anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Informacja kto wystawił ocenę do produktu - Nieuczciwa konkurencja.

LAEMI-PL
#11 Animator#

Dzień dobry,

jak dowiedzieć się kto wystawił ocenę do produktu?

Jestem producentem legginsów, na allegro sprzedaję je tylko ja .
Zatem ocena do produktu którą dostałam jest na 100% do mojej transakcji.
Legginsy przechodzą trzy etapową kontrolę jakości, sprzedaję je od 8 lat w naprawdę dużych ilościach.
Zawsze mam Super sprzedawcę, prawie 100% pozytywów i priorytetem jest dla mnie jakość obsługi Klienta  oraz jakość towaru. Klienci często wracają i kupują ponownie.
99% ocen produktu to  5 gwiazdek, rzadko trafią się 4 gwiazdki.

Ostatnio zauważyłam że jeden z moich produktów przestał się sprzedawać, po sprawdzeniu okazało się że ktoś wystawił tylko 1 gwiazdkę w ocenie produktu. Dodam że w tym czasie nie miałam żadnego negatywnego komentarza ani innego problemu w transakcji.

Nie można sprawdzić od kogo była ocena produktu. Skąd mam pewność że osoba która wystawiła ocenę nie była konkurencją która sprzedaje podobne produkty? 

Mechanizm jest bardzo prosty- hipotetyczny przykład:
Dwóch producentów sprzedaje bardzo podobne produkty, jeden gra nieczysto i kupuje u tego drugiego co jakiś czas jeden produkt, następnie nie wystawia komentarza a oceny sprzedającemu, tylko daje 1 gwiazdkę do produktu. Zgadnijcie kto zostanie na rynku a kto nie?! (10 razy taniej jest kupić jakiś przedmiot niż wydawać co miesiąc kilka tysięcy zł na reklamę).

Jak się przed czymś takim bronić skoro nawet nie wiadomo od kogo była ocena ?

 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@LAEMI-PL Każdy ma prawo do indywidualnej oceny produktu. Dopóki nie masz zawalone sporej ilości produktów takimi jednogwiazdkami to raczej nikt się nad tym szczególnie nie pochyli, bo to może być ktokolwiek: zwykły złośliwiec, konkurencja albo ktoś komu faktycznie coś nie pasowało i nie ogarnął że pisze opinię produktu a nie sprzedawcy.

Gdyby faktycznie to nie był jednorazowy precedent to myślę, że miałbyś powód do obaw. W przeciwnym razie - nie ma żadnych dowodów, że to jakaś nieuczciwa konkurencja.

oznacz moderatorów

LAEMI-PL
#11 Animator#

Jedna zła ocena jest problemem, ponieważ mało kto wystawia ocenę kupującemu i ocenia produkt. Zmienia się  sezon/moda, co roku powstają nowe modele które wystawiam na allegro. Przy nowym produkcie i pierwszym kwartale sprzedaje się się  około 2000-3000 szt i do tego są tylko 3 oceny produktu. Dwie na 5 gwiazdek i i ta nieszczęsna na 1 gwiazdkę (nie wiadomo od kogo). Pomimo tysiąca zadowolonych Klientów (każdy kupuje kilka szt) ta jedna ocena (prawdopodobnie ustawiona) sprawia że ocena produktu spada do 3,5 gwiazdki - i wtedy sprzedaż drastycznie spada.
Nie ma prostszego sposobu na nieuczciwe pozbycie się konkurencji.

oznacz moderatorów

LAEMI-PL
#11 Animator#

PS. a jeżeli nawet zła ocena produktu była prawdziwa i po prostu trafiłam na kupującego który miał zły dzień i chce się wyładować to przynajmniej powinna być możliwość kontaktu z autorem oceny. Zawsze można spróbować dojść do porozumienia.

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@LAEMI-PL Nie powiedziałem, że to nie jest problem. Powiedziałem, że nikt się nad tym nie pochyli, bo nie ma dowodu działania nieuczciwej konkurencji. Ponadto oceny produktów nie zostały zaprojektowane w celu dochodzenia do porozumienia pomiędzy producentem a klientem końcowym. Z oczywistych rzecz jasna powodów - produkt jest dostępny dla każdego sprzedawcy. Każdy może go wystawić, każdy może się podpiąć. Dlatego ta ocena ma być niezależna od sprzedawcy i nie ma opcji ugadywania się. Nikt nie przewidział sytuacji takiej jak twoja, ponieważ nie jesteś typem działalności przynoszącej Allegro złote jaja.

Rozumiem, że to ogranicza sprzedaż ale produktyzacja jest, jaka jest.

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

Też mam takie sytuacje, jak ktoś jest zadowolony rzadko wystawia komentarze i oceny,  ostatnio zamiast podnieść cenę o 1zł w kilkudziesięciu aukcjach zmieniłam cene na 1zł, od razu ktoś je wykupił, zadzwoniłam wyjaśniłam ale niektórzy tylko czekają na "okazję" później wysyłanie poleconym pisma do takiej osoby i na koniec pewnie negatyw. Miałam tysiące komentarzy teraz mam 500 z roku na rok jest ich coraz mniej a sprzedaż podobna, więc jeden negatyw czy obniżona ocena w gwiazdkach potrafi zepsuć sprzedaż, trzeba to na spokojnie przetrawić. PS ja z prywatnego zawsze u Was kupuję legginsy i zawsze jestem zadowolona.

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

każdy ma prawo do własnego zdania 

no ale negatywów to masz nie jeden, i nie dwa , i nie trzy

oznacz moderatorów

capitalpackaging
#9 Pomysłodawca#

Jeżeli ktoś sprzedaje dużo, zawsze się trafi klient lub kilku (pomijając oczywiście uzasadnione przypadki), którzy mogą wystawić negatywa np. za to, że wstali lewą nogą, firma kurierska nie dostarczyła zamówienia na dzień następny po zamówieniu, lub zakup konkurencji dla wystawienia "odpowiedniego" komentarza  i oceny produktu. 

oznacz moderatorów

capitalpackaging
#9 Pomysłodawca#

Mogła tu zadziałać "produktyzacja" Allegro. Przy ocenach produktu pojawia się taki tekst: 

"Opinie wystawiane są po zakupie dla produktów od różnych sprzedających" Być może ta ocena dokleiła się z podobnego produktu od innego sprzedającego.

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@capitalpackaging Autor(-ka) wątku jest producentem legginsów, więc raczej to nie to.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@LAEMI-PL daj link do tej oferty ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów