anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak radzicie sobie z staniem w kolejce w placówce pocztowej? Macie na to jakąś radę?

Starter-Elektryk
#8 Zapaleniec#

Aby mieć jak najwięcej pkt na Allegro, musimy dać klientom możliwość wysłania paczki m.in przez Pocztę Polską/Na inną pocztę itd. Jednak stanie w kolejkach w placówce czasem wynosi 40minut.. Co robicie w takiej sytuacji? Może ktoś ma patent jak to obejść, albo cokolwiek innego?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Nadajesz z E-Nadawcy? Paczki nadane elektronicznie przekazuje się bez kolejki (info od opiekuna 😄 )

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Można zamiast w oddziale nadawać w agencji pocztowej ,sam tak często nadaję żadnych kolejek .

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Starter-Elektryk  

Na mojej poczcie jest osobne stanowisko do tzw nadań masowych i tam zostawiam. Zrób rozeznanie czy u Ciebie nie ma czegoś takiego. Szkoda czasu na stanie bez sensu w kolejkach 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Kaliope_Brzeg taaa . na mojej poczcie jest okienka dla E- nadawców i pamiętam w ubiegłym roku w pandemii kilometrowa kolejka przed placówką chciała mnie zlinczować jak chciałem wleźć z paczkami poza kolejką . Od tamtej pory od zaplecza ... od zaplecza .

 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mdrogeria

 Moja poczta to przemyślała i zrobiła stanowisko z osobnym wejściem. Kolejka mnie tylko wzrokiem odprowadzała zgrzytając zębami 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Kaliope_Brzeg 🌞 w mojej placówce jest tylko jedno wejście dla publiki i drugie od zaplecza z rampą dla personelu . Rozwiązanie jaki mi zaproponowano calkowicie mnie satysfakcjonuje , a szczególnie wspomniana rampa przy większej ilości przesyłek , choć ostatnimi czasy coraz rzadziej z niej korzystam z racji zagarnięcia rynku e-comerce przez Inpost . Wystarczy 1 czasem 2 kursiki z piramidką w rękach od samochodu za drzwi .

oznacz moderatorów

Starter-Elektryk
#8 Zapaleniec#

Super, dziękuje, nie powiązaliśmy konta 😄

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

ssnaeks ja nadaję od zaplecza , dzwonek , otwierają się drzwi , wchodzę zostawiając paczki i wychodzę . 30 sekund 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Starter-Elektryk kolejka to już trochę nie te czasy, takl było 10 lat temu. Teraz albo wbijasz od zaplecza, albo wchodzisz na salę i też wszystko zostawiasz do zeskanowania. Ja się sam obsługuję, wchodzę sobie na zaplecze, wymieniam torby na puste, traktują mnie w zasadzie jak pracownika, bo nikt przede mną drzwi nie zamyka, ale fakt, że sympatyczną mam tam ekipę i złego słowa o nich nie powiem. Nie na każdej placówce tak jest.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza 

Przypomniały mi się nasze wspominki jak wtaczaliśmy się kiedyś na pocztę z pełnym torbami i te niezapomniane mordercze spojrzenia pań z okienka i tych co stanęli za nami w kolejce 🤣

Ja mam też świetną pocztę, nawet kurier przesyłki dla mnie w moich pustych torbach zostawia 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Ja głośno kaszlę i sami mnie przepuszczają. 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@TATLOK  😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Nijak. Wystarczy usiąść, poczytać literaturę patriotyczną. Te kolejki w końcu  nie są robione bez powodu....  A normalnie to , pakujesz, lepisz metki i zostawiasz dziewczynom na poczcie.  Wystarczy sie dogadać jak ludzie.

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

Przypomniała mi się historia (jeszcze przed pandemią) jak poszedłem z przesyłkami na pocztę. Malutki oddział, dwa okienka. Miałem 6, może siedem przesyłek, a większość to paczka+, które udostępniałem w cenniku aby kupujący mieli ciut taniej (od zwykłej paczki). Po kilku osobach przyszła moja kolej i zabrałem moje paczki do okienka - czynne było jedno. Jak ta dziewczyna zobaczyła ile ich mam, to szybko się dowiedziałem, że jest równie ładna co złośliwa. Na starcie mnie opierniczyła, że "nie wiem, że w poniedziałek nie przynosi się tyle przesyłek ?". A potem jeszcze dodała "po co nadaję paczki plus, skoro dostawa jest pod zwykły adres ?". Tutaj słówko wyjaśnienia - to co się wpisze na etykiecie jest drugi raz przepisywane do komputera. Genialne. Nie później, ale w okienku. A na deser (później) zorientowałem się, że doliczyła mi na kilka paczek wyższą opłatę, bo policzyła za wszystkie z dostawą pod adres (a nie za odbiór w punkcie).

I traf na takich kilku jak ja, to kolejka uziemiona po całości ;D

A oddział zmieniłem definitywnie po tym, jak przez dwa miesiące się pytałem o (nierejestrowaną) przesyłkę, która po trzech miesiącach wróciła do Japonii.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@cookie000 "Tutaj słówko wyjaśnienia - to co się wpisze na etykiecie jest drugi raz przepisywane do komputera. Genialne. Nie później, ale w okienku. A na deser (później) zorientowałem się, że doliczyła mi na kilka paczek wyższą opłatę, bo policzyła za wszystkie z dostawą pod adres (a nie za odbiór w punkcie)." - dlatego przesyłki generuje się przez EN, bo wtedy nie muszą tego wklepywać w okienku, a i z opłatą nie nakombinują.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

TaniZamek
#8 Zapaleniec#

U mnie tez zawsze kolejki. Jak mam isc na poczte to dostaje palpitacji.. mimo, ze z kolejka sie nie patyczkuje. Wchodze do srodka, a jak ktos sie rzuca, to np. pytam "a ma Pani umowe z poczta? nie? dlatego Pani stoi w kolejce". Albo patrze na babe, patrze na okienko i mowie "jak stoi Pani w kolejce do piekarni, to tez sie Pani tak rzuca na kazdego kto wchodzi do apteki? nie? wlasnie. kolejki do paczek nie ma".
I niestety ale coraz bardziej nie przyjemna jestem. Bo ile mozna sie tlumaczyc? Pani od obslugi klienta nie musi mi nawet mowic dzien dobry. Wchodze, klade paczki i grzecznosciowo krzycze "paczki na umowe". Ale kolejkowiczom nie przetlumaczysz.

Ps. Zamow sobie koszulke "pracownik poczty". Tez moze pomoc.

oznacz moderatorów