anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dostawa i jej koszt ustalane ze sprzedającym - JAK TO DZIAŁA W PRZYPADKU SMART

ekorex_pl
#9 Pomysłodawca#

Cześć , mam pytanie , klient kupił u mnie kilka rzeczy , których dostawy się wzajemnie wykluczają. Wybrał opcję "Dostawa i jej koszt ustalane ze sprzedającym" oczywiście kwota wpisana za przesyłkę to 0 zł. Nie mam zaznaczonej opcji że klient może sam sobie wpisywać kwotę , w przypadku takiej sytuacji moja zaznaczona opcja to - klient płaci kwotę za najniższą przesyłkę. Pytanie moje jest takie - jak to działa w przypadku Smarta ? Skąd mam wiedzieć że kupujący faktycznie ma wykupioną tą opcję i nie chce mnie oszukać ? 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

xyz96
#21 Demiurg#

Ta opcja jest dostępna dla kupującego nawet wtedy, gdy jej nie zaznaczysz w ustawieniach. Wystarczy, że kupione przedmioty nie mają żadnej wspólnej formy dostawy.

oznacz moderatorów

ekorex_pl
#9 Pomysłodawca#

I teraz ja mam mu zrobić za darmo wysyłkę ? A co ze Smartem ?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, za darmo. Smart też wtedy nie działa.

Możesz go poprosić o dopłatę na koszt wysyłki, bo w zasadzie ten koszt powinien być z Tobą uzgodniony.

Ale czy się zgodzi?

oznacz moderatorów

ekorex_pl
#9 Pomysłodawca#

Spoko fajnie... nic nie było uzgadniane , zasłania się że ma Smarta. No nic pozostaje wysłać mu za free paczkę bo inaczej podziękuje negatywem. I jaka tu sprawiedliwość..

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@KAROLL2020 skoro klient wybrał "ustalane ze sprzedającym" to skontaktuj sie z klientem i ustalcie tak aby obydwie strony były zadowolone. Ja bym darmowej wysyłki nie robił gdyż zgodnie z wyborem klienta koszt dostawy ma byc dopiero ustalony. Jeśli nie dojdziecie do porozumienia zapytaj allegro co w tej sytuacji.

Możliwe że klient wpisal zero bo nie wiedzial ile wpisać. Jak ustalicie kwote to zrobi Ci dopłate. 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@KAROLL2020 jesli ma smarta to powinien wybrac opcje dostawy smart. Jesli wybrał inną opcje dostawy to powinien za nią zapłacic. 

oznacz moderatorów

ekorex_pl
#9 Pomysłodawca#

Napisał w wiadomości od kupującego że chce wysyłkę do paczkomatu , ja mu napisałam że 8,99 musi wpłacić za przesyłkę a on wylatuje ze Smartem i pokazuje mi screeny że ma powyżej 40 zł zakupy zrobione, pytam dlatego że pierwszy raz się z czymś takim spotkałam i nie wiem co zrobić. 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@KAROLL2020 spróbuj napisac do allegro. Być moze Ci pomogą. No i popraw cenniki dostaw. Wystarczy że w kazdym oferowanym produkcie udostepnisz wysyłke kurierem i wszystkie produkty bedą miały wspólna dostawe. Wowczas klient nie bedzie miał takiego wyboru.

Jelsi zaczniesz sie za bardzo kłocic z klientem prawdopodobnie odbije sie to potem na ocenie.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jemu się wydaje, że jeśli zapłacił za Smart, to ma darmowe dostawy. Nie wie o wielu ograniczeniach Smarta. Allegro zachęca do zakupu Smart, ale niedostatecznie edukuje kupujących - dlatego taki efekt.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@xyz96 masz racje. Lecz najprosciej po prostu poprawic cenniki dostaw i wówczas problem znika. NIestety klienci z wykupionym smartem jakby nie zawsze do konca czytają warunki dostawy smart. I potem mamy takie klocki jak tutaj.

Choc ostatnio zauważyłem jakby wiecej płatnych wysyłek. Mimo że mam smarta w pełnej wersji łącznie z kurierem to widze że spora griupa klientów już smarta nie ma i płaci za wysyłke. Nawet dzis sie zastanawiałem czy smart nie zaczyna sie powoli konczyć.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Zaczyna, dlatego Allegro kilka dni temu wprowadziło dla wszystkich darmowego Smarta na rok do pięciu zakupów. Chcą tym sposobem zachęcić. Darmowy Smart robi się prawie darmowy, bo kupujący nie płacą za tak zwaną usługę, ale płacą drożej za towary ze względu na wysokie prowizje i inne obciążenia, które sprzedawcy w cenę towaru wliczają. Moim zdaniem klient kupujący Smart tak naprawdę jednak płaci za wysyłkę, ale ma o tym nie wiedzieć.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ekorex_pl, w opisanej przez Ciebie sytuacji Kupujący faktycznie mógł nie mieć możliwości wyboru przesyłki za pomocą pakietu Smart, ponieważ przedmioty zakupione w aukcjach wzajemnie wykluczały tę możliwość. 

Co do kosztów wysyłki, zgodnie z tym, co wybrał Klient, zależy on od Waszych wspólnych ustaleń.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

BabushkaWroclaw
#8 Zapaleniec#

A co jeśli klient zakupi i się uprze? Mam dopłacać. To jest chore, mam wiele produktów i one muszą się wykluczać bo to spożywka.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@BabushkaWroclaw w zakładce Ustawieniach dostaw -> Koszty dostawy dla kupującego -> Ustaw sposób obliczania kosztów dostawy -> i wybierz najbladziej korzystny wariant dla Ciebie i możesz odznaczyć -> Kupujący może wpisać własny koszt dostawy

oznacz moderatorów

BabushkaWroclaw
#8 Zapaleniec#

Tylko ze kupujący wpisał 1 zł, jest 56 produktów, to mnie koszty wysyłki wyniosą z 200 zł. Bo mam produkty chłodnicze, świeże  chemię inne produkty spożywcze 

oznacz moderatorów

BabushkaWroclaw
#8 Zapaleniec#

Tak to telewizor zamówienie I pilota ceny się nakładają i sam sobie wpisze to wyniesie mnie 9,99

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@BabushkaWroclaw to zaznacz sobie sumę dostaw

oznacz moderatorów