ofertach płatności zarówno przez PayU jak i Przelewy24. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

skomaa
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry,

Długa odpowiedź, w której brak odpowiedzi na moje pytanie. Przeczytałam cały Regulamin , nie ma w nic na temat blokowania wypłat od jednego Operatora przy braku weryfikacji u Innego Operatora. 

 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

Ola to jednak fachowiec. Zagięła Allegro i Przelewy 🙂

oznacz moderatorów