anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wygladaja procedury w przypadku, gdy uznam reklamacje jako bezpodstawna i to udowodnie?

p_sxm
#7 Wielbiciel#

Dzien dobry,

Toczy sie dosc burzliwa dyskusja z kupujacym (wyzwiska i grozby). Czlowiek kupil ode mnie sprawne urzadzenie (mam dowody), ktore nie dziala u niego. Sam przyznal, ze to kwestia konfiguracji jego sprzetu i urzadzenie jest sprawne. Jako osoba prywatna zgodnie z prawem odmowilem zwrotu. Niemniej jednak Allegro zacheca do rozpoczecia procedury reklamacyjnej (POK juz rozpoczete, kupujacy odmawia wyslania towaru). Jak dotad wszelkie odpowiedzi Allegro sa na moja korzysc z czym kupujacy sie nie zgadza. Moje pytanie brzmi, jak wygladaja procedury w przypadku, gdy uznam reklamacje jako bezpodstawna i to udowodnie? 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

@p_sxm Jako osoba prywatna nie musisz przyjmować zwrotów bez podania przyczyny, ale zwroty w ramach reklamacji już tak, o ile reklamacja jest zasadna. Reklamację musisz rozpatrzyć i ją uznać lub odrzucić. Po uznaniu zgadzasz się na żądania kupującego, czyli naprawa, wymiana, obniżenie ceny lub zwrot wszystkich kosztów po odesłaniu, także kosztu odesłania. Naprawa, wymiana oraz wszystkie wysyłki reklamacyjne także na Twój koszt. Po odrzuceniu reklamacji klient może skorzystać z POK i jeśli rekompensatę otrzyma, Allegro może (nie musi) żądać od Ciebie zwrotu kosztów, może też zablokować Ci konto. Wiele zależy od przebiegu Dyskusji i dowodów. Były tu już opisywane wielokrotnie blokady kont sprzedawców po wypłacie rekompensaty z POK.

oznacz moderatorów

p_sxm
#7 Wielbiciel#

Dzieki za szybka odpowiedz. Doskonale wiem jakie mamy prawa ja i kupujacy. Co musze, czego nie, co moge etc. To juz przerobione. Bardziej chodzi mi o sytuacje, gdy mowie, ze to sa niezbite dowody, iz urzadzenie dziala i odsylam do kupujacego. Zakladam, ze po tej burzy ktora wywolal nie bedzie chcial przyjac. Chcialbym sie dowiedziec jak to w praktyce wyglada. Byc moze ktos juz mial podobna sytuacje. Posty o blokadach kont w zwiazku z POK juz chyba wszystkie przeczytalem. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@p_sxm zapoznałam się z dyskusją i skonsultowałam Twoje zapytanie. Mamy możliwość zaakceptowania wniosku o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących bez konsekwencji dla sprzedającego, ale tylko jeśli rzeczowo uargumentuje odrzucenie reklamacji. Jeśli kupujący otrzyma rekompensatę od nas to nie musisz odsyłać towaru (który otrzymasz od kupującego w ramach reklamacji). 
Z naszej strony wygląda to tak: najpierw czekamy na rozpatrzenie reklamacji, dopiero wtedy weryfikujemy czy rekompensata z POK powinna być przyznana. Czyli teraz kroki powinny być takie: kupujący odsyła towar, Ty rozpatrujesz i merytorycznie uzasadniasz swoją decyzję. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

p_sxm
#7 Wielbiciel#

Dziekuje za odpowiedz. Caly czas czekam na odeslanie, bo narazie jest odmowa. Co w przypadku jak rozpatruje reklamacje i okazuje sie ona bezzasadna czyli chce odeslac dzialajace urzadzenie kupujacemu?

oznacz moderatorów