anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy przy zwrocie za towar na F-Vat też trzeba doliczyć koszty wysyłki ?

wojtek_b21
#7 Wielbiciel#

Witam Wszystkich
Firma zakupiła towar na fakturę VAT z dostawą za pobraniem. Po kilku dniach firma odesłała towar.
Czy muszę zwrócić też za koszty wysyłki ( te poniesione przy zakupie) czy tylko za sam towar?
Czekam na odpowiedź.
Pozdrawiam
W.B.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

mix-mce
#12 Orędownik#

@wojtek_b21 jeśli to była spółka, albo kupujący z JDG kupował w ramach prowadzonej działalności to nie musisz.

nie musisz nawet zwrotu przyjmować ale to już zależy czy chcesz się wykłócać z kupującym który może nawet nie wiedzieć jakie ma prawa i obowiązki.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@wojtek_b21 zgodnie z tym :

Art. 38a. Przepisy dotyczące konsumenta zawarte w niniejszym rozdziale stosuje
się do osoby fizycznej zawierającej umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością
gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla tej osoby
charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej
przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o
Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Zależy co to za firma, bo jak łapie się na ustawę, traktujesz ją jako konsumenta 🙂

w innym przypadku albo odmawiasz zwrotu lub potrącasz za dwie wysyłki i oddajesz za sam towar 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów