anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy muszę wysłać 4 przesyłki paczkomatem jak zamowienie zmieści sie w jednej paczce?

pcnetszczecinek
#7 Wielbiciel#

witam

proszę o info jak są rozliczana skuteczność wysyłki

użytkownik zamawia 30 przedmiotów - mam ustawione ze w jednej przesyłce zmieści sie 8 przedmiotów (to ze względu na różne gabaryty przedmiotów)

okazuje się ze to 30 przedmiotów jednak mogę wysłać 1 paczka są małe

i teraz pytanie

jak allegro rozliczy:

1.Wysyłka w terminie

2. Wysyłka tego samego dnia

chodzi również o rozliczenie szybkich dostaw

z poważaniem

Dobrosław

ps. przez kontakt z allegro otrzymałem info ze powinienem wysłać 4 paczki czy jest tak na pewno??

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

mdrogeria
#21 Demiurg#

pcnetszczecinek tak , dla punktów w jakości oraz własnego bezpieczeństwa wyślij tak jak masz w karcie zamówienia .

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@pcnetszczecinek  ja jeśli jest to 4 paczki do jednego zamówienia to wysyłam w jednej ( o ile sie zmieści). Nie zauważylem spadku statystyk

Jelsi są to 4 paczki do 4 zamówien to wysyłam w czterech

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

_Likos_ trochę to ryzykowne , pamiętam post , w którym to sprzedawca opisywał jak klient upomniał się o pozostałe przesyłki ..... pomimo wysłania kompletu zamówienia w 1 paczce .

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@mdrogeria  nie miałem z tym nigdy problemów.

Także mam ograniczona ilość w paczkach ze wzgledu na bardzo różne gabaryty przedmiotów. Jeśłi system liczy kilka paczek a mieszcze sie w jednej to wysyłam jedną.

Myśle że jesli miałbym taka reklamacje to po prostu monitoring by wyjaśnil że w paczce był komplet przedmiotów.

Poza tym jesli ktos chciałby celowo "zareklamowac braki" to moze to zrobić niezależnie od ilości wysyłanych paczek. Myśle że to nie ma wiekszego znaczenia.

Oczywiście jelsi system liczy kilka paczek i nie ma smarta to kupujący ma włożona nadpłate do przesyłki a pobieramy tylko tyle ile faktycznie kosztuje wysyłka. Czasem nawet troche dokładając - prowizje allegro od kosztu wysyłki no ale to już wkalkulowane tak samo jak dopłaty do smarta.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

_Likos_ tak , Ty masz monitoring ja też , a świeżakowi takie coś do głowy nie przyjdzie , warto podsunąć myśl , decyzję sam podejmie .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pcnetszczecinek Zgodnie ze zdrowym rozsądkiem możesz nadać wszystko jedną paczką i tak było dawniej bez żadnych sankcji ze strony Allegro. Niestety, obecnie możesz ponieść konsekwencje, bo w systemie nie wszystkie opłacone przedmioty zostaną odnotowane jako nadane, choć w rzeczywistości nadane będą. To działanie Allegro na szkodę kupujący i sprzedających. 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@pcnetszczecinek, jeśli Kupujący w jednym zamówieniu kupił 30 przedmiotów, to jeśli zmieścisz je w jednej przesyłce, nie wpłynie to ani na wysyłkę w terminie, ani na wysyłkę tego samego dnia. Inaczej byłoby, gdyby chodziło o kilka zamówień od tego samego Kupującego.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów