anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dzien dobry, zwróciłem kupującemu za obnizkę ceny towaru z powodu uszkodzenia kantu frytkownicy

Client:75702897
#9 Pomysłodawca#

Dzien dobry, zwrocilem kupującemu za obnizke ceny towaru z powodu uszkodzenia kantu frytkownicy. Kupujący chce odesłać przemiot i otrzymac zwrot calej gotówki. Twierdzi, ze ja nie mogę wybrać obnizenia ceny towaru, bo on sie na to nie zgadza i chce zwrocic calosc. Moje pytanie jest takie, czy to ja decyduje o tym czy on? Jestem osobą prywatną? czy nie mogę samemu zadecydowac o tym, ze obnizam cene z powodu tego uszkodzenia. Bo nie wplywa to na funkcjonowanie frytkownicy tylko na estetykę.

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:75702897 kupujący decyduje i ma rację, jak jest reklamacja kupujący może zażądać wymiany, obniżenia ceny lub zwrot ( tu jak wymienisz bez zbędnej zwłoki możesz odmówić oddania kasy ) 

Jak jest to druga reklamacja kupujący może zażądać zwrotu gotówki i nie możesz tego zmienić 🙂

 

Art.  560. 
§  1. 
Jeżeli rzecz sprzedana ma wadę, kupujący może złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy, chyba że sprzedawca niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla kupującego wymieni rzecz wadliwą na wolną od wad albo wadę usunie. Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli rzecz była już wymieniona lub naprawiana przez sprzedawcę albo sprzedawca nie uczynił zadość obowiązkowi wymiany rzeczy na wolną od wad lub usunięcia wady.
§  4. 
Kupujący nie może odstąpić od umowy, jeżeli wada jest nieistotna.
________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:75702897
#9 Pomysłodawca#

frytkownica jest nadal sprawna tylko ma obicie na gornej pokrywie. Czy kupujący moze pojsc z czyms takim do sądu? Bo w sumie ja przyjelam reklamacje i obnizylam mu cenę za frytkownicę i przelalam na konto. On mnie teraz straszy sądem i prawnikami i ze mu 3x więcej zaplacę. Bo uwazalam, ze ja mam prawo wybrać sposób reklamacji.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To źle uważasz że masz prawo wyboru, masz prawo zaproponować ale kupujący nie musi się na to zgadzać, możesz usunąć wadę, wymienić a jak nie da się to zwróć kasę.

Kiedy nie skorzystasz z POK
  • Sprzedaż odbyła poza Allegro (na przykład, jeśli kupisz przedmiot pomimo przegranej licytacji).
  • Nie przestrzegasz zasad Allegro i/lub masz nieopłacone należności wobec serwisu.
  • Otrzymasz inne środki, które rekompensują stratę związaną z przedmiotem objętym POK (na przykład zwrot pieniędzy od sprzedającego lub rekompensatę z ubezpieczenia karty kredytowej).
  • Sprzedający otrzymał od Ciebie zapłatę gotówką przy odbiorze osobistym przedmiotu.
oznacz moderatorów

Client:75702897
#9 Pomysłodawca#

Czyli mogę mu skleić pokrywkę czy wtedy to moze mu nieodpowiadać?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Skleić, ma być wolna od wad. Pytanie a czy opisałeś w ofercie że pokrywa jest "obita"?

oznacz moderatorów

Client:75702897
#9 Pomysłodawca#

Ja nic nie wiedzialam o tym, albo kupującemu spadla albo obił przewoźnik. U mnie w ofercie byly zdjęcia rzeczywiste.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli uważasz że masz rację, a my Ci piszemy co należy zrobić to pytanie brzmi, po co tu piszesz i nas pytasz? Że nie może otworzyć dyskusji nie oznacza że nie może złożyć wniosku do POK.

oznacz moderatorów

Client:75702897
#9 Pomysłodawca#

Pytam się, ponieważ mam pierwszy raz taką sytuację. I nie wiedzialam wlasnie czy to sprzedający decyduje o tym czy kupujący. 

oznacz moderatorów

Client:75702897
#9 Pomysłodawca#

LEW433 Jestes tu bardzo mocno aktywny, to moja pierwsza sytuacja. Jak mialam kiedys taką sytuacje to obnizylam cene i allegro zamknelo dyskusje

oznacz moderatorów

Client:75702897
#9 Pomysłodawca#

Sprzedaz byla za pobraniem. Nie bylo to przez allegro kup teraz. Po prostu bylo tam ogłoszenie. Wyslalam towar za pobraniem.  Ostatnio moderatorka napisala, ze POK obowiązuje takze bez opcji kup teraz. W emailach pracownik poprosil mnie o przeslanie potwierdzenia przelewu. Ja dokonalam zwrotu obnizki ceny i przelalam na konto. napisalam mu, ze to wplywa na estetykę i funkcjonalnosc zostaje taka sama. Kupujący z początku straszyl mnie POK, a teraz prawnikiem i sądem

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jako prywatny sprzedajacy możesz zaproponować taką obniżkę ale kupujący nie musi się na to godzić, zgłasza reklamację a ty musisz ją rozpatrzyć,  możesz usunąć "wadę" , ale jak nie możesz albo nie umiesz naprawić to musisz zwrócić kasę. Jak otworzy dyskusje to z pewnością Allegro stanie po jego stronie, a nie daj boże jak złoży wniosek do POK i Allegro zwróci mu kasę, to możesz mieć zablokowane konto.

oznacz moderatorów

Client:75702897
#9 Pomysłodawca#

Nie moze otworzyc dyskusji, bo nie bylo to przez kup teraz. Pracownik allegro pisze do mnie emaile po prostu. Bo ja myslalam, ze ja mogę wybrać jedną z 4 opcji jako sprzedawca. Nie jestem osobą prywatną, kupujący mnie straszy swoim prawnikiem i rozprawą sądową. Allegro nic nie pisalo o wyplacaniu z POK tylko prosilo o to, zeby przeslac korespondencję. Czyli pomimo tego, ze nie wiem gdzie nastapilo to uszkodzenie. Czy zrobill to kupujący czy przewoznik to musze mu wyplacic calosc pieniedzy i przyjac towar. Nie mogę przyjąc reklamacji i obnizyc cenę przedmiotu?

oznacz moderatorów