anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Allegro wysyła ostrzeżenia, by nie dochodziło do zakupów poza serwisem?

MAMY ROZWIĄZANIE!
mdrogeria
#21 Demiurg#

Potencjalna klientka zadała pytanie o ew, niższą cenę produktu przy zakupie / .... / sztuk . Zaproponowałem obniżenie ceny w ofercie . Żadnej innej propozycji .

Natychmiast otrzymałem od allegro poniżśzą wiadomość 

,,

Dzień dobry Mała Drogeria (mdrogeria)
 

 

W swojej wiadomości wysłanej do 'nick' informujesz kupującego o możliwości negocjacji ceny przedmiotu.

Zależy nam, aby zakup przebiegł bezpiecznie. Możemy to zagwarantować tylko wtedy, gdy całość transakcji, w tym płatność zostanie zrealizowana na naszej platformie.

Pamiętaj, że zgodnie z regulaminem naszego serwisu zabronione jest składanie propozycji sprzedaży towaru poza Allegro.
Ta wiadomość została wysłana automatycznie. Jeśli chcesz się z nami skontaktować, napisz przez formularz. Odpowiemy na Twoje pytania.

 

Temat dla sprzedających , proszę osoby nie mające nic mądrego do powiedzenia , aby powstrzymały się od wpisów 
oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
pinsplash
#21 Demiurg#

@mdrogeria Podejrzewam że jakiś bot wychwytuje frazy i nie rozróżnia.... Pewnie takie same info dostają kupujacy wysyłający emaile typu : Produkt nie sprzedał się za X, kupie go jak wystawi Pan/Pani za X-20%.... raczej nie ominiesz.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

pinsplash ciekawy jestem , czy wiadomość dotarła do klientki . ????

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@mdrogeria  system wychwycił : obniżka ceny i potraktował to jako propozycje transakcji poza allegro. Stąd automatyczna odpowiedź i pogrożenie paluszkiem NuNu Mdrogeria Wielki Brat Widzi hihi 🙂

Co prawda troche nieostro (bo wcale nie chodziło o transakcje poza allegro ) no ale jednak widzi 🙂

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@mdrogeria, taka wiadomość zostaje wysłana tylko do sprzedającego, natomiast klientka tego nie widzi. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Ja mam coś mądrego do powiedzenia i nikt mi nie zabroni zamieścić postu. Allegro uznało, że taka korespondencja może skutkować bliższym kontaktem i finalizacją zakupu poza serwisem, dlatego taki komunikat. Nie można dyskutować z kupującymi za pośrednictwem Allegro o obniżaniu ceny.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 Ale jest różnica pomiędzy : "za ile poza allegro" i " jak Pan wystawi na allegro za X to kupię" . Problemem jest brak funkcji "make an offer".

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Różnica jest, ale ryzyko też jest, dlatego Allegro dmucha na zimne.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

pinsplash _Likos_ mikeza . Wiadomość jednak dotarła do klientki 😀 , tylko z czym ugryść tego maila od allegro ? . Napisałem przez formularz ,  jak dobrze trafię i otrzymam ,, mądrą ,, odpowiedź to się jeszcze odezwę .

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

pinsplash _Likos_ mikeza no i mam odpowiedź , podejrzewałem ,że to upomnienie ,ale się myliłem .  CYT: 

,,Dzień dobry,

dziękuję Panu za wiadomość.

 Jeśli chodzi o negocjację, jest ona dozwolona, o ile dalsza transakcja odbędzie się poprzez Allegro. Jeżeli jednak finalnie chcą Państwo negocjować warunki poza serwisem, będzie stanowiło to naruszenie i prosimy nie kierować tego typu wiadomości do Użytkowników.

Otrzymany komunikat ma charakter wyłącznie informacyjny i nie niesie z sobą żadnych konsekwencji. Chcieliśmy jedynie przypomnieć, by w razie negocjacji sprzedaż nadal odbyła się poprzez Allegro. Często jest tak, że negocjowanie prowadzi do sprzedaży poza Serwisem, co pozbawia ochrony z naszej strony.

W razie dodatkowych pytań, pozostaję do Pana dyspozycji.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

pinsplash _Likos_ mikeza vonNogay

sprawa wyjaśniona , trzeba komuś dać ,, rozwiązanie ,, Proponuję użytkownika na X 

co Wy na to ? 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@mdrogeria  Ja nie mam nic przeciwko. Allegro potwierdziło moją wersję - dmucha na zimne 🙂

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

xyz96 rozwiązaniem jest odpowiedź na zgłoszenie , ale sobie rozwiązania nie dam ..... bo nie ładnie . Pisało tu  kilka osób może zaczekam na wypowiedzi w tym temacie .

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@mdrogeria Jeżeli otrzymałeś konkretną odpowiedź od Allegro, która stanowi rozwiązanie Twojego problemu, nie widzę przeszkód, aby takie odpowiedzi zamieszczać również na forum i oznaczać post jako rozwiązanie 😉

Upomnienia otrzymuje się mailowo, więc Twoją wiadomość po prostu wyłapał ich czat-bot i poinformował Cię o ewentualnych konsekwencjach. To samo bot rozsyła przy innych frazach, jak: "poza serwisem/poza allegro", najprawdopodobniej też przy linkach zewnętrznych, ale nie wiem czy coś się w tej kwestii zmieniło.

Rozwiązaniem w przypadku negocjacji cen jest wystawienie osobnej oferty i natychmiastowe wysłanie kupującemu linku do oferty. W serwisie zaindeksuje się ona dopiero po kilku minutach (nawet do 60), więc trzeba się z kupującym dogadać, że wysyłasz link i niech śledzi jej widoczność - wysłanie linku bezpośredniego jest bezpieczniejsze, bo wyszukanie oferty nie będzie możliwe od razu nawet jak będzie już widoczna w serwisie.

Po swoich testach przyuważyłem, że oferty były dostępne do wyszukania po minimum 5 minutach, ale to tak w najlepszym przypadku, więc bez obaw można w taki sposób załatwiać "negocjacje cen". Dzięki temu, że na Allegro jest od groma sklepów, które wystawiają nowe oferty z automatów, widoczność nowej oferty w wyszukiwarce będzie opóźniona (zależnie od godziny), bo serwis musi najpierw przemielić kolejkę.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

DarkStoorM można i tak , ale chciałem szybko załatwić sprawę poprzez czasowe obniżenie ceny w ofercie .

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@mdrogeria, jak ładnie wymoderowali/zmienili tytuł postu. wysyła ostrzeżenia 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów