anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jakie dowody zakupu wystawiacie kupującym? Mam konto firmowe.

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Jestem nowa na Allegro, mam konto firmowe.

-Kiedy kupujący prosi o paragon, wystawiam paragon nieimienny z Subiekta GT, " zapłacono gotówką"

-Kiedy Firma prosi o fakturę , wystawiam fakturę imienną z NIP, też kończę " zapłacono gotówką".

-Kiedy o Fakturę prosi osoba fizyczna, wystawiam fakturę imienną z NIP Lub Pesel, zakończoną "zapłacono gotówką"

Jestem w kropce, bo mam Subiekt GT nieaktualizowany i nie mam kasy fiskalnej, bo do tej pory obsługiwałam tylko firmy. Nie miałam sprzedaży detalicznej.

Czy w Subiekcie muszę uruchomić  płatność elektorniczną?

 
oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Czy na Allegro jest gdzieś szkolenie dla początkujących, posiadających konta firmowe, jak rozliczać prawidłowo faktury i paragony?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@CHECINIAKI " zapłacono gotówką ,, nie jest właściwą formą , osobiście stosuję ,, przedpłata ,, lub ,, pobranie ,, . Reszta z Twojego opisu prawidłowa .

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

W Subuekcie GT , jak kliknę "przedpłata", to wyskakują mi jakieś tabelki, nie umiem tej przedpłaty obsłużyć.

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

@CHECINIAKI 

Wejdź na forum Subiekta, tam jest wszystko wyjaśnione - jak wystawiać dokumenty.

Ja osobiście wystawiam w Subiekcie tak:

faktura sprzedaży: zapłacono przelewem lub termin 0 dni pobranie

Osoba fizyczna paragon zapłacone przelewem przy przedpłacie lub paragon imienny przy pobraniu, z tym, że jako kupującego mam np. DPD pobranie - łatwiej mi potem rozliczać pobrania jak schodzą.

Jeśli osoba fizyczna chce fakturę to wypisuje się paragon i na jego podstawie wystawiam fakturę detaliczna bez NIP-u. Paragon z kasy zostaje u mnie z kopia faktury, kopia jedzie do klienta.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

ja przy fvat wpisuję zapłacono przelewem

szkoda czasu na zabawę w pobrania

można wygenerować w subiekcie własną formę płatności np: płatność allegro

 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@CHECINIAKI Jeżeli chcesz uniknąć obowiązku posiadania kasy fiskalnej, to nie możesz przyjmować płatności gotówką. Sprzedaż wysyłkowa z zasady jest płacona przelewem. Na pewno nie używałbym na dokumentach metody płatności gotówkowej.

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Miałam nieaktywną opcję "zapłacono przelewem" w Subiekcie, ale na szczęście w serwisie mi pomogli za darmo. Teraz wszystkie paragony i faktury podpisuję ""zapłacono przelewem". Dzięki temu nie wejdę w kasę fiskalną, ponieważ nie przekroczę kwoty 20.000 zł za płatności detaliczne na gotówkę.

oznacz moderatorów