anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić gdy nie mamy kodu EAN bo producent go nie potrzebuje a chcemy wystawić aukcje

MAMY ROZWIĄZANIE!
Wyrzyk2004
#7 Wielbiciel#

Witam sprzedaje profesjonalny sprzęt chłodniczy  (szafy chłodnicze i mroźnicze)  producenci polscy i zagraniczni nie używają kodów ean a allegro wymusiło od niedawna że jest to konieczne. Co można zrobić?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
Client:94057046
#14 Krzewiciel#
oznacz moderatorów
Wyrzyk2004
#7 Wielbiciel#

Jaki jest takiego nadania?

 

oznacz moderatorów
Wyrzyk2004
#7 Wielbiciel#

Myślisz żebęde mógł wtedy nadać swój kod Ean na produkt jaki chcę?

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Katalog produktów Allegro - to chory twór, wszyscy o tym wiedzą, nawet pracownicy Allegro.

Wystawiam przedmiot - Allegro łączy mi go z błędnym produktem z katalogu.

Jaki mam wybór? - ano mogę go wystawić w powiązaniu z tym błędnym produktem, lub nie wystawię go. Innego wyjścia nie ma. 

Potem - kilka zwrotów dziennie - to już jest "horror" - bo Allegro wyświetla kupującym swój produkt ze swojego katalogu, kupujący nie czyta opisu aukcji. 

Kupujący zwraca towar, sprzedawca ponosi koszty i "pakuje" takiego kupującego na CL. 

Za chwilę to kupujący nie będą mieli gdzie dokonywać zakupów - z powodu błędnych informacji dostarczanych przez serwis Allegro.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
majster_man
#14 Krzewiciel#

Jak to kupujący nie będą mieli gdzie kupować? Przecież rynek nie lubi próżni, są inne portale, oraz miejsca gdzie produkty są znacznie tańsze. Drobnicy która mnie interesuje od pewnego czasu nie ma na allegro. 

Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak odżyły lokalne giełdy z różnościami i ceny tam są normalne. np. 3zł zamiast 40 na allegro.

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Uwaga! Nie podpowiadaj nowych pomysłów na opodatkowanie, bo niedługo na pchlim targu każdy będzie musiał mieć kasę fiskalną. Sądzę, że jeszcze tak nie jest  tylko z powodu trudności, tzn. kosztów w egzekwowaniu takiego podatku. Internet to co innego, wystarczyło wprowadzić prawo, które nakazuje portalom przesyłanie danych sprzedających do US i po wszystkim.

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

nikt nie musiał takiego prawa wprowadzać, bo wcześniej US również miał możliwość sprawdzenia obrotów delikwenta, np. na takim allegro. Sprzedaż na portalach aukcyjnych, prowadzona regularnie i na duża skalę to normalna działalność, nie od wczoraj, a praktycznie od zawsze.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Są, lecz nie jest to miejsce do ich promowania. I sprzedaż tam faktycznie wzrasta.

Przy mojej sprzedaży - w ostatnich kilkunastu dniach po 3 zwroty dziennie - to istna paranoja.

3 zwroty to ja miałem przez cały tydzień. Chcę sprzedawać na Allegro - ale chcę na tym zarabiać, a nie wychodzić na 0 i zajmować się na okrągło zwrotami. cały czas sprzedaję to samo, opisów aukcji nie zmieniałem, więc powód takiej ilości zwrotów - uważam że leży po stronie Allegro, a mianowicie na sposobie prezentacji produktu. 

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów