anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dzień dobry. Jak mogę zmienić wysyłkę przy płatnym zamówieniu? Wybraliśmy dostawę Inpost, w której w

WERONUsp
#7 Wielbiciel#

Pierwsze dostawy do Allegro. Istnieje zamówienie płatne, w którym wybrana jest dostawa Inpost. Pudełko 150*50*20, waga około 15-20 kg. Jak się okazuje, Inpost nie akceptuje tych rozmiarów. Teraz musisz jakoś zmienić dostawę i wysłać ją do kupującego. Ale jak to zrobić, nie znalazłem informacji. Czy jest tu ktoś, kto miał ten problem?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@WERONUsp w takiej sytuacji przesyłka powinna być dostarczona inną metodą dostawy, która przyjmuje taki gabaryt. Kupująca nie powinna ponosić z tego tytułu dodaykowych kosztów. Przesyłkę możesz nadać za pomocą zewnętrznych brokerów. Poinformuj proszę kupującą, że otrzyma przesyłkę inną metodą dostawy, niż ta, którą wybrała i udostępnij numer przesyłki. Ponieważ jeśli Sprzedający wyśle towar inną metodą dostawy niż ta wybrana przez Kupującego w formularzu, to oznacza, że nie dotrzymał warunków umowy. Gdy więc odbiór towaru będzie powodował dla Kupującej nadmierną niedogodność, może ona żądać ponownego nadania przesyłki zgodnie z zawartą umową. Dlatego to ważne, żeby poinformować o zmianie i zaczekać na zaakceptowanie zmiany metody dostawy przez kupującą. 
Zrobisz to w tej zakładce, kliknij proszę [akcje] przy odpowiednim zamówieniu, a następnie [numery przesyłek]. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Szkoda że wcześniej się nie dopytałeś, teraz musisz wysłać na własny koszt, spróbuj skontaktować się z kupującym może się dogadacie ale wg zawartej umowy nie możesz zmusić kupującego do poniesienia dodatkowych kosztów.

oznacz moderatorów